Таг: казни

1 2 3 17 10 / 167 НАПИСИ
ПОЛИЦИЈАТА ДОБИ ДВЕ ВОЗИЛА-ПРЕСРЕТНУВАЧИ СО КАМЕРИ ЗА СНИМАЊЕ СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ

ПОЛИЦИЈАТА ДОБИ ДВЕ ВОЗИЛА-ПРЕСРЕТНУВАЧИ СО КАМЕРИ ЗА СНИМАЊЕ СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ

Полицијата отсега ќе казнува за сообраќајни прекршоци со возила-пресретнувачи. Станува збор за возила кои се опремни со камери и за прв пат ги има кај ...
ПОЛИЦИЈАТА Е ВИНОВНА ЗА СООБРАЌАЈНИОТ ХАОС ВО ТЕТОВО ОТИ НЕ КАЗНУВА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

ПОЛИЦИЈАТА Е ВИНОВНА ЗА СООБРАЌАЈНИОТ ХАОС ВО ТЕТОВО ОТИ НЕ КАЗНУВА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

Градоначалникот на Општина Тетово Билал Касами упати остри критики до тетовската полиција велејќи дека таа е виновна што во градот владее сообраќаен х ...
ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА 11 МЕСЕЦИ ИЗРЕКЛА НАД 10.800 КАЗНИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ

ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА 11 МЕСЕЦИ ИЗРЕКЛА НАД 10.800 КАЗНИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ

На тетовските и гостиварските патишта брзо се вози, а тоа го потврдува и СВР Тетово. За 11 месеци од 2023 биле изречени над 10.000 казни за возење над ...
СЛОВЕНИЈА ЌЕ ИМ ВРАТИ ШЕСТ МИЛИОНИ ЕВРА НА СВОИТЕ ГРАЃАНИ КОИ БЕА КАЗНЕТИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА КОВИД МЕРКИТЕ

СЛОВЕНИЈА ЌЕ ИМ ВРАТИ ШЕСТ МИЛИОНИ ЕВРА НА СВОИТЕ ГРАЃАНИ КОИ БЕА КАЗНЕТИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА КОВИД МЕРКИТЕ

Словенија ќе ги обесштети сите свои граѓани кои беа казнети за време на пандемијата поради непочитувањето на ковид мерките. Тоа беше едно од предизбор ...
ДВА МАРКЕТА ВО СТРУГА КАЗНЕТИ СО ПО 3.200 ЕВРА, ЕДЕН ЗАТВОРЕН ОТИ НЕ ГИ НАМАЛИЛЕ ЦЕНИТЕ НА ОСНОВНИТЕ ПРЕХРАНБЕНИ ПРОДУКТИ

ДВА МАРКЕТА ВО СТРУГА КАЗНЕТИ СО ПО 3.200 ЕВРА, ЕДЕН ЗАТВОРЕН ОТИ НЕ ГИ НАМАЛИЛЕ ЦЕНИТЕ НА ОСНОВНИТЕ ПРЕХРАНБЕНИ ПРОДУКТИ

Поради непочитување на одлуката на Владата за замрзнување на цените на основните прехранбени продукти, два маркета од Струга добија парични казни по 3 ...
СУДИИТЕ ГО ШТИТАТ КРУПНИОТ КАПИТАЛ ВО ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА, ПА ДОСУДУВААТ ПАРИЧНИ И УСЛОВНИ КАЗНИ, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИТЕ

СУДИИТЕ ГО ШТИТАТ КРУПНИОТ КАПИТАЛ ВО ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА, ПА ДОСУДУВААТ ПАРИЧНИ И УСЛОВНИ КАЗНИ, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИТЕ

Здрава животна средина е уставно право, но колку тоа се почитува и особено, колку се санкционираат прекршителите е спорно, беше речено на работилницат ...
ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН ЗА ДЕВЕТ МЕСЕЦИ КАЗНЕТИ 5.714 ВОЗАЧИ ЗА ПРЕБРЗО ВОЗЕЊЕ

ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН ЗА ДЕВЕТ МЕСЕЦИ КАЗНЕТИ 5.714 ВОЗАЧИ ЗА ПРЕБРЗО ВОЗЕЊЕ

Патиштата Тетово-Скопје и Тетово-Гостивар за некои возачи се тркачки патеки на кои се вози и со 150, па дури и 200 километри на час, што е далеку над ...
НОВА БИТКА

НОВА БИТКА

Срамот е кај нив, не е кај нас. ...
ДОСЕГА ИМАВМЕ КАЗНИ ОД КОМУНИСТИЧКО ВРЕМЕ И СУДСКИТЕ СЛУЧАИ НИКОГАШ НЕ ЗАВРШУВАА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕТО НА КАЗНИТЕ ЗА ФУНКЦИОНЕРИТЕ

ДОСЕГА ИМАВМЕ КАЗНИ ОД КОМУНИСТИЧКО ВРЕМЕ И СУДСКИТЕ СЛУЧАИ НИКОГАШ НЕ ЗАВРШУВАА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕТО НА КАЗНИТЕ ЗА ФУНКЦИОНЕРИТЕ

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека измените на Кривичниот законик со кои се намалуваат затворските казни на функционерите се позитивни и ќе доведа ...
НА БЕЗДОМНИТЕ ВО ХРВАТСКА И ВО СРБИЈА ИМ СЕ ДАВААТ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ НА АДРЕСА НА СОЦИЈАЛНИТЕ ЦЕНТРИ, КАЈ НАС СЕ КАЗНУВААТ СО НЕДАВАЊЕ ЛИЧНИ КАРТИ ОТИ НЕМАЛЕ ЖИВЕАЛИШТЕ

НА БЕЗДОМНИТЕ ВО ХРВАТСКА И ВО СРБИЈА ИМ СЕ ДАВААТ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ НА АДРЕСА НА СОЦИЈАЛНИТЕ ЦЕНТРИ, КАЈ НАС СЕ КАЗНУВААТ СО НЕДАВАЊЕ ЛИЧНИ КАРТИ ОТИ НЕМАЛЕ ЖИВЕАЛИШТЕ

Граѓаните без живеалиште, без адреса, и оние кои се сами и немаат родител до себе да присуствува во МВР за вадење на првата лична карта, најчесто Роми ...
1 2 3 17 10 / 167 НАПИСИ