Таг: Јусеин Болт

ЈУСЕИН БОЛТ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС ПО СВОЈАТА РОДЕНДЕНСКА ЗАБАВА

ЈУСЕИН БОЛТ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС ПО СВОЈАТА РОДЕНДЕНСКА ЗАБАВА

Најбрзиот човек на светот Јусеин Болт се наоѓа во карантин откако имал позитивен тест за коронавирус само неколку дена по забавата за неговиот 34. род ...
АЛИСОН ФЕЛИКС СЕ ВРАТИ НА ПАТЕКИТЕ ПО ПОРОДУВАЊЕТО И УРНА СВЕТСКИ РЕКОРД НА ЈУСЕИН БОЛТ

АЛИСОН ФЕЛИКС СЕ ВРАТИ НА ПАТЕКИТЕ ПО ПОРОДУВАЊЕТО И УРНА СВЕТСКИ РЕКОРД НА ЈУСЕИН БОЛТ

Американската спринтерка Алисон Феликс го собори рекордот на Јусеин Болт откако го освои 12. златен медал на светските атлетски првенства. Триесет ...
ЈУСЕИН БОЛТ УТРЕ ЌЕ ОТКРИЕ ЗА КОЈ ФУДБАЛСКИ КЛУБ ПОТПИШАЛ

ЈУСЕИН БОЛТ УТРЕ ЌЕ ОТКРИЕ ЗА КОЈ ФУДБАЛСКИ КЛУБ ПОТПИШАЛ

Најбрзиот човек на светот Јусеин Болт соопшти дека потпишал договор со еден фудбалски клуб, не откривајќи го неговото име. Како што додаде, тоа ќе го ...
БОЛТ ЗАРАБОТУВА 33 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ГОДИШНО, 20 ПАТИ ПОВЕЌЕ ОД КОЈ БИЛО ДРУГ АТЛЕТИЧАР

БОЛТ ЗАРАБОТУВА 33 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ГОДИШНО, 20 ПАТИ ПОВЕЌЕ ОД КОЈ БИЛО ДРУГ АТЛЕТИЧАР

Богатството на Јусеин Болт е проценето на 60 милиони долари и годинава се очекува да биде меѓу 30-мината најплатени спортисти на планетата со заработк ...
НЕ ВЕРУВАВ ДЕКА СО ТРЧАЊЕ ПО ПОЛСКИ ПАТИШТА ЌЕ СТИГНАМ ДО ОЛИМПИЈАДА, СОНОТ НА РИСТЕ ПАНДЕВ СЕ ОСТВАРИ

НЕ ВЕРУВАВ ДЕКА СО ТРЧАЊЕ ПО ПОЛСКИ ПАТИШТА ЌЕ СТИГНАМ ДО ОЛИМПИЈАДА, СОНОТ НА РИСТЕ ПАНДЕВ СЕ ОСТВАРИ

Сонот на атлетичарот Ристе Пандев од струмичко Ново Коњарево да настапи на Олимписки игри се оствари. 22-годишниот спринтер деновиве ќе трча на 100 ме ...
5 / 5 НАПИСИ