Таг: инспекција

1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ
ЛЕГАЛНИ СЕ БРОЈНИТЕ ГРАДБИ ОКОЛУ ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ, УТВРДИ ГРАДЕЖНАТА ИНСПЕКЦИЈА

ЛЕГАЛНИ СЕ БРОЈНИТЕ ГРАДБИ ОКОЛУ ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ, УТВРДИ ГРАДЕЖНАТА ИНСПЕКЦИЈА

Сè што се гради во околината на Езерото Младост е со градежна дозвола, нема дивоградби, кажа градоначалникот на Велес Марко Колев, по бројните реакции ...
ВО ХРВАТСКА НЕМА НИЕДНО БЕЗДОМНО КУЧЕ ОТИ СЛЕДИ ЗАТВОР ЗА НАПУШТАЊЕ МИЛЕНИК, ТАКА ТРЕБА И КАЈ НАС, ВЕЛАТ ОХРИДСКИ АКТИВИСТКИ КОИ ЗА ДВЕ ГОДИНИ ВДОМИЛЕ 180 КУЧИЊА ВО СТРАНСТВО

ВО ХРВАТСКА НЕМА НИЕДНО БЕЗДОМНО КУЧЕ ОТИ СЛЕДИ ЗАТВОР ЗА НАПУШТАЊЕ МИЛЕНИК, ТАКА ТРЕБА И КАЈ НАС, ВЕЛАТ ОХРИДСКИ АКТИВИСТКИ КОИ ЗА ДВЕ ГОДИНИ ВДОМИЛЕ 180 КУЧИЊА ВО СТРАНСТВО

За нецели две години од спроведувањето на хуманиот третман на кучиња скитници во Охрид, сликата низ улиците е далеку подобра. Општината преку ЈП „Охри ...
ПРИФАТЕНА ЖАЛБАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ИЛИЕВСКА ПРОТИВ РЕШЕНИЕТО НА ИНСПЕКТОРОТ ЗА ЛОКАЛНА САМОУПРАВА

ПРИФАТЕНА ЖАЛБАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ИЛИЕВСКА ПРОТИВ РЕШЕНИЕТО НА ИНСПЕКТОРОТ ЗА ЛОКАЛНА САМОУПРАВА

Второстепената државна комисија за одлучување на инспекциски надзор ја уважи жалбата на претседателката на Советот на Општина Битола, Габриела Илиевск ...
СТРАНЦИ НИ ЈА РАСКАЖУВААТ ИСТОРИЈАТА И ГИ ПРЕЗЕНТИРААТ УБАВИНИТЕ НА ОХРИД, ВЕЛАТ ТУРИСТИЧКИТЕ ВОДИЧИ И БАРААТ ИНСПЕКТОРИТЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ТЕРЕН

СТРАНЦИ НИ ЈА РАСКАЖУВААТ ИСТОРИЈАТА И ГИ ПРЕЗЕНТИРААТ УБАВИНИТЕ НА ОХРИД, ВЕЛАТ ТУРИСТИЧКИТЕ ВОДИЧИ И БАРААТ ИНСПЕКТОРИТЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ТЕРЕН

Kој ја раскажува нашата историја и култура пред гостите?, прашуваат туристичките водичи од Охрид гневни оти странски колеги сѐ почесто им ја земаат ра ...
НЕ СЕ СОМНЕВАМЕ НА ЛЕКАРСКА ГРЕШКА, ВЕЛИ МАЈКАТА НА МРТВОРОДЕНОТО БЕБЕ, ПОВТОРНО ЌЕ ИМА ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

НЕ СЕ СОМНЕВАМЕ НА ЛЕКАРСКА ГРЕШКА, ВЕЛИ МАЈКАТА НА МРТВОРОДЕНОТО БЕБЕ, ПОВТОРНО ЌЕ ИМА ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

Не се сомневаме во лекарска грешка, докторите направија сè што е во нивна можност, имав многу плодова вода и тоа беше проблемот што бебето се роди мрт ...
НОВ ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ВО ОПШТИНА БИТОЛА ОТИ СОВЕТОТ РАЗРЕШИ УПРАВНИ ОДБОРИ ВО ШЕСТ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА, А ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НЕ ПОТПИШУВА

НОВ ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ВО ОПШТИНА БИТОЛА ОТИ СОВЕТОТ РАЗРЕШИ УПРАВНИ ОДБОРИ ВО ШЕСТ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА, А ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НЕ ПОТПИШУВА

По барање на градоначалникот на Битола, Тони Коњановски, во Општина Битола во тек е нов инспекциски надзор од Државниот инспекторат за локална самоупр ...
ТИМ НА МЕЃУНАРОДНИ ЕКСПЕРТИ ТРГНА ЗА УКРАИНА ЗА ДА ЈА ПОСЕТИ НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ

ТИМ НА МЕЃУНАРОДНИ ЕКСПЕРТИ ТРГНА ЗА УКРАИНА ЗА ДА ЈА ПОСЕТИ НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ

Тим на Меѓународната агенција за атомска енергија (ИАЕА) тргна за Украина, каде што подоцна оваа недела ќе ја посети нуклеарната централа Запорожје, к ...
ВОНРЕДНИ ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОРИ ВО КЛИНИКАТА „ЖАН МИТРЕВ“ ЗА ЕКСПЕРИМЕТАЛНОТО ЛЕКУВАЊЕ КОВИД СО ХЕМОФИЛТРАЦИЈА, НЕМА НЕДОПИРЛИВИ АКО СЕ УТВРДИ ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ САЛИ

ВОНРЕДНИ ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОРИ ВО КЛИНИКАТА „ЖАН МИТРЕВ“ ЗА ЕКСПЕРИМЕТАЛНОТО ЛЕКУВАЊЕ КОВИД СО ХЕМОФИЛТРАЦИЈА, НЕМА НЕДОПИРЛИВИ АКО СЕ УТВРДИ ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ САЛИ

Да се извршат вонредни инспекциски надзори во Клиничката болница „Жан Митрев“, побара министерот за здравство Беким Сали откако синоќа Истражувачката ...
ОД ПАЗАРОТ ПОВЛЕЧЕНИ КРЕМОВИ ЗА ГОТВЕЊЕ И БАЗИ ЗА СЛАДОЛЕД УВЕЗЕНИ ОД ИТАЛИЈА ЗАШТО СОДРЖАТ ЕТИЛЕН ОКСИД

ОД ПАЗАРОТ ПОВЛЕЧЕНИ КРЕМОВИ ЗА ГОТВЕЊЕ И БАЗИ ЗА СЛАДОЛЕД УВЕЗЕНИ ОД ИТАЛИЈА ЗАШТО СОДРЖАТ ЕТИЛЕН ОКСИД

Агенцијата за храна и ветерина спроведе инспекциска контрола кај два увозника на кремови за готвење и бази за сладоледи од Струга и Струмица по добиен ...
ИНСПЕКЦИЈАТА ДА ДЕЛУВА ОТИ ВО КАФУЛИЊАТА МАСИТЕ СЕ ПРЕБЛИСКУ, РЕЧЕ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА БИТОЛА

ИНСПЕКЦИЈАТА ДА ДЕЛУВА ОТИ ВО КАФУЛИЊАТА МАСИТЕ СЕ ПРЕБЛИСКУ, РЕЧЕ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА БИТОЛА

Експоненцијално растат бројките на заболени од ковид-19, рече градоначалничката на Битола Наташа Петровска, додавајќи дека има појави во некои кафулињ ...
1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ