Таг: капитенска лента

ЕВРОПСКИТЕ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ СЕ ОТКАЖАА ОД ШАРЕНАТА КАПИТЕНСКА ЛЕНТА ВО КАТАР ПО ЗАКАНИТЕ ОД ФИФА

ЕВРОПСКИТЕ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ СЕ ОТКАЖАА ОД ШАРЕНАТА КАПИТЕНСКА ЛЕНТА ВО КАТАР ПО ЗАКАНИТЕ ОД ФИФА

Англија, Германија, Холандија и други европски репрезентации нема да ја носат шарената капитенска лента на Светското првенство во Катар поради заканит ...
ГЕРМАНИЈА Е ПОДГОТВЕНА ДА ЈА ПРИФАТИ КАЗНАТА ЗА ШАРЕНАТА ЛЕНТА НА КАПИТЕНОТ НОЈЕР ВО КАТАР

ГЕРМАНИЈА Е ПОДГОТВЕНА ДА ЈА ПРИФАТИ КАЗНАТА ЗА ШАРЕНАТА ЛЕНТА НА КАПИТЕНОТ НОЈЕР ВО КАТАР

Претседателот на Германската фудбалска федерација (ДФБ) Бернд Нојендорф кажа дека е подготвен да прифати можна казна кога голманот Мануел Нојер ќе ја ...
2 / 2 НАПИСИ