Таг: Комисија за одбрана и безбедност

И НИНЏА БЕШЕ СО ПРИКРИЕН ИДЕНТИТЕТ ВО УБК, ПА ЈА НАПАДНА ДРЖАВАТА, ГО ПРЕДУПРЕДИ РЕМЕНСКИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ, КОЈ НЕ Ѝ ГИ ПРИФАТИ АМАНДМАНИТЕ

И НИНЏА БЕШЕ СО ПРИКРИЕН ИДЕНТИТЕТ ВО УБК, ПА ЈА НАПАДНА ДРЖАВАТА, ГО ПРЕДУПРЕДИ РЕМЕНСКИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ, КОЈ НЕ Ѝ ГИ ПРИФАТИ АМАНДМАНИТЕ

Потпретседателката на Собранието Фросина Ташевска-Ременски од СДСМ, независниот пратеник Павле Богоевски, од НСДП Горан Мисовски, Мухамед Зеќири од СД ...
ЗАПАДЕН БАЛКАН НЕ Е ВЕЌЕ БУРЕ БАРУТ, ДОБИВА ЕВРОПСКА ПЕРСПЕКТИВА, ВЕЛИ ЏАФЕРИ

ЗАПАДЕН БАЛКАН НЕ Е ВЕЌЕ БУРЕ БАРУТ, ДОБИВА ЕВРОПСКА ПЕРСПЕКТИВА, ВЕЛИ ЏАФЕРИ

Западен Балкан сè помалку личи на буре барут и мислам дека сите заедно му даваме јасна европска перспектива, изјави претседателот на Собранието Талат ...
2 / 2 НАПИСИ