Таг: истрага

1 2 3 4 5 17 30 / 163 НАПИСИ
СО САМО 11 СПОМЕНИЦИ, ПРЕКУ ИТАЛИЈАНСКА ФИРМА КОЈА ЛАЖНО СЕ ПРИКАЖАЛА ДЕКА ИМА ЛЕАРНИЦА, ИСПРАНИ БИЛЕ НАД 16 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ПРОЕКТОТ „СКОПЈЕ 2014“ НА ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

СО САМО 11 СПОМЕНИЦИ, ПРЕКУ ИТАЛИЈАНСКА ФИРМА КОЈА ЛАЖНО СЕ ПРИКАЖАЛА ДЕКА ИМА ЛЕАРНИЦА, ИСПРАНИ БИЛЕ НАД 16 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ПРОЕКТОТ „СКОПЈЕ 2014“ НА ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

На прес-конференција по апсењето на група од 15 лица осомничени за злоупотреба на буџетски средства и за перење на над 16 милиони евра, обвинителот Љу ...
РОДИТЕЛИТЕ РАЗОЧАРАНИ ОД ИСТРАГАТА ЗА СМРТТА НА 5-ГОДИШНАТА ЈАНА ХРИСТОВСКА, САКААТ ДА СЕ ИСЕЛАТ ОД ЗЕМЈАВА

РОДИТЕЛИТЕ РАЗОЧАРАНИ ОД ИСТРАГАТА ЗА СМРТТА НА 5-ГОДИШНАТА ЈАНА ХРИСТОВСКА, САКААТ ДА СЕ ИСЕЛАТ ОД ЗЕМЈАВА

„Ќе видиме што понатаму со адвоктот, во оваа држава знаеме колку е саатот, може и отТука куферчето да го земеме и да не нема, тоа е најсигурно решение ...
РУСКИ „БРОДОВИ ДУХОВИ“ БИЛЕ ПРИСУТНИ КАЈ ГАСОВОДИТЕ СЕВЕРЕН ТЕК ПРЕД ЕКСПЛОЗИИТЕ ВО СЕПТЕМВРИ, ОТКРИ НОВА ИСТРАГА

РУСКИ „БРОДОВИ ДУХОВИ“ БИЛЕ ПРИСУТНИ КАЈ ГАСОВОДИТЕ СЕВЕРЕН ТЕК ПРЕД ЕКСПЛОЗИИТЕ ВО СЕПТЕМВРИ, ОТКРИ НОВА ИСТРАГА

Руски бродови способни да изведуваат подводни операции биле присутни близу местата каде што подоцна се случија експлозиите на гасоводите Северен тек, ...
НУРКАЧИ ИЗНАЈМИЛE ЈАХТА ЗА ДА ГИ САБОТИРААТ ГАСОВОДИТЕ СЕВЕРЕН ТЕК, ЕДЕН БИЛ СО ФАЛСИФИКУВАН БУГАРСКИ ПАСОШ, ПИШУВА „ШПИГЕЛ“

НУРКАЧИ ИЗНАЈМИЛE ЈАХТА ЗА ДА ГИ САБОТИРААТ ГАСОВОДИТЕ СЕВЕРЕН ТЕК, ЕДЕН БИЛ СО ФАЛСИФИКУВАН БУГАРСКИ ПАСОШ, ПИШУВА „ШПИГЕЛ“

Подводните експлозии на гасоводите Северен тек минатиот септември биле изведени од тим нуркачи кои користеле 15-метарска јахта наречена „Андромеда“, о ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА СУДОТ ДА Ѝ ЗАБРАНИ ИСКОП НА ЈАГЛЕН НА БИТОЛСКАТА ФИРМА ШТО ГО ОШТЕТИ АРХЕОЛОШКИОТ ЛОКАЛИТЕТ ВЛАХО КАЈ ЖИВОЈНО

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА СУДОТ ДА Ѝ ЗАБРАНИ ИСКОП НА ЈАГЛЕН НА БИТОЛСКАТА ФИРМА ШТО ГО ОШТЕТИ АРХЕОЛОШКИОТ ЛОКАЛИТЕТ ВЛАХО КАЈ ЖИВОЈНО

Основното јавно обвинителство (ОЈО) во Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно физичко и едно правно лице за кривично дело ...
НАД 600 ЛУЃЕ СЕ ПОД ИСТРАГА, А 184 ВО ПРИТВОР ЗА ЗГРАДИТЕ КОИ СЕ УРНАА ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА

НАД 600 ЛУЃЕ СЕ ПОД ИСТРАГА, А 184 ВО ПРИТВОР ЗА ЗГРАДИТЕ КОИ СЕ УРНАА ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА

Започнати се истраги против повеќе од 600 луѓе во врска со зградите кои се урнаа во катастрофалниот земјотрес во Турција на почетокот на овој месец, и ...
НЕ МИ Е ВАЖНО ШТО ЌЕ КАЖЕ ИСТРАГАТА, ВАЖНО МИ Е ШТО ВЕЛИ ХРИСТИЈАН, КАЖА ОСМАНИ ВО СОФИЈА

НЕ МИ Е ВАЖНО ШТО ЌЕ КАЖЕ ИСТРАГАТА, ВАЖНО МИ Е ШТО ВЕЛИ ХРИСТИЈАН, КАЖА ОСМАНИ ВО СОФИЈА

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека нему не му е важно што ќе каже истрагата за нападот на секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис ...
НИЗ КУЌАТА НА УАПСЕНИОТ ИНФЛУЕНСЕР ЕНДРЈУ ТЕЈТ ПОМИНАА НАД 100 ЖЕНИ, ОТКРИ НЕГОВИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ

НИЗ КУЌАТА НА УАПСЕНИОТ ИНФЛУЕНСЕР ЕНДРЈУ ТЕЈТ ПОМИНАА НАД 100 ЖЕНИ, ОТКРИ НЕГОВИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ

Низ комплексот на уапсениот инфлуенсер Ендрју Тејт близу Букурешт поминале повеќе од 100 жени за две години, од кои најголем дел имале под 25 години, ...
СПЕЦИЈАЛЕН СОВЕТНИК ЌЕ ГО ИСТРАЖУВА БАЈДЕН ОТКАКО ВО НЕГОВАТА ГАРАЖА БЕА НАЈДЕНИ ДОВЕРЛИВИ ДОКУМЕНТИ

СПЕЦИЈАЛЕН СОВЕТНИК ЌЕ ГО ИСТРАЖУВА БАЈДЕН ОТКАКО ВО НЕГОВАТА ГАРАЖА БЕА НАЈДЕНИ ДОВЕРЛИВИ ДОКУМЕНТИ

Јавниот обвинител на САД, Мерик Гарланд, именуваше специјален советник кој треба да го истражи начинот на кој Џо Бајден постапувал со доверливи владин ...
1 2 3 4 5 17 30 / 163 НАПИСИ