Таг: јавна набавка

РАШКОВСКИ СИ ЗЕМАЛ ПО 500 ЕВРА ТАРИФА ОД ХОНОРАР ОД 80.000 ДЕНАРИ НА СОВЕТНИК ВО ВЛАДА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ УШТЕ ЕДНА ИСТРАГА ПРОТИВ НЕГО

РАШКОВСКИ СИ ЗЕМАЛ ПО 500 ЕВРА ТАРИФА ОД ХОНОРАР ОД 80.000 ДЕНАРИ НА СОВЕТНИК ВО ВЛАДА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ УШТЕ ЕДНА ИСТРАГА ПРОТИВ НЕГО

Поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на еден од хонорарно ангажираните соработници во Владата, воедно и најплатен од сите, од мес ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ДЕРКОВСКИ И УШТЕ ТРОЈЦА ЗА НЕЗАКОНСКА НАБАВКА НА СОФТВЕРОТ ЗА РЕЗУЛТАТИ ОД ИЗБОРИ

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ДЕРКОВСКИ И УШТЕ ТРОЈЦА ЗА НЕЗАКОНСКА НАБАВКА НА СОФТВЕРОТ ЗА РЕЗУЛТАТИ ОД ИЗБОРИ

Против поранешниот претседател на Државната изборна комисија (ДИК) Оливер Дерковски и уште тројца вработени во ДИК денеска е поднесено обвинение за кр ...
НОВИОТ ТЕНДЕР ЗА НАБАВКА НА ИНСУЛИН ЌЕ СЕ РАСПИШЕ ВО СЕПТЕМВРИ, ДОГОВОРИТЕ ОД СТАРИОТ ВАЖАТ ДО ПРВИ ДЕКЕМВРИ

НОВИОТ ТЕНДЕР ЗА НАБАВКА НА ИНСУЛИН ЌЕ СЕ РАСПИШЕ ВО СЕПТЕМВРИ, ДОГОВОРИТЕ ОД СТАРИОТ ВАЖАТ ДО ПРВИ ДЕКЕМВРИ

Новиот двегодишен тендер за набавка на инуслин, за кој Министерството за здравство информираше дека ја почнало постапката минатата недела, сѐ уште не ...
АКО НЕ СЕ ПОСТИГНЕ ЗАШТЕДА ТЕНДЕРОТ ЗА РЕАГЕНСИ ЌЕ СЕ ПОНИШТИ, ФИРМАТА КОЈА КОНКУРИРАШЕ НЕ ЈА ЗНАМ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

АКО НЕ СЕ ПОСТИГНЕ ЗАШТЕДА ТЕНДЕРОТ ЗА РЕАГЕНСИ ЌЕ СЕ ПОНИШТИ, ФИРМАТА КОЈА КОНКУРИРАШЕ НЕ ЈА ЗНАМ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Ако не биде постигната заштеда на тендерот за набавка на реагенси за крвни анализи вреден 35 милион евра и ако е утврди дека документацијата не е во р ...
ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА СО КРИВИЧНА ПРОТИВ ТОДОРОВ ЗА НЕСОВЕСНО РАБОТЕЊЕ

ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА СО КРИВИЧНА ПРОТИВ ТОДОРОВ ЗА НЕСОВЕСНО РАБОТЕЊЕ

Финансиската полиција до Јавното обвинителство поднесе кривична пријава против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров поради основано сомнен ...
СУДОТ МУ ОДРЕДИ 30 ДЕНА ПРИТВОР НА ВАСЕ ДОНЕВСКИ

СУДОТ МУ ОДРЕДИ 30 ДЕНА ПРИТВОР НА ВАСЕ ДОНЕВСКИ

Судија на претходна постапка го прифати предлогот на Основното јавно обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за одредување 30 дена ...
КЛИНИЧКИ КУПУВА КОЛА ОД 35.000 ЕВРА ЗА ДИРЕКТОРОТ НА УРГЕНТЕН ЦЕНТАР

КЛИНИЧКИ КУПУВА КОЛА ОД 35.000 ЕВРА ЗА ДИРЕКТОРОТ НА УРГЕНТЕН ЦЕНТАР

Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) купува автомобил за 2,16 м ...
НА БАРАЊЕ НА МВР, СЈО ПРЕДЛОЖИ ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ИМОТОТ НА ПОМОШНИК МИНИСТЕРОТ ШТО БИЛ ЗАДОЛЖЕН ЗА НАБАВКАТА НА 300 ВОЗИЛА

НА БАРАЊЕ НА МВР, СЈО ПРЕДЛОЖИ ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ИМОТОТ НА ПОМОШНИК МИНИСТЕРОТ ШТО БИЛ ЗАДОЛЖЕН ЗА НАБАВКАТА НА 300 ВОЗИЛА

Специјалното јавно обвинителство поднесе предлог до Основниот суд Скопје 1 за замрзнување на недвижен и движен имот на осомничен во случајот „Триста“, ...
„ТРАНСМЕТ“ НА КОЧАН ПАК ДОБИЛ ТЕНДЕР КАЈ ЕЛЕМ

„ТРАНСМЕТ“ НА КОЧАН ПАК ДОБИЛ ТЕНДЕР КАЈ ЕЛЕМ

Бирото за јавни набавки во четвртокот на 18 мај објави дека компанијата на Сеад Кочан „Трансмет“, чии што сметки се блокирани на барање на СЈО, повтор ...
9 / 9 НАПИСИ