Таг: Кочани

1 2 3 4 30 / 39 НАПИСИ
ПОЛИЦИЈАТА ПРЕКИНА СВАДБА ВО КОЧАНИ, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ СВАДБАРИ

ПОЛИЦИЈАТА ПРЕКИНА СВАДБА ВО КОЧАНИ, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ СВАДБАРИ

Полицијата денеска прекинала сведба во Кочани. Околу 14 часот во ОВР Кочани било пријавено организирање свадбена прослава на улица Шукри Шаин. По приј ...
ПАТНИЧКИОТ ВОЗ ОД ВЕЛЕС ЗА КОЧАНИ ИЗЛЕТАЛ ОД ШИНИТЕ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

ПАТНИЧКИОТ ВОЗ ОД ВЕЛЕС ЗА КОЧАНИ ИЗЛЕТАЛ ОД ШИНИТЕ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Патничкиот воз од Велес за Кочани вчера попладне излетал од шините. Несреќата се случила околу 17.20 чaсот на делницата од Велес кон Штип, во делот на ...
ПОЖАРОТ ВО КОЧАНСКО СЕ ПРИБЛИЖУВА КОН ГРДОВЦИ, СИЛНИОТ ВЕТЕР ГО ОТЕЖНУВА ГАСЕЊЕТО

ПОЖАРОТ ВО КОЧАНСКО СЕ ПРИБЛИЖУВА КОН ГРДОВЦИ, СИЛНИОТ ВЕТЕР ГО ОТЕЖНУВА ГАСЕЊЕТО

Противпожарни екипи од Кочани и од Штип вечерва се борат со пожар кој од силниот ветер сериозно загрозува повеќе села во кочанската котлина, покрај ре ...
УШТЕ 177 НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ОД ТРИКРАТНО ПОМАЛКУ ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА 5 ЛИЦА

УШТЕ 177 НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ОД ТРИКРАТНО ПОМАЛКУ ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА 5 ЛИЦА

Бројката на заразени граѓани со коронавирус последниве 24 часа се зголеми за 177 нови случаи, но скоро од тројно помалку тестирања од оние кои се врше ...
ВОЗОТ ЗА КОЧАНИ ДВЕ НЕДЕЛИ НЕ СООБРАЌА, ЛОКОМОТИВАТА КОЈА ИЗЛЕТА УШТЕ НЕ Е ПОПРАВЕНА

ВОЗОТ ЗА КОЧАНИ ДВЕ НЕДЕЛИ НЕ СООБРАЌА, ЛОКОМОТИВАТА КОЈА ИЗЛЕТА УШТЕ НЕ Е ПОПРАВЕНА

Ниту после 16 дена не е пуштен во сообраќај патничкиот воз од и за Кочани. Откако на 22 јули утрото, патничкиот воз излета близу железничката станица ...
СЕДУМЧЛЕН МЕДИЦИНСКИ ТИМ ОД КОЧАНИ НА ПОМОШ ВО ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА ВО СКОПЈЕ, А ДОКТОРКА ОД СТРУМИЦА НА ПРИПОМОШ НА ШТИПСКОТО ИНФЕКТИВНО

СЕДУМЧЛЕН МЕДИЦИНСКИ ТИМ ОД КОЧАНИ НА ПОМОШ ВО ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА ВО СКОПЈЕ, А ДОКТОРКА ОД СТРУМИЦА НА ПРИПОМОШ НА ШТИПСКОТО ИНФЕКТИВНО

Седумчлен медицински тим од Кочани во наредните две недели ќе биде работно ангажиран на Универзитетската клиника за инфективни болести во Скопје. Стан ...
ПОЛИЦАЈЦИ ПРЕД ПОЛНОЌ НАПАДНАТИ СО СЕКИРИ ОТИ САКАЛЕ ДА СТИШАТ ГЛАСНА МУЗИКА ВО КОЧАНИ

ПОЛИЦАЈЦИ ПРЕД ПОЛНОЌ НАПАДНАТИ СО СЕКИРИ ОТИ САКАЛЕ ДА СТИШАТ ГЛАСНА МУЗИКА ВО КОЧАНИ

Три лица, од Кочани и од селото Пантелеј, ноќеска на полноќ нападнале полицајци кои дошле да интервенираат по пријава за гласна музика. Настанот се сл ...
ШТИП 11 ДЕНА Е БЕЗ НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС, А ШЕСТЕ ЗАРАЗЕНИ МЕДИЦИНАРИ ИМААТ ВТОР НЕГАТИВЕН ТЕСТ

ШТИП 11 ДЕНА Е БЕЗ НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС, А ШЕСТЕ ЗАРАЗЕНИ МЕДИЦИНАРИ ИМААТ ВТОР НЕГАТИВЕН ТЕСТ

Веќе 11 дена Штип е без нов регистриран случај на коронавирус. Досега две лица од Штип починале од КОВИД-19, и двајцата имале повеќе од 80 години и др ...
ЌЕ СЕ ТЕСТИРАМЕ НА КОВИД-19 КОГА ЌЕ КАЖАТ ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ, ВЕЛАТ СПАСОВСКИ И ФИЛИПЧЕ КОИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

ЌЕ СЕ ТЕСТИРАМЕ НА КОВИД-19 КОГА ЌЕ КАЖАТ ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ, ВЕЛАТ СПАСОВСКИ И ФИЛИПЧЕ КОИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Сѐ уште не се тестирани за коронавирус премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи, министерот за здравство Венко Филипче и министерот за о ...
ПОЧИНАА ТРИ ЛИЦА ОД КОЧАНИ И ТЕТОВО, УШТЕ 15 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ПОЧИНАА ТРИ ЛИЦА ОД КОЧАНИ И ТЕТОВО, УШТЕ 15 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Три лица починаа од коронавирус на Клиниката за инфективни болести, кажа министерот за здравство Венко Филипче. Станува збор за пациент на 40 години о ...
1 2 3 4 30 / 39 НАПИСИ