Таг: корупција

1 12 13 14132 / 132 НАПИСИ
СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: ВИСОКОТО НИВО НА КОРУПЦИЈА ПРОБЛЕМ ЗА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА ВО МАКЕДОНИЈА

СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: ВИСОКОТО НИВО НА КОРУПЦИЈА ПРОБЛЕМ ЗА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА ВО МАКЕДОНИЈА

Високото ниво на корупција и неуспехот на владата целосно да го почитува владеењето на  правото се главен проблем за човековите права во Македонија, с ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ИСТРАЖУВА СОМНИТЕЛЕН УВОЗ НА ОРУЖЈЕ

КАТИЦА ЈАНЕВА ИСТРАЖУВА СОМНИТЕЛЕН УВОЗ НА ОРУЖЈЕ

Специјалното обвинителство истражува увоз на оружје и опрема за потребите на полицијата и војската, објави вечерва ТВ Телма во емисијата „Код“. Спо ...
1 12 13 14132 / 132 НАПИСИ