Таг: каснување

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ГО КАСНАЛА ЗМИЈА ДОДЕКА МИЕЛ РАЦЕ ВО ДВОР, ТРЕТО КАСНУВАЊЕ ВО ВЕЛЕШКО ЗА 10 ДЕНА

ГО КАСНАЛА ЗМИЈА ДОДЕКА МИЕЛ РАЦЕ ВО ДВОР, ТРЕТО КАСНУВАЊЕ ВО ВЕЛЕШКО ЗА 10 ДЕНА

Вчера доцна попладне, 74-годишен жител на велешкото село Бањица бил каснат од змија. Според неговото кажување тоа било поскок, a а го каснала околу 20 ...
СТОТИЦИ КАСНАТИ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА ГИ ТУЖАТ ОПШТИНИТЕ ЗА ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА, АКО НЕМА КАЗНИ ЗА НЕОДГОВОРНИТЕ СОПСТВЕНИЦИ ПРОБЛЕМОТ НЕМА ДА СЕ РЕШИ

СТОТИЦИ КАСНАТИ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА ГИ ТУЖАТ ОПШТИНИТЕ ЗА ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА, АКО НЕМА КАЗНИ ЗА НЕОДГОВОРНИТЕ СОПСТВЕНИЦИ ПРОБЛЕМОТ НЕМА ДА СЕ РЕШИ

Секој ден во билтените на Министерството за внатрешни работи (МВР) има по десетина пријави за каснати граѓани од улични кучиња. Улиците не само во Ско ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГИ ПОВИКУВА ОПШТИНИТЕ ДА ПРИЈАВАТ КОРУПЦИЈА ПРИ ИСПЛАТАТА НА ОТШТЕТА ЗА КАСНУВАЊЕ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГИ ПОВИКУВА ОПШТИНИТЕ ДА ПРИЈАВАТ КОРУПЦИЈА ПРИ ИСПЛАТАТА НА ОТШТЕТА ЗА КАСНУВАЊЕ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА

Надлежните институции треба да ги документираат сите сомнежи за лажно пријавување каснување од улично куче заради отштета и, секако да поднесат пријав ...
СЕ БОДАТ СО ВИЛУШКА ЗАРАДИ ОТШТЕТА КАКО КАСНАТИ ОД КУЧЕ, ОПШТИНА КИЧЕВО ГОДИШНО ИСПЛАЌА 115.000 ЕВРА ЗА ОБЕСШТЕТУВАЊЕ, НО НЕМА ПРИЈАВЕНО ЗЛОУПОТРЕБИ

СЕ БОДАТ СО ВИЛУШКА ЗАРАДИ ОТШТЕТА КАКО КАСНАТИ ОД КУЧЕ, ОПШТИНА КИЧЕВО ГОДИШНО ИСПЛАЌА 115.000 ЕВРА ЗА ОБЕСШТЕТУВАЊЕ, НО НЕМА ПРИЈАВЕНО ЗЛОУПОТРЕБИ

Кичево е рекордер според бројот на регистрирани напади од улични кучиња, според статистиката на СВР Охрид. Само во 2022 имало 258 пријави од нападнати ...
ГЛУТНИЦА КУЧИЊА НАПАДНАЛА СКОПЈАНЕЦ ВО КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, БЕГАЈЌИ ПАДНАЛ И СЕ ИСКРШИЛ

ГЛУТНИЦА КУЧИЊА НАПАДНАЛА СКОПЈАНЕЦ ВО КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, БЕГАЈЌИ ПАДНАЛ И СЕ ИСКРШИЛ

38-годишен скопјанец бил нападнат од глутница кучиња во кругот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ и додека бегал да се спаси од нив, паднал и се искр ...
И ДРУГОТО КУЧЕ НА БАЈДЕН ИСЕЛЕНО ОД БЕЛАТА КУЌА ПО СЕРИЈА КАСНУВАЊА НА АГЕНТИ НА ТАЈНАТА СЛУЖБА

И ДРУГОТО КУЧЕ НА БАЈДЕН ИСЕЛЕНО ОД БЕЛАТА КУЌА ПО СЕРИЈА КАСНУВАЊА НА АГЕНТИ НА ТАЈНАТА СЛУЖБА

Кучето на семејството Бајден, Командер, е иселено од Белата куќа по серија инциденти со каснувања. Сѐ уште не е одлучено што ќе се случува со двегодиш ...
КУЧЕТО НА БАЈДЕН ПО 11. ПАТ КАСНА АГЕНТ НА ТАЈНАТА СЛУЖБА, БИЛО ПОД СТРЕС ШТО ЖИВЕЕ ВО БЕЛАТА КУЌА

КУЧЕТО НА БАЈДЕН ПО 11. ПАТ КАСНА АГЕНТ НА ТАЈНАТА СЛУЖБА, БИЛО ПОД СТРЕС ШТО ЖИВЕЕ ВО БЕЛАТА КУЌА

Командер, двегодишниот германски овчар на семејството Бајден, касна уште еден агент на Тајната служба. Ова е веќе 11. пат кучето да касне припадник на ...
ГЛУТНИЦА КУЧИЊА НАПАДНА И КАСНА ДЕТЕ ВО БИТОЛА, СИТУАЦИЈАТА СО БЕЗДОМНИТЕ ЖИВОТНИ ДРАМАТИЧНА И ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

ГЛУТНИЦА КУЧИЊА НАПАДНА И КАСНА ДЕТЕ ВО БИТОЛА, СИТУАЦИЈАТА СО БЕЗДОМНИТЕ ЖИВОТНИ ДРАМАТИЧНА И ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

Тринаесетгодишно дете било нападнато од глутница кучиња и каснато додека се играло пред зградата на Стара болница во Битола. Детето со возило на Брза ...
ТЕТОВО СТАНА ГЛАВЕН ГРАД ЗА УЛИЧНИ КУЧИЊА

ТЕТОВО СТАНА ГЛАВЕН ГРАД ЗА УЛИЧНИ КУЧИЊА

Глутници кучиња скитници го имаат преплавено Тетово. На социјалните мрежи тетовци постојано објавуваат фотографии од кучиња скитници кои ги има насека ...
ОПШТИНА ВЕЛЕС СЕ ОТКАЖА ОД СПОГОДБИ И НА СУД СЕ БОРИ ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ПРИЈАВИ ЗА КАСНУВАЊЕ ОД КУЧЕ

ОПШТИНА ВЕЛЕС СЕ ОТКАЖА ОД СПОГОДБИ И НА СУД СЕ БОРИ ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ПРИЈАВИ ЗА КАСНУВАЊЕ ОД КУЧЕ

Минатата година, Општина Велес исплатила речиси шест милиони денари за обесштетување на граѓаните кои биле каснати од куче. Биле регистрирани 82 вакви ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ