Таг: Јулија Навалнаја

ПУТИН Е НЕПРЕДВИДЛИВ, МОЖЕ ДА УПОТРЕБИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ, ПРЕДУПРЕДИ ВДОВИЦАТА НА НАВАЛНИ

ПУТИН Е НЕПРЕДВИДЛИВ, МОЖЕ ДА УПОТРЕБИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ, ПРЕДУПРЕДИ ВДОВИЦАТА НА НАВАЛНИ

Вдовицата на покојниот руски дисидент Алексеј Навални, Јулија Навалнаја, предупреди на непредвидливоста на рускиот претседател Владимир Путин, велејќи ...
НАВАЛНИ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН В ПЕТОК ВО МОСКВА, НЕГОВИОТ ТИМ ВЕЛИ ДЕКА ЕДВАЈ НАШЛЕ ПОГРЕБАЛНА ФИРМА

НАВАЛНИ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН В ПЕТОК ВО МОСКВА, НЕГОВИОТ ТИМ ВЕЛИ ДЕКА ЕДВАЈ НАШЛЕ ПОГРЕБАЛНА ФИРМА

Алексеј Навални ќе биде погребан в петок во Москва, потврди неговата портпаролка Кира Јармиш. Погребот ќе се одржи на гробиштата Борисовскоје точно дв ...
АКО Е ВИСТИНА ДЕКА АЛЕКСЕЈ ПОЧИНАЛ, ПУТИН НЕ СМЕЕ ДА ПОМИНЕ НЕКАЗНЕТО, РЕЧЕ СОПРУГАТА НА НАВАЛНИ

АКО Е ВИСТИНА ДЕКА АЛЕКСЕЈ ПОЧИНАЛ, ПУТИН НЕ СМЕЕ ДА ПОМИНЕ НЕКАЗНЕТО, РЕЧЕ СОПРУГАТА НА НАВАЛНИ

Јулија Навалнаја, сопругата на рускиот опозиционер Алексеј Навални, за кого денеска беше кажано дека починал во затвор, доби голем аплауз кога се поја ...
3 / 3 НАПИСИ