Таг: Клинички центар

1 2 3 8 10 / 80 НАПИСИ
ЌЕ ГИ УКИНАМ ОРГАНИЗАЦИСКИТЕ ДИРЕКТОРИ НА СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО

ЌЕ ГИ УКИНАМ ОРГАНИЗАЦИСКИТЕ ДИРЕКТОРИ НА СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО

Ќе се укинат организациските директори на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“ и најверојатно ќе функционира со еден генерален директор, отккако о ...
ЌЕ ПОЧНАМ ОД СООБРАЌАЈНИОТ ХАОС НА СКОПСКИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, НАЈАВИ НОВИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО МЕЏИТИ

ЌЕ ПОЧНАМ ОД СООБРАЌАЈНИОТ ХАОС НА СКОПСКИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, НАЈАВИ НОВИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО МЕЏИТИ

Ќе почнам со решавање на сообраќајниот хаос на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“, рече денеска на првиот брифинг со медиумите, новиот министер ...
ДИВА СВИЊА

ДИВА СВИЊА

Во оваа држава се казнети само даночните обврзници што редовно си ги плаќаат даноците и казните ...
РАЗРЕШУВАМ НЕЕФИКАСНИ ДИРЕКТОРИ, АМА НЕ ГО ПРАВАМ ТОА ПОМПЕЗНО КАКО ПРЕД 10 ГОДИНИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

РАЗРЕШУВАМ НЕЕФИКАСНИ ДИРЕКТОРИ, АМА НЕ ГО ПРАВАМ ТОА ПОМПЕЗНО КАКО ПРЕД 10 ГОДИНИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Струјата на Клинички центар нема да биде исклучена, кажа денеска премиерот Димитар Ковачевски. Средства за оваа немана се предвидени и сега треба прер ...
ДОЛГОТ НА КЛИНИКИТЕ КОН ЕВН Е НАПРАВЕН ВО КОВИД КРИЗАТА, КОГА НЕ МОЖЕШЕ ДОБРО ДА СЕ ПЛАНИРА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ САЛИ

ДОЛГОТ НА КЛИНИКИТЕ КОН ЕВН Е НАПРАВЕН ВО КОВИД КРИЗАТА, КОГА НЕ МОЖЕШЕ ДОБРО ДА СЕ ПЛАНИРА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ САЛИ

Долгот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“  во Скопје за неплатена струја кон ЕВН е направен во изминатите две години, кога поради ковид пандемијата н ...
ДРЖАВАТА ЌЕ ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ ОД 7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА СТРУЈА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

ДРЖАВАТА ЌЕ ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ ОД 7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА СТРУЈА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје има 7 милиони евра долг за струја, ЕВН најави дека ќе го исклучи ако не го подмири или донесе банкарска гар ...
САЛИ НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ГО ПОВЛЕЧЕ ЗАКОНОТ ЗА ИЗГРАДБА НА НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ

САЛИ НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ГО ПОВЛЕЧЕ ЗАКОНОТ ЗА ИЗГРАДБА НА НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ

Законот за изградба на Универзитетски клинички центар ќе биде повлечен, но засега уште не сме донеле конечна одлука, рече министерот за здравство Беки ...
РЕДИЦИ ЗА НАПЛАТА НА ПАРКИНГОТ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, ОД ГРАДСКИ ПАРКИНГ ВЕЛАТ ДЕКА ДНЕВНО ВЛЕГУВААТ ПО 4.000 КОЛИ

РЕДИЦИ ЗА НАПЛАТА НА ПАРКИНГОТ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, ОД ГРАДСКИ ПАРКИНГ ВЕЛАТ ДЕКА ДНЕВНО ВЛЕГУВААТ ПО 4.000 КОЛИ

Редици секојдневно се создаваат за наплата на паркирање на Клиничкиот центар во Скопје. Пред пунктовите за наплата има колони граѓани кои чекаат да пл ...
НИТУ НОВИОТ ПАРКИНГ НЕДОВОЛЕН ДА СЕ РЕШАТ ГУЖВИТЕ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ГО ЗАФАТИ МЕСТОТО ЗА МОНТАЖНА ГАРАЖА

НИТУ НОВИОТ ПАРКИНГ НЕДОВОЛЕН ДА СЕ РЕШАТ ГУЖВИТЕ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ГО ЗАФАТИ МЕСТОТО ЗА МОНТАЖНА ГАРАЖА

Ниту новиот паркинг кој лани, за време на карантините го направи Град Скопје во рамките на Клиничкиот центар не е доволен да се реши проблемот со гужв ...
ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ДОГОВОРИЈА ДЕБЛОКАДА НА СОБРАНИЕТО, ОДГЛАВЕН И ЗАКОНОТ ЗА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ДОГОВОРИЈА ДЕБЛОКАДА НА СОБРАНИЕТО, ОДГЛАВЕН И ЗАКОНОТ ЗА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

Да се одблокираат законите за помош на стопанството и граѓаните, и да работат заедно во Собранието, се договориле лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев ...
1 2 3 8 10 / 80 НАПИСИ