Таг: истрага

1 2 3 4 17 20 / 163 НАПИСИ
НОВИ ПРОТЕЧЕНИ ДОКУМЕНТИ ОД КИПАР ОТКРИВААТ ДЕКА АБРАМОВИЧ ИМ ПРЕФРЛИЛ МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЛУЃЕ ОПИШАНИ КАКО „ПАРИЧНИЦИ“ НА ПУТИН

НОВИ ПРОТЕЧЕНИ ДОКУМЕНТИ ОД КИПАР ОТКРИВААТ ДЕКА АБРАМОВИЧ ИМ ПРЕФРЛИЛ МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЛУЃЕ ОПИШАНИ КАКО „ПАРИЧНИЦИ“ НА ПУТИН

Нови протечени документи откриваат трага на пари која ги поврзува Роман Абрамович и двајца мажи кои се наречени „паричници“ на Владимир Путин. Бившиот ...
ФБИ МУ ГИ ЗАПЛЕНИ ТЕЛЕФОНИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЊУЈОРК ВО ИСТРАГА ЗА ПРИМАЊЕ СТРАНСКИ ДОНАЦИИ

ФБИ МУ ГИ ЗАПЛЕНИ ТЕЛЕФОНИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЊУЈОРК ВО ИСТРАГА ЗА ПРИМАЊЕ СТРАНСКИ ДОНАЦИИ

Американското Федерално биро за истраги (ФБИ) му ги заплени телефоните на њујоршкиот градоначалник Ерик Адамс во истрага за финансирање кампања. Од не ...
ЕВЕНТУАЛНИТЕ ШТЕТИ ОД КУПУВАЊЕТО НА ДЕЛЧЕВСКИТЕ НИВИ ПО 40 ПАТИ ПОСКАПА ЦЕНА ЌЕ СИ ОДАТ НА ТОВАР НА ЕВН, ВЕЛАТ ОД РЕГУЛАТОРНА ОТКАКО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЈА ПРЕКИНА ИСТРАГАТА

ЕВЕНТУАЛНИТЕ ШТЕТИ ОД КУПУВАЊЕТО НА ДЕЛЧЕВСКИТЕ НИВИ ПО 40 ПАТИ ПОСКАПА ЦЕНА ЌЕ СИ ОДАТ НА ТОВАР НА ЕВН, ВЕЛАТ ОД РЕГУЛАТОРНА ОТКАКО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЈА ПРЕКИНА ИСТРАГАТА

Обвинителството ја запре истрагата за измамата со купување ниви за фотоволтаици во Делчево, платени како градежно земјиште за 40 пати поскапо од нивна ...
ГО СНЕМА КИНЕСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА, НАВОДНО СЕ НАОЃА ПОД ИСТРАГА

ГО СНЕМА КИНЕСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА, НАВОДНО СЕ НАОЃА ПОД ИСТРАГА

Кинескиот министер за одбрана Ли Шангфу, кој не се појавил во јавност повеќе од две недели, се наоѓа под истрага на кинеските власти, изјавија добро у ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ПОБАРА ПОДАТОЦИ ОД КОСОВО И АЛБАНИЈА ЗА ПАЦИЕНТИ ОД ТИЕ ЗЕМЈИ КОИ СЕ ЛЕКУВАЛЕ СО ЦИТОСТАТИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ПОБАРА ПОДАТОЦИ ОД КОСОВО И АЛБАНИЈА ЗА ПАЦИЕНТИ ОД ТИЕ ЗЕМЈИ КОИ СЕ ЛЕКУВАЛЕ СО ЦИТОСТАТИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА

Основното јавно обвинителство Скопје, користејќи ги каналите за меѓународна соработка и размена на информации, ќе побара податоци од надлежните органи ...
БОЛНИ ОД РАК ЌЕ УЧЕСТВУВААТ ВО ИСТРАГАТА ЗА КРИМИНАЛОТ НА КЛИНИКАТА ЗА ОНКОЛОГИЈА, ЌЕ ПОТПИШАТ ТАЈНОСТ НА ДОКАЗИТЕ ШТО ОБВИНИТЕЛОТ ЌЕ ИМ ДОЗВОЛИ ДА ГИ ГЛЕДААТ

БОЛНИ ОД РАК ЌЕ УЧЕСТВУВААТ ВО ИСТРАГАТА ЗА КРИМИНАЛОТ НА КЛИНИКАТА ЗА ОНКОЛОГИЈА, ЌЕ ПОТПИШАТ ТАЈНОСТ НА ДОКАЗИТЕ ШТО ОБВИНИТЕЛОТ ЌЕ ИМ ДОЗВОЛИ ДА ГИ ГЛЕДААТ

Скопското јавно обвинителство во истрагата за криминалот на Клиниката за онкологија ќе вклучува и пациенти болни од рак, зашто се соочува со индиции п ...
СИТЕ НАВОДИ ЗА ОНКОЛОГИЈА ЌЕ БИДАТ ИСТРАЖЕНИ И СИТЕ СТОРИТЕЛИ ЌЕ БИДАТ СООДВЕТНО ГОНЕТИ, УВЕРУВААТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

СИТЕ НАВОДИ ЗА ОНКОЛОГИЈА ЌЕ БИДАТ ИСТРАЖЕНИ И СИТЕ СТОРИТЕЛИ ЌЕ БИДАТ СООДВЕТНО ГОНЕТИ, УВЕРУВААТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Јавното обвинителство ја уверува јавноста дека сите наводи за евентуално сторени кривични дела поврзани со третманот на пациенти и работата на Клиника ...
РУСИЈА НЕМА ДА ГО ИСТРАЖУВА ПАДОТ НА АВИОНОТ НА ПРИГОЖИН СПОРЕД МЕЃУНАРОДНИТЕ ПРАВИЛА

РУСИЈА НЕМА ДА ГО ИСТРАЖУВА ПАДОТ НА АВИОНОТ НА ПРИГОЖИН СПОРЕД МЕЃУНАРОДНИТЕ ПРАВИЛА

Русија ги информирала бразилските воздухопловни власти дека нема да ја истражува авионската несреќа во која загина Евгени Пригожин според меѓународнит ...
СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО НА 6 МЕСТА ГИ НАОЃА ТРАГИТЕ НА ИЗМАМНИЦИТЕ СО БРЗИ КРЕДИТИ, КОИ СО КРАЖБА НА ЛИЧНИ КАРТИ ПОДИГААТ ПАРИ НА ТУЃО ИМЕ, ВО ШЕМАТА СЕ И ФИНАНСИСКИ ДРУШТВА

СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО НА 6 МЕСТА ГИ НАОЃА ТРАГИТЕ НА ИЗМАМНИЦИТЕ СО БРЗИ КРЕДИТИ, КОИ СО КРАЖБА НА ЛИЧНИ КАРТИ ПОДИГААТ ПАРИ НА ТУЃО ИМЕ, ВО ШЕМАТА СЕ И ФИНАНСИСКИ ДРУШТВА

По серијата текстови на САКАМДАКАЖАМ.МК за масовниот криминал со брзите кредити од финансиските друштва во кој настрадаа многу недолжни граѓани, на ко ...
НОВА ЖРТВА НА ИЗМАМИТЕ СО БРЗИ КРЕДИТИ СО УКРАДЕНИ ЛИЧНИ КАРТИ, МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ОД СКОПЈЕ ТРЕБА ДА ВРАТИ 163.000 ДЕНАРИ КРЕДИТ ШТО ДРУГ ГО ЗЕЛ НА НЕЈЗИНО ИМЕ

НОВА ЖРТВА НА ИЗМАМИТЕ СО БРЗИ КРЕДИТИ СО УКРАДЕНИ ЛИЧНИ КАРТИ, МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ОД СКОПЈЕ ТРЕБА ДА ВРАТИ 163.000 ДЕНАРИ КРЕДИТ ШТО ДРУГ ГО ЗЕЛ НА НЕЈЗИНО ИМЕ

Анета Петровска, медицинска сестра вработена во една од најголемите државни болници во Скопје, на која ѝ се украдени податоците од личната карта, е уш ...
1 2 3 4 17 20 / 163 НАПИСИ