Таг: Кочани

ЌЕ СЕ ВРАБОТУВААТ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ ЗА МОБИЛНИ ПАТРОНАЖНИ СЕРВИСИ ПО ПРИМЕРОТ НА ШКОТСКА

ЌЕ СЕ ВРАБОТУВААТ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ ЗА МОБИЛНИ ПАТРОНАЖНИ СЕРВИСИ ПО ПРИМЕРОТ НА ШКОТСКА

Медицински сестри ќе се вработуваат во здравствените домови за формирање патронажни служби кои ќе даваат интегрирана здравствено-социјална заштита за ...
ПОЧНУВА ЈУБИЛЕЈНИОТ 60. ДРАМСКИ АМАТЕРСКИ ФЕСТИВАЛ ВО КОЧАНИ

ПОЧНУВА ЈУБИЛЕЈНИОТ 60. ДРАМСКИ АМАТЕРСКИ ФЕСТИВАЛ ВО КОЧАНИ

Од денес до сабота во Кочани, по 60.пат ќе се одржи Драмскиот аматерски фестивал ДАФ, на кој ќе се изведат претстави од Македонија, САД, Србија, Грциј ...
БОЛНИЦАТА ВО КОЧАНИ ЌЕ БИДЕ РЕГИОНАЛЕН ЦЕНТАР ЗА АМПУТАЦИИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

БОЛНИЦАТА ВО КОЧАНИ ЌЕ БИДЕ РЕГИОНАЛЕН ЦЕНТАР ЗА АМПУТАЦИИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Општата болница во Кочани со проширена дејност нема да се затвора, туку таа ќе биде центар за ампутации. Министерството за здравство вели дека ова на ...
ПОЧИНА МУЗИЧАРОТ КАНГО

ПОЧИНА МУЗИЧАРОТ КАНГО

Рок-музичарот и гитарист Симеон Иванов-Канго почина во Кочани на 66-годишна возраст по долго и тешко боледување, потврди неговото семејство на Фејсбук ...
ЈА ПРЕТЕПАЛ СОПРУГАТА ДО СМРТ, ПА СЕ ФРЛИЛ ОД ПОКРИВОТ

ЈА ПРЕТЕПАЛ СОПРУГАТА ДО СМРТ, ПА СЕ ФРЛИЛ ОД ПОКРИВОТ

Педесет и четиригодишниот Б.А. од Кочани се фрлил од покривот на својата куќа и починал, откако пристигнала полиција на повик за семејно насилство, об ...
СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

Демонстрациите во Скопје завршија со боење на бараката каде што е сместена градската администрација и Кабинетот на градоначалникот на Скопје Коце Трај ...
ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

Вчера во Скопје осми ден маршираа илјадници демонстранти, а се протестираше и во Прилеп, Струмица, Кочани, Куманово, Велес и Битола. Во Скопје и вч ...
7 / 7 НАПИСИ