Таг: извештај

1 3 4 5 6 7 13 50 / 122 НАПИСИ
ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ОД МАКЕДОНИЈА БАРА ЗАМРЗНУВАЊЕ И ЗАПЛЕНА НА ИМОТ И БОГАТСТВО СТЕКНАТИ СО КРИМИНАЛ

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ОД МАКЕДОНИЈА БАРА ЗАМРЗНУВАЊЕ И ЗАПЛЕНА НА ИМОТ И БОГАТСТВО СТЕКНАТИ СО КРИМИНАЛ

Конфискацијата на имотот стекнат со криминал и корупција треба да стане стратешки приоритет во борбата против организираниот криминал, тероризмот и ко ...
ЗЕЛЕНОТО СВЕТЛО ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИ БЕШЕ БЕЗ УСЛОВИ, НАШИОТ УСПЕХ ЌЕ БИДЕ И УСПЕХ НА БУГАРИЈА, КАЖА ДИМИТРОВ ПО ОБЈАВУВАЊЕТО НА ИЗВЕШТАЈОТ НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА

ЗЕЛЕНОТО СВЕТЛО ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИ БЕШЕ БЕЗ УСЛОВИ, НАШИОТ УСПЕХ ЌЕ БИДЕ И УСПЕХ НА БУГАРИЈА, КАЖА ДИМИТРОВ ПО ОБЈАВУВАЊЕТО НА ИЗВЕШТАЈОТ НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров потсети дека Северна Македонија доби зелено светло за почеток на пристапните преговори со ЕУ без усл ...
КОРУПЦИЈАТА Е СЕПРИСУТНА, НЕМА НЕЗАВИСНИ ИСТРАЖИТЕЛИ ЗА НАДЗОР ВРЗ ПОЛИЦИЈАТА, СЕ ВЕЛИ ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ЗА МАКЕДОНИЈА

КОРУПЦИЈАТА Е СЕПРИСУТНА, НЕМА НЕЗАВИСНИ ИСТРАЖИТЕЛИ ЗА НАДЗОР ВРЗ ПОЛИЦИЈАТА, СЕ ВЕЛИ ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ЗА МАКЕДОНИЈА

Европската комисија попладнево ќе го презентира извештајот за напредокот во реформите на Северна Македонија и во него е забележано дека е потребно да ...
ТРАМП СО ГОДИНИ ПРИЈАВУВАЛ ЗАГУБИ ЗА ДА НЕ ПЛАЌА ДАНОК, ВО 2016 И 2017 ПЛАТИЛ САМО 750 ДОЛАРИ, ОБЈАВИ „ЊУЈОРК ТАЈМС“

ТРАМП СО ГОДИНИ ПРИЈАВУВАЛ ЗАГУБИ ЗА ДА НЕ ПЛАЌА ДАНОК, ВО 2016 И 2017 ПЛАТИЛ САМО 750 ДОЛАРИ, ОБЈАВИ „ЊУЈОРК ТАЈМС“

Доналд Трамп платил само 750 долари данок на доход во 2016, кога победи на изборите и во 2017 година, објави „Њујорк тајмс“. Весникот дојде во посед н ...
НАЈГОЛЕМ БРОЈ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД ПОСЛЕДНАТА НЕДЕЛА СЕ НА ВОЗРАСТ НАД 60 ГОДИНИ И ОД 30-39, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

НАЈГОЛЕМ БРОЈ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД ПОСЛЕДНАТА НЕДЕЛА СЕ НА ВОЗРАСТ НАД 60 ГОДИНИ И ОД 30-39, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Најголем процент од новозаболените од ковид-19 од 3 до 9 август се лица на над 60 години – 25,9%, а на второ место по број заболени е старосната група ...
27 ОТСТО ОД ПОЗИТИВНИТЕ НА КОВИД-19 БИЛЕ БЕЗ СИМПТОМИ

27 ОТСТО ОД ПОЗИТИВНИТЕ НА КОВИД-19 БИЛЕ БЕЗ СИМПТОМИ

Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) вели дека старосната структура на новозаболените од ковид-19 за периодот од 3 до 9 август, ќе ја објави на почетокот ...
„АЛКАЛОИД“ ГИ ЗГОЛЕМИ ПРОДАЖБИТЕ И ИНВЕСТИЦИИТЕ ВО ПЕРИОДОТ ЈАНУАРИ-ЈУНИ И РЕАЛИЗИРАШЕ 111 ВРАБОТУВАЊА

„АЛКАЛОИД“ ГИ ЗГОЛЕМИ ПРОДАЖБИТЕ И ИНВЕСТИЦИИТЕ ВО ПЕРИОДОТ ЈАНУАРИ-ЈУНИ И РЕАЛИЗИРАШЕ 111 ВРАБОТУВАЊА

„Алкалоид“ забележа раст на консолидираните продажби од 10%, двојно ги зголеми инвестициите во износ од над 841 милион денари и вработи уште 111 луѓе ...
НАМАЛЕН Е БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЗГОЛЕМЕН Е НА ОЗДРАВЕНИ ЛИЦА ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

НАМАЛЕН Е БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЗГОЛЕМЕН Е НА ОЗДРАВЕНИ ЛИЦА ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Намален е бројот на новозаболени и починати лица од ковид-19, а зголемен е бројот на оздравени лица за периодот од 20 до 26 јули 2020, во однос на пре ...
22 ОД НОВОЗАБОЛЕНИТЕ ДОШЛЕ ОД СТРАНСТВО, ПАЃА БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ, А РАСТЕ БРОЈОТ НА ОЗДРАВЕНИ ОД КОВИД-19, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

22 ОД НОВОЗАБОЛЕНИТЕ ДОШЛЕ ОД СТРАНСТВО, ПАЃА БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ, А РАСТЕ БРОЈОТ НА ОЗДРАВЕНИ ОД КОВИД-19, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Значително е зголемен бројот на оздравени лица од ковид-19, а намален е бројот на починати по компликации од коронавирус во споредба со претходната не ...
ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 20-39 ГОДИНИ, НО ПАЃА БРОЈОТ НА ВКУПНО НОВОЗАРАЗЕНИ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 20-39 ГОДИНИ, НО ПАЃА БРОЈОТ НА ВКУПНО НОВОЗАРАЗЕНИ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

За шест дена, од 29 јуни до 5 јули, намален е бројот новозаболени лица од коронавирус и починати по компликации од вирусот, а зголемен е бројот на озд ...
1 3 4 5 6 7 13 50 / 122 НАПИСИ