Таг: кино-сала

ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО РУСКИОТ ГРАД КЕМЕРОВО

ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО РУСКИОТ ГРАД КЕМЕРОВО

Десетици луѓе загинаа, меѓу нив и деца, во пожарот што се прошири низ трговски центар во рускиот град Кемерово во Сибир. Властите потврдија дека им ...
1 / 1 НАПИСИ