Таг: кинески

САД ГО УРНАА КИНЕСКИОТ ШПИОНСКИ БАЛОН

САД ГО УРНАА КИНЕСКИОТ ШПИОНСКИ БАЛОН

САД го соборија кинескиот шпионски балон кај брегот на Каролина, откако тој помина чувствителни воени локации низ Северна Америка и стана нова точка т ...
СЕ ЗАПАЛИ ДВОКАТЕН АВТОБУС НА ЈСП „СКОПЈЕ“, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

СЕ ЗАПАЛИ ДВОКАТЕН АВТОБУС НА ЈСП „СКОПЈЕ“, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Попладнево околу 18.30 часот се запали двокатен автобус на ЈСП „Скопје“. Автобусот бил со 40-тина патници, но нема повредени поради навремената и брза ...
ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОВ ЌЕ СТИГНАТ ВАКЦИНИТЕ „СИНОВАК“, 180.000 ГРАЃАНИ ЧЕКААТ ВАКЦИНАЦИЈА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОВ ЌЕ СТИГНАТ ВАКЦИНИТЕ „СИНОВАК“, 180.000 ГРАЃАНИ ЧЕКААТ ВАКЦИНАЦИЈА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

До крајот на месецот ќе стигнат кинеските вакцини „Синовак“, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче по средбата со кинескиот амбасадор во ...
ОНИЕ КОИ СЕ ВАКЦИНИРАА ВО СРБИЈА СО ДРУГИ ВАКЦИНИ ОСВЕН „АСТРАЗЕНЕКА“ МОЖЕ ДА СЕ РЕВАКЦИНИРААТ ВО ЗЕМЈАВА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ОНИЕ КОИ СЕ ВАКЦИНИРАА ВО СРБИЈА СО ДРУГИ ВАКЦИНИ ОСВЕН „АСТРАЗЕНЕКА“ МОЖЕ ДА СЕ РЕВАКЦИНИРААТ ВО ЗЕМЈАВА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Македонските граѓани кои се вакцинираа против ковид-19 во Србија со други вакцини освен „АстраЗенека“, може да се ревакцинираат во земјава, кажа денес ...
ЗА КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ ИНТЕНЗИВНО КОМУНИЦИРАМЕ, СО ФАЈЗЕР УШТЕ ПРЕГОВАРАМЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЗА КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ ИНТЕНЗИВНО КОМУНИЦИРАМЕ, СО ФАЈЗЕР УШТЕ ПРЕГОВАРАМЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

До крајот на месецов во земјава нема да стасаат ниту кинеските вакцини, ниту пак одредени количини од вакцината на „Фејзер“ кои беа најавени дека ќе с ...
СО НОВИТЕ ЕКО АВТОБУСИ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ЌЕ БИДЕ МНОГУ ПОКВАЛИТЕТЕН ОТКОЛКУ СО ДВОКАТНИТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ЧУШКОВ

СО НОВИТЕ ЕКО АВТОБУСИ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ЌЕ БИДЕ МНОГУ ПОКВАЛИТЕТЕН ОТКОЛКУ СО ДВОКАТНИТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ЧУШКОВ

Во гаражата на ЈСП „Скопје“ во Автокоманда, меѓу двокатните кинески автобуси паркирани се и седумте нови еколошки возила од германскиот производител „ ...
НАЕСЕН ЌЕ РАСПИШЕМЕ ТЕНДЕР ЗА 40 АВТОБУСИ НА ГАС СО КОИ ГОДИШНО ЌЕ ЗАШТЕДИМЕ 900.000 ЕВРА, НАЈАВИ ШИЛЕГОВ

НАЕСЕН ЌЕ РАСПИШЕМЕ ТЕНДЕР ЗА 40 АВТОБУСИ НА ГАС СО КОИ ГОДИШНО ЌЕ ЗАШТЕДИМЕ 900.000 ЕВРА, НАЈАВИ ШИЛЕГОВ

Со кредит од Европската банка за обнова и развој во висина од 10 милиони евра Скопје догодина ќе добие 40 нови автобуси на гас, најави денеска градона ...
ВАДАТ ДЕЛОВИ ОД ПАНОРАМСКИТЕ АВТОБУСИ ЗА ДА ГИ ПОПРАВАТ ДВОКАТНИТЕ ВО СКОПЈЕ

ВАДАТ ДЕЛОВИ ОД ПАНОРАМСКИТЕ АВТОБУСИ ЗА ДА ГИ ПОПРАВАТ ДВОКАТНИТЕ ВО СКОПЈЕ

Од едни автобуси се вадат делови за да се стават на други на двокатните кинески автобуси и нископодните украински, кои ги набави Владата на експремиер ...
8 / 8 НАПИСИ