Таг: Јужна Кореја

1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ
ОД КОВИД-19 ПОЧИНА СЛАВНИОТ ЈУЖНОКОРЕЈСКИ РЕЖИСЕР КИМ КИ-ДУК

ОД КОВИД-19 ПОЧИНА СЛАВНИОТ ЈУЖНОКОРЕЈСКИ РЕЖИСЕР КИМ КИ-ДУК

Наградуваниот и контроверзен јужнокорејски филмски режисер Ким Ки-Дук почина од компликации поврзани со ковид-19 додека беше во Летонија. Магазинот „В ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ СОМНЕВА ВО ПОЈАВАТА НА ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ДОСЕГА

СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ СОМНЕВА ВО ПОЈАВАТА НА ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ДОСЕГА

Северна Кореја го пријави она што го опиша како прв можен случај на коронавирус во земјата досега. Државната новинска агенција КЦНА објави дека лице к ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ЈА УНИШТИ КАНЦЕЛАРИЈАТА ЗА ВРСКИ СО ЈУЖНА КОРЕЈА И СЕ ЗАКАНИ СО ВОЕНА АКЦИЈА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЈА УНИШТИ КАНЦЕЛАРИЈАТА ЗА ВРСКИ СО ЈУЖНА КОРЕЈА И СЕ ЗАКАНИ СО ВОЕНА АКЦИЈА

Северна Кореја ја уништи зградата на канцеларијата за врски со Јужна Кореја, што се наоѓа во пограничниот град Каесонг, објавија јужнокорејските власт ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ЈА ПРЕКИНА КОМУНИКАЦИЈАТА СО ЈУЖНА КОРЕЈА И ЈА НАРЕЧЕ НЕПРИЈАТЕЛ

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЈА ПРЕКИНА КОМУНИКАЦИЈАТА СО ЈУЖНА КОРЕЈА И ЈА НАРЕЧЕ НЕПРИЈАТЕЛ

Северна Кореја објави дека ги прекинува сите комуникациски канали со Јужна Кореја, вклучувајќи ја жешката линија која директно ги поврзуваше лидерите ...
КУКЛИ ЗА СЕКС НА ПРАЗНИ ТРИБИНИ, КЛУБОТ МОРАШЕ ДА СЕ ИЗВИНИ

КУКЛИ ЗА СЕКС НА ПРАЗНИ ТРИБИНИ, КЛУБОТ МОРАШЕ ДА СЕ ИЗВИНИ

Корејскиот фудбалски клуб Сеул се извини откако се откри дека поставил кукли за секс на празните трибини на својот стадион за вчерашниот првенствен на ...
ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ВО КОРЕЈА ПОРАДИ НОЌНИТЕ КЛУБОВИ

ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ВО КОРЕЈА ПОРАДИ НОЌНИТЕ КЛУБОВИ

Јужнокорејските власти изразија загриженост од најновиот пораст на бројот на заразени со коронавирус во земјата, што го поврзаа со ноќни клубови и бар ...
ЗАСЕГА НЕМА ДОКАЗИ ДЕКА ПАЦИЕНТИ КОИ ИМАЛЕ ПОЗИТИВЕН ТЕСТ ОТКАКО БИЛЕ ИЗЛЕКУВАНИ ОД КОВИД-19 МОЖАТ ДА БИДАТ ЗАРАЗНИ

ЗАСЕГА НЕМА ДОКАЗИ ДЕКА ПАЦИЕНТИ КОИ ИМАЛЕ ПОЗИТИВЕН ТЕСТ ОТКАКО БИЛЕ ИЗЛЕКУВАНИ ОД КОВИД-19 МОЖАТ ДА БИДАТ ЗАРАЗНИ

Официјални лица во Јужна Кореја се обидуваат да ја решат мистеријата како 163 пациенти излекувани од коронавирусот повторно имале позитивен тест. Вакв ...
ВОДАЧОТ НА РЕЛИГИОЗНАТА СЕКТА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕБРЕЖНОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

ВОДАЧОТ НА РЕЛИГИОЗНАТА СЕКТА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕБРЕЖНОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

Водачот на религиозната секта која што беше во центарот на епидемијата од коронавирус во Јужна Кореја ѝ се извини на нацијата за ширењето на болеста. ...
ВО ЈУЖНА КОРЕЈА РЕКОРДНИ 594 НОВОЗАРАЗЕНИ ВО ЕДЕН ДЕН, СЕ ИСТРАЖУВА СЕКТА ПОВРЗАНА СО ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

ВО ЈУЖНА КОРЕЈА РЕКОРДНИ 594 НОВОЗАРАЗЕНИ ВО ЕДЕН ДЕН, СЕ ИСТРАЖУВА СЕКТА ПОВРЗАНА СО ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Јужна Кореја го имаше најголемиот пораст на бројката заразени од коронавирусот во еден ден, пријавувајќи 594 нови случаи. Во земјата сега има 2.931 за ...
ОСКАРОВЕЦОТ БОНГ ДОБИ ХЕРОЈСКИ ПРЕЧЕК ПРИ ВРАЌАЊЕТО ВО КОРЕЈА

ОСКАРОВЕЦОТ БОНГ ДОБИ ХЕРОЈСКИ ПРЕЧЕК ПРИ ВРАЌАЊЕТО ВО КОРЕЈА

Режисерот Бонг Јон-хо беше пречекан како херој во Јужна Кореја, каде што се врати една недела по големиот триумф со „Паразит“ на Оскарите. Стотици ...
1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ