Таг: избори

1 2 3 67 10 / 662 НАПИСИ
КОМПЛИМЕНТ ЗА ВЛАДАТА Е ШТО МИЦКОСКИ БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ВО МАЈ, А НЕ НА ЗИМА ОТИ НЕ САКА ДА СЕ СПРАВУВА СО ЕНЕРГЕТСКА И ЕКОНОМСКА КРИЗА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

КОМПЛИМЕНТ ЗА ВЛАДАТА Е ШТО МИЦКОСКИ БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ВО МАЈ, А НЕ НА ЗИМА ОТИ НЕ САКА ДА СЕ СПРАВУВА СО ЕНЕРГЕТСКА И ЕКОНОМСКА КРИЗА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Тоа што лидерот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бара избори во мај е комплимент за Владата, бидејќи тој не сака избори во зима, не сака ...
МИЦКОВСКИ ТВРДИ ДЕКА ОВОЈПАТ ИМА 61 ПРАТЕНИК ЗА ДА ЈА ТУРНЕ ВЛАДАТА ВО ЈАНУАРИ ИЛИ ФЕВРУАРИ И ОТИ ИЗБОРИ ЌЕ ИМА НА 14 МАЈ

МИЦКОВСКИ ТВРДИ ДЕКА ОВОЈПАТ ИМА 61 ПРАТЕНИК ЗА ДА ЈА ТУРНЕ ВЛАДАТА ВО ЈАНУАРИ ИЛИ ФЕВРУАРИ И ОТИ ИЗБОРИ ЌЕ ИМА НА 14 МАЈ

Лидерот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој еднаш не успеа да собере мнозинство за изгласување недоверба на владата и за нови избори, д ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕКВАТОРИЈАЛНА ГВИНЕЈА ОСТАНУВА НА ВЛАСТ И ПО 43 ГОДИНИ, ОСВОИ 95% ГЛАСОВИ НА ИЗБОРИТЕ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕКВАТОРИЈАЛНА ГВИНЕЈА ОСТАНУВА НА ВЛАСТ И ПО 43 ГОДИНИ, ОСВОИ 95% ГЛАСОВИ НА ИЗБОРИТЕ

Најдолговечниот претседател на светот Теодоро Обијанг Нгуема Мбасого ќе го продолжи своето четиридецениско авторитарно владеење во Екваторијална Гвине ...
ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ЈА ЗАДРЖАТ КОНТРОЛАТА ВРЗ СЕНАТОТ ПО ИЗБОРНАТА ПОБЕДА ВО НЕВАДА

ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ЈА ЗАДРЖАТ КОНТРОЛАТА ВРЗ СЕНАТОТ ПО ИЗБОРНАТА ПОБЕДА ВО НЕВАДА

Демократите ќе ја задржат мнозинската контрола на американскиот Сенат откако победија во клучната изборна трка во државата Невада. Сенаторката Кетрин ...
БАЈДЕН НАЈАВИ НОВА КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ПО ДОБРИТЕ РЕЗУЛТАТИ НА ДЕМОКРАТИТЕ НА ИЗБОРИТЕ ЗА КОНГРЕСОТ

БАЈДЕН НАЈАВИ НОВА КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ПО ДОБРИТЕ РЕЗУЛТАТИ НА ДЕМОКРАТИТЕ НА ИЗБОРИТЕ ЗА КОНГРЕСОТ

Џо Бајден изрази олеснување откако Демократите се одбранија од голема републиканска победа на изборите за Конгресот и кажа дека во почетокот на следна ...
АМЕРИКАНЦИТЕ ГЛАСАА ЗА КОНГРЕСОТ – РЕПУБЛИКАНЦИТЕ ОДАТ КОН ПОБЕДА ВО ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ, ТРКАТА ЗА СЕНАТОТ ИЗРАМНЕТА

АМЕРИКАНЦИТЕ ГЛАСАА ЗА КОНГРЕСОТ – РЕПУБЛИКАНЦИТЕ ОДАТ КОН ПОБЕДА ВО ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ, ТРКАТА ЗА СЕНАТОТ ИЗРАМНЕТА

Републиканците одат кон победа во Претставничкиот дом, но трката за Сенатот останува крајно тесна, откако милиони Американци гласаа на изборите за Кон ...
АМЕРИКАНЦИТЕ ГЛАСААТ ЗА КОНГРЕСОТ – БАЈДЕН ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ДЕМОКРАТИЈАТА Е ВО ОПАСНОСТ, ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА АМЕРИКА ПРОПАЃА

АМЕРИКАНЦИТЕ ГЛАСААТ ЗА КОНГРЕСОТ – БАЈДЕН ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ДЕМОКРАТИЈАТА Е ВО ОПАСНОСТ, ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА АМЕРИКА ПРОПАЃА

Џо Бајден предупреди дека републиканска победа на денешните избори за Конгресот би можела да ги ослабне демократските институции на земјата, додека До ...
ДЕМОКРАТИТЕ САКААТ ДА ЈА ПРЕТВОРАТ АМЕРИКА ВО КУБА, КАЖА ТРАМП ВО ФИНИШОТ НА ПРЕДИЗБОРНАТА КАМПАЊА ВО САД

ДЕМОКРАТИТЕ САКААТ ДА ЈА ПРЕТВОРАТ АМЕРИКА ВО КУБА, КАЖА ТРАМП ВО ФИНИШОТ НА ПРЕДИЗБОРНАТА КАМПАЊА ВО САД

Доналд Трамп им порача на своите гласачи да го очекуваат неговиот митинг во Охајо следниот понеделник со големо нетрпение, навестувајќи дека тогаш ќе ...
ТРАМП И БАЈДЕН ГИ ПОВИКАА ГЛАСАЧИТЕ МАСОВНО ДА ИЗЛЕЗАТ НА ИЗБОРИТЕ ВО ВТОРНИК ЗА ДА ЈА СПАСАТ АМЕРИКА

ТРАМП И БАЈДЕН ГИ ПОВИКАА ГЛАСАЧИТЕ МАСОВНО ДА ИЗЛЕЗАТ НА ИЗБОРИТЕ ВО ВТОРНИК ЗА ДА ЈА СПАСАТ АМЕРИКА

Џо Бајден и Доналд Трамп испратија идентична порака до своите гласачи кога ги предводеа митинзите во Пенсилванија, повикувајќи ги масовно да излезат н ...
ТРАМП НАЈАВИ НОВА КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ВО 2024

ТРАМП НАЈАВИ НОВА КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ВО 2024

Доналд Трамп го даде досега најдиректното навестување дека повторно ќе се кандидира за претседател на САД во 2024. Зборувајќи на митингот во Ајова, Тр ...
1 2 3 67 10 / 662 НАПИСИ