Таг: Христијан Мицкоски

1 2 3 4 5 34 30 / 336 НАПИСИ
МУЦУНСКИ И ДИМИТРИЕВСКА-КОЧОВСКА НОВИ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА ВМРО-ДПМНЕ, САШО КЛЕКОВСКИ ВЛЕЗЕ ВО ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ

МУЦУНСКИ И ДИМИТРИЕВСКА-КОЧОВСКА НОВИ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА ВМРО-ДПМНЕ, САШО КЛЕКОВСКИ ВЛЕЗЕ ВО ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ

Градоначалникот на Општина Аеродром Тимчо Муцунски и заменик-министерката за финансии во последната техничка влада Гордана Димитриевска-Кочовска вечер ...
РОМАНТИЧНО ДЕРЕЏЕ

РОМАНТИЧНО ДЕРЕЏЕ

Не се мамиме веќе ние на сигнали од Бугарија. Само еден е добриот сигнал – нека го симне ветото за Македонија. ...
ЛЕПЧЕ И ПАРИЧКА

ЛЕПЧЕ И ПАРИЧКА

Земја-членка на НАТО се доведе во ситуација не само политичката, туку енергетската, а со тоа и економската стабилност да ѝ зависи од фирма во чиј надз ...
МИЦКОСКИ ПРЕДЛАГА АФРИМ ГАШИ ДА БИДЕ МАНДАТАР МЕСТО КОВАЧЕВСКИ

МИЦКОСКИ ПРЕДЛАГА АФРИМ ГАШИ ДА БИДЕ МАНДАТАР МЕСТО КОВАЧЕВСКИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика ДУИ да застанат со 61 потпис зад името на лидерот на Алтернатива Африм Гаши и тој да биде ман ...
МИЦКОСКИ КАКО ЕДИНСТВЕН КАНДИДАТ РЕИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО-ДПМНЕ, БЕЗ ГЛАС ПРОТИВ И СО ТРИ НЕВАЖЕЧКИ ЛИВЧИЊА

МИЦКОСКИ КАКО ЕДИНСТВЕН КАНДИДАТ РЕИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО-ДПМНЕ, БЕЗ ГЛАС ПРОТИВ И СО ТРИ НЕВАЖЕЧКИ ЛИВЧИЊА

Актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е реизбран за претседател на партијата. На денешниот 17. редовен Конгрес, кој се одржа во скопската ...
ЗОРАН СТАВРЕВСКИ ЌЕ ГИ КОНТРОЛИРА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ

ЗОРАН СТАВРЕВСКИ ЌЕ ГИ КОНТРОЛИРА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ

Зоран Ставревски, долгогодишниот министер за финансии во владите на Никола Груевски, ќе биде дел од работното тело на ВМРО-ДПМНЕ кое ќе ја контролира ...
КУКОВО ЛЕТО

КУКОВО ЛЕТО

Не се растура прогрес туку така за две-три директорски места. ...
ГЛЕЈ СИ СЕИР

ГЛЕЈ СИ СЕИР

А режиме, режиме ќе паднеш режиме... ...
МИЦКОСКИ ОБЈАВИ ДЕКА ВЕЧЕРВА ОПЕРИРАЛ МАСНО ТКИВО НА ВРАТОТ, ОПЕРАЦИЈАТА БИЛА ЗАКАЖАНА ПРЕД ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

МИЦКОСКИ ОБЈАВИ ДЕКА ВЕЧЕРВА ОПЕРИРАЛ МАСНО ТКИВО НА ВРАТОТ, ОПЕРАЦИЈАТА БИЛА ЗАКАЖАНА ПРЕД ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на Фејсбук објави дека имал лесна операција. Тој на својот фејсбук профил објави фотографии како лежи ...
НЕ МЕ ЧУДИ АКО ВЛАСТА СО ОВИЕ МЕТОДИ НАПРАВИ И ПОГОЛЕМО МНОЗИНСТВО, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

НЕ МЕ ЧУДИ АКО ВЛАСТА СО ОВИЕ МЕТОДИ НАПРАВИ И ПОГОЛЕМО МНОЗИНСТВО, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

Ова што се случува денеска во Собранието се методи од 16 и 17 век кои предизвикуваат чувство на гадење кај мене, кажа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
1 2 3 4 5 34 30 / 336 НАПИСИ