Таг: Иран

1 2 3 4 9 20 / 90 НАПИСИ
РУСИЈА ДОСЕГА ИСПУКАЛА 4.500 РАКЕТИ НА УКРАИНА И ИЗВЕЛА НАД 8.000 ВОЗДУШНИ НАПАДИ, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

РУСИЈА ДОСЕГА ИСПУКАЛА 4.500 РАКЕТИ НА УКРАИНА И ИЗВЕЛА НАД 8.000 ВОЗДУШНИ НАПАДИ, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

Русија лансираше повеќе од 8.000 воздушни напади и испука 4.500 проектили на Украина од почетокот на инвазијата пред осум месеци, изјави украинскиот п ...
ПОЧИНА „НАЈВАЛКАНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ“, НЕОДАМНА СЕ ИЗБАЊАЛ ПРВПАТ ПО 60 ГОДИНИ

ПОЧИНА „НАЈВАЛКАНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ“, НЕОДАМНА СЕ ИЗБАЊАЛ ПРВПАТ ПО 60 ГОДИНИ

Иранскиот пустиник кого го нарекуваа „највалканиот човек на светот“ затоа што не се избањал повеќе од половина век почина на 94 години, објавија тамош ...
САЛМАН РУЖДИ ЌЕ ПРЕЖИВЕЕ, НО ВО НАПАДОТ ГО ИЗГУБИ ЕДНОТО ОКО И РАКА, ВЕЛИ НЕГОВИОТ АГЕНТ

САЛМАН РУЖДИ ЌЕ ПРЕЖИВЕЕ, НО ВО НАПАДОТ ГО ИЗГУБИ ЕДНОТО ОКО И РАКА, ВЕЛИ НЕГОВИОТ АГЕНТ

Агентот на Салман Ружид изјави дека славниот ирански писател го изгубил видот на едното око и раката. Ружди се опоравува од нападот на 12 август годин ...
ИРАНСКИТЕ ТРУПИ ИМ ПОМАГААТ НА РУСИТЕ ВО НАПАДИТЕ СО ДРОНОВИ НА УКРАИНА, ВЕЛИ БЕЛАТА КУЌА

ИРАНСКИТЕ ТРУПИ ИМ ПОМАГААТ НА РУСИТЕ ВО НАПАДИТЕ СО ДРОНОВИ НА УКРАИНА, ВЕЛИ БЕЛАТА КУЌА

Белата куќа објави дека има докази дека иранските трупи стационирани на Крим се директно вмешани во руските напади со дронови на украинската инфрастру ...
15-ГОДИШНА ИРАНКА ПОЧИНА ОТКАКО БИЛА ПРЕТЕПАНА ОД БЕЗБЕДНОСНИТЕ СИЛИ ЗАШТО ОДБИЛА ДА ПЕЕ ПЕСНА ЗА ВРХОВНИОТ ВОДАЧ

15-ГОДИШНА ИРАНКА ПОЧИНА ОТКАКО БИЛА ПРЕТЕПАНА ОД БЕЗБЕДНОСНИТЕ СИЛИ ЗАШТО ОДБИЛА ДА ПЕЕ ПЕСНА ЗА ВРХОВНИОТ ВОДАЧ

Петнаесетгодишно девојче почина во северозападен Иран откако било претепано од безбедносните сили во нејзиното училиште. Асра Панахи била меѓу неколку ...
ИРАН СЕ СОГЛАСИЛ ДА Ѝ ИСПОРАЧА БАЛИСТИЧКИ ПРОЕКТИЛИ И УШТЕ ДРОНОВИ НА РУСИЈА

ИРАН СЕ СОГЛАСИЛ ДА Ѝ ИСПОРАЧА БАЛИСТИЧКИ ПРОЕКТИЛИ И УШТЕ ДРОНОВИ НА РУСИЈА

Иран се согласил да ја снабди Русија со проектили копно-копно и со уште дронови, потврдија двајца високи ирански функционери и двајца ирански дипломат ...
КАМИКАЗЕ ДРОНОВИТЕ СЕ МАЛИ, ПОТРОШНИ И ТЕШКО СЕ ДЕТЕКТИРААТ, ИРАН УПОРНО НЕГИРА ДЕКА ЈА СНАБДУВА РУСИЈА СО НИВ

КАМИКАЗЕ ДРОНОВИТЕ СЕ МАЛИ, ПОТРОШНИ И ТЕШКО СЕ ДЕТЕКТИРААТ, ИРАН УПОРНО НЕГИРА ДЕКА ЈА СНАБДУВА РУСИЈА СО НИВ

Иран денеска уште еднаш демантираше дека ја снабдува Русија со дронови, откако Киев беше нападнат со вакви беспилотни летала. Пет експлозии се реги ...
МНР АПЕЛИРА ДО МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА НЕ ПАТУВААТ ВО ИРАН ПОРАДИ ПРОТЕСТИТЕ

МНР АПЕЛИРА ДО МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА НЕ ПАТУВААТ ВО ИРАН ПОРАДИ ПРОТЕСТИТЕ

Министерството за надворешни работи апелира до сите државјани на Република Северна Македонија да се воздржат од патување во Исламската Република Иран, ...
ПРОТЕСТИ ВО ИРАН ПО СМРТТА НА 22-ГОДИШНА ДЕВОЈКА УАПСЕНА ОД МОРАЛНАТА ПОЛИЦИЈА

ПРОТЕСТИ ВО ИРАН ПО СМРТТА НА 22-ГОДИШНА ДЕВОЈКА УАПСЕНА ОД МОРАЛНАТА ПОЛИЦИЈА

Иранските безбедносни сили синоќа користеа солзавец да ги растера демонстрантите собрани во северозападниот град Сакез по смртта на млада жена во прит ...
АЛБАНСКАТА ПОЛИЦИЈА УПАДНА ВО ИРАНСКАТА АМБАСАДА ОТКАКО БИЛЕ ЗАПАЛЕНИ ДОКУМЕНТИ

АЛБАНСКАТА ПОЛИЦИЈА УПАДНА ВО ИРАНСКАТА АМБАСАДА ОТКАКО БИЛЕ ЗАПАЛЕНИ ДОКУМЕНТИ

Албанската противтерористичка полиција изврши претрес во празниот објект на иранската амбасада во Тирана неколку часа откако иранските дипломати внатр ...
1 2 3 4 9 20 / 90 НАПИСИ