Таг: камиони

1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ
ГЕРМАНСКИ „МАН“ ПОВЛЕЧЕ НАД 60.000 КАМИОНИ И АВТОБУСИ ПРОИЗВЕДЕНИ ОД 2016 ДО 2019

ГЕРМАНСКИ „МАН“ ПОВЛЕЧЕ НАД 60.000 КАМИОНИ И АВТОБУСИ ПРОИЗВЕДЕНИ ОД 2016 ДО 2019

По пожарите на моторот, германскиот производител „МАН“ повлекува повеќе од 60.000 камиони и автобуси за проверка. Според информациите на „МАН“, досега ...
ОВА НЕ Е ЖИВОТ, СЕ ЕЖИМЕ ПРИ СЕКОЕ КОЧЕЊЕ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА НОВАЦИ И СО БЛОКАДА НА ПАТОТ ЗА РЕК ПОБАРАА КАМИОНИТЕ СО ЈАГЛЕН ДА ВОЗАТ ПО ОБИКОЛНИЦА, А НЕ ПРЕД НИВНИТЕ КУЌИ

ОВА НЕ Е ЖИВОТ, СЕ ЕЖИМЕ ПРИ СЕКОЕ КОЧЕЊЕ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА НОВАЦИ И СО БЛОКАДА НА ПАТОТ ЗА РЕК ПОБАРАА КАМИОНИТЕ СО ЈАГЛЕН ДА ВОЗАТ ПО ОБИКОЛНИЦА, А НЕ ПРЕД НИВНИТЕ КУЌИ

Жителите од Општина Новаци со земјоделска механизација на еден час го блокираа сообраќајот на регионалниот пат што води за РЕК „Битола“, изразувајќи р ...
ЕДНА ГОДИНА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗБЕРЕ ФИРМА ЗА ДА НАПРАВИ ПРОЕКТ ЗА НОВИОТ МОСТ КАЈ БАШИНО СЕЛО

ЕДНА ГОДИНА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗБЕРЕ ФИРМА ЗА ДА НАПРАВИ ПРОЕКТ ЗА НОВИОТ МОСТ КАЈ БАШИНО СЕЛО

Иако уште пред една година во април министерот за транспорт и врски Благој Бочварски најави дека ќе се гради нов мост на Вардар кај Башино Село, работ ...
МЕСТО ПО АВТОПАТ, ТЕШКИ КАМИОНИ ВОЗАТ ПО РЕХАБИЛИТИРАНИТЕ РЕГИОНАЛНИ ПАТИШТА И ГИ ОШТЕТУВААТ, РЕАГИРА ДИРЕКТОРОТ НА ДРЖАВНИ ПАТИШТА

МЕСТО ПО АВТОПАТ, ТЕШКИ КАМИОНИ ВОЗАТ ПО РЕХАБИЛИТИРАНИТЕ РЕГИОНАЛНИ ПАТИШТА И ГИ ОШТЕТУВААТ, РЕАГИРА ДИРЕКТОРОТ НА ДРЖАВНИ ПАТИШТА

Возачите предупредуваат дека рехабилитираниот регионален пат Велес - Градско, за кој имаат пофални зборови за квалитетот, може за бргу време да биде о ...
НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА МЕЃУ ФИЛХАРМОНИЈА И МУЗИЧКОТО УЧИЛИШТЕ СЕ ПРАВИ УЛИЦА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА КАМИОНИ ДО ИЗГОРЕНИОТ ОБЈЕКТ НА ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЕКОЛОГИЈА, БЕЗ ДОЗВОЛА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР И ГРАД СКОПЈЕ

НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА МЕЃУ ФИЛХАРМОНИЈА И МУЗИЧКОТО УЧИЛИШТЕ СЕ ПРАВИ УЛИЦА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА КАМИОНИ ДО ИЗГОРЕНИОТ ОБЈЕКТ НА ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЕКОЛОГИЈА, БЕЗ ДОЗВОЛА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР И ГРАД СКОПЈЕ

Со лимени тараби е заградена пешачката патека меѓу објектот на Филхармонија и средното музично училиште „Илија Николовски-Луј“ и Факултот за музичка у ...
МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ БЕЗ ПРЕДМЕТ ПО СОПСТВЕНА ИНИЦИЈАТИВА ЗА НАТРУПАНОТО ЃУБРЕ ВО СКОПЈЕ

МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ БЕЗ ПРЕДМЕТ ПО СОПСТВЕНА ИНИЦИЈАТИВА ЗА НАТРУПАНОТО ЃУБРЕ ВО СКОПЈЕ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека цело време е во координација со обвинител и ако се утврдат елементи на кривично де ...
АРСОВСКА НЕ ГИ ПУШТА ВО „ДРИСЛА“ КАМИОНИТЕ НА ОПШТИНИТЕ КОИ ИЗЛЕГОА САМИ ДА ГО ЧИСТАТ СКОПЈЕ

АРСОВСКА НЕ ГИ ПУШТА ВО „ДРИСЛА“ КАМИОНИТЕ НА ОПШТИНИТЕ КОИ ИЗЛЕГОА САМИ ДА ГО ЧИСТАТ СКОПЈЕ

Камионите со ѓубре со кои скопските општини сами го чистеа сметот не се пуштаат да го депонираат во депонијата „Дрисла“. Вработените на депонијата доб ...
КОЛОНА КАМИОНИ ДОЛГА 20 КИЛОМЕТРИ ЧЕКА НА ГРАНИЦАТА НА ТАБАНОВЦЕ, ЏАБЕ ОТВОРЕН БАЛКАН АКО ИМА САМО ЕДНА ЛЕНТА, ВЕЛИ СИНДИКАТОТ

КОЛОНА КАМИОНИ ДОЛГА 20 КИЛОМЕТРИ ЧЕКА НА ГРАНИЦАТА НА ТАБАНОВЦЕ, ЏАБЕ ОТВОРЕН БАЛКАН АКО ИМА САМО ЕДНА ЛЕНТА, ВЕЛИ СИНДИКАТОТ

Повеќе од 6 часа денеска беше во прекин транспортниот сообраќај на граничниот премин Табановце за влез во државата, поради техничи проблеми. Возачите ...
БЕВМЕ ШВАЈЦАРИЈА , А СЕГА СМЕ ЗАТРУПАНИ СО ЃУБРЕ, КАНТИТЕ СО ДЕНОВИ НЕ СЕ ПРАЗНАТ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА СКОПСКО ВЛАЕ

БЕВМЕ ШВАЈЦАРИЈА , А СЕГА СМЕ ЗАТРУПАНИ СО ЃУБРЕ, КАНТИТЕ СО ДЕНОВИ НЕ СЕ ПРАЗНАТ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА СКОПСКО ВЛАЕ

Жителите на скопската населба Влае се жалат дека изминативе неколку месеци се затрупани во ѓубре бидејќи не се собира редовно сметот од кантите од куќ ...
КРОС ПАТЕКА ЗА ТРКИ СО МОТОРИ СЕ ГРАДИ КАЈ АКВАДУКТОТ, ИНСПЕКТОРИ НА ГРАД СКОПЈЕ БАРААТ КОЈ ЈА ПРАВИ

КРОС ПАТЕКА ЗА ТРКИ СО МОТОРИ СЕ ГРАДИ КАЈ АКВАДУКТОТ, ИНСПЕКТОРИ НА ГРАД СКОПЈЕ БАРААТ КОЈ ЈА ПРАВИ

Крос патека за трки со мотори се гради кај скопскиот аквадукт. Околу аквадуктот кој лани Владата го прогласи за споменик од особено значење деновиве с ...
1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ