Таг: казни

1 2 3 4 18 20 / 172 НАПИСИ
СУДИИТЕ ГО ШТИТАТ КРУПНИОТ КАПИТАЛ ВО ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА, ПА ДОСУДУВААТ ПАРИЧНИ И УСЛОВНИ КАЗНИ, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИТЕ

СУДИИТЕ ГО ШТИТАТ КРУПНИОТ КАПИТАЛ ВО ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА, ПА ДОСУДУВААТ ПАРИЧНИ И УСЛОВНИ КАЗНИ, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИТЕ

Здрава животна средина е уставно право, но колку тоа се почитува и особено, колку се санкционираат прекршителите е спорно, беше речено на работилницат ...
ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН ЗА ДЕВЕТ МЕСЕЦИ КАЗНЕТИ 5.714 ВОЗАЧИ ЗА ПРЕБРЗО ВОЗЕЊЕ

ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН ЗА ДЕВЕТ МЕСЕЦИ КАЗНЕТИ 5.714 ВОЗАЧИ ЗА ПРЕБРЗО ВОЗЕЊЕ

Патиштата Тетово-Скопје и Тетово-Гостивар за некои возачи се тркачки патеки на кои се вози и со 150, па дури и 200 километри на час, што е далеку над ...
НОВА БИТКА

НОВА БИТКА

Срамот е кај нив, не е кај нас. ...
ДОСЕГА ИМАВМЕ КАЗНИ ОД КОМУНИСТИЧКО ВРЕМЕ И СУДСКИТЕ СЛУЧАИ НИКОГАШ НЕ ЗАВРШУВАА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕТО НА КАЗНИТЕ ЗА ФУНКЦИОНЕРИТЕ

ДОСЕГА ИМАВМЕ КАЗНИ ОД КОМУНИСТИЧКО ВРЕМЕ И СУДСКИТЕ СЛУЧАИ НИКОГАШ НЕ ЗАВРШУВАА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕТО НА КАЗНИТЕ ЗА ФУНКЦИОНЕРИТЕ

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека измените на Кривичниот законик со кои се намалуваат затворските казни на функционерите се позитивни и ќе доведа ...
НА БЕЗДОМНИТЕ ВО ХРВАТСКА И ВО СРБИЈА ИМ СЕ ДАВААТ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ НА АДРЕСА НА СОЦИЈАЛНИТЕ ЦЕНТРИ, КАЈ НАС СЕ КАЗНУВААТ СО НЕДАВАЊЕ ЛИЧНИ КАРТИ ОТИ НЕМАЛЕ ЖИВЕАЛИШТЕ

НА БЕЗДОМНИТЕ ВО ХРВАТСКА И ВО СРБИЈА ИМ СЕ ДАВААТ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ НА АДРЕСА НА СОЦИЈАЛНИТЕ ЦЕНТРИ, КАЈ НАС СЕ КАЗНУВААТ СО НЕДАВАЊЕ ЛИЧНИ КАРТИ ОТИ НЕМАЛЕ ЖИВЕАЛИШТЕ

Граѓаните без живеалиште, без адреса, и оние кои се сами и немаат родител до себе да присуствува во МВР за вадење на првата лична карта, најчесто Роми ...
ГРУЕВСКИ СЕ ОСЛОБОДУВА ОД „ТНТ“ И ОД „ТРАЕКТОРИЈА“ ВЕДНАШ, ОД „ТЕНК” В ГОДИНА, СЕ ЗАПИРААТ И „КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ“ ЗА ЈАНУШЕВ И „ТОПЛИК“ И „ТНТ“ ЗА ЈАНАКИЕСКИ И ДРУГИТЕ

ГРУЕВСКИ СЕ ОСЛОБОДУВА ОД „ТНТ“ И ОД „ТРАЕКТОРИЈА“ ВЕДНАШ, ОД „ТЕНК” В ГОДИНА, СЕ ЗАПИРААТ И „КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ“ ЗА ЈАНУШЕВ И „ТОПЛИК“ И „ТНТ“ ЗА ЈАНАКИЕСКИ И ДРУГИТЕ

Со намалувањето на казните за Злоупотреба на службената положба и овластувањата и за кривичното дело злосторничко здружување, за кои се обвинети или о ...
СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА СООБРАЌАЈКИ НИЗ ВЕЛЕШКО

СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА СООБРАЌАЈКИ НИЗ ВЕЛЕШКО

Зголемена е безбедноста во сообраќајот на територијата за Општина Велес, констатираат од СВР Велес. Податоците за првото полугодие од годинава покажув ...
КАЗНИ ОД 9.000 ЕВРА ЗА ПРАВНОТО ЛИЦЕ И 500 ЕВРА ЗА СОПСТВЕНИКОТ НА ДЕПОНИЈАТА КОЈА ПРЕД ЧЕТИРИ ДЕНОВИ СЕ ЗАПАЛИ КАЈ ВОЛКОВИЈА

КАЗНИ ОД 9.000 ЕВРА ЗА ПРАВНОТО ЛИЦЕ И 500 ЕВРА ЗА СОПСТВЕНИКОТ НА ДЕПОНИЈАТА КОЈА ПРЕД ЧЕТИРИ ДЕНОВИ СЕ ЗАПАЛИ КАЈ ВОЛКОВИЈА

Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС) конечно утврди дека на депонијата во близина на село Волковија, која пред четири денови се запали, се ...
„МОШ“ И „ИНТЕРМЕЦО“ ПОВТОРНО КАЗНЕТИ ЗА ГЛАСНА МУЗИКА СО ПО 13.000 ЕВРА, АКО ПЛАТАТ ЗА ОСУМ ДЕНА КАЗНАТА ЌЕ ИМ БИДЕ 6.500 ЕВРА

„МОШ“ И „ИНТЕРМЕЦО“ ПОВТОРНО КАЗНЕТИ ЗА ГЛАСНА МУЗИКА СО ПО 13.000 ЕВРА, АКО ПЛАТАТ ЗА ОСУМ ДЕНА КАЗНАТА ЌЕ ИМ БИДЕ 6.500 ЕВРА

Скопските кафулиња „Мош“ и „Интермецо“ повторно се казнети со по 13 илјади евра од Општина Центар поради гласна музика. Општината соопшти дека ако каф ...
ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА КАЗНИ 14 УЧЕСНИЦИ ВО ДИВИ НОЌНИ ТРКИ НА АВТОПАТОТ КОН СКОПЈЕ

ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА КАЗНИ 14 УЧЕСНИЦИ ВО ДИВИ НОЌНИ ТРКИ НА АВТОПАТОТ КОН СКОПЈЕ

Во периодот од 22 часот до 3 часот наутро несовесни возачи на автомобили сообраќајниците ги користат за трки со автомобили. Најчесто овие т. н. диви т ...
1 2 3 4 18 20 / 172 НАПИСИ