Таг: кинеска Нова година

САГА ЗА ВАКСАЈНОВИ

САГА ЗА ВАКСАЈНОВИ

Малку ни беше чекање датум за ЕУ, сега уште и Кинеска нова година ќе исчекаме. ...
ДА ПОМИНЕ КИНЕСКАТА НОВА ГОДИНА НА 18 ФЕВРУАРИ И ЌЕ ТРГНАТ ВАКЦИНИТЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

ДА ПОМИНЕ КИНЕСКАТА НОВА ГОДИНА НА 18 ФЕВРУАРИ И ЌЕ ТРГНАТ ВАКЦИНИТЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Вакцините „Синофарм“ ќе стигнат во земјава по завршување на кинеската Нова година, кажа премиерот Зоран Заев.  Денеска Владата ќе се изврши плаќање на ...
2 / 2 НАПИСИ