Таг: корупција

1 2 3 4 5 6 7 40 / 66 НАПИСИ
БОРБАТА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА БАРА СИСТЕМ ШТО ЌЕ СПРЕЧИ ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНА ДОЛЖНОСТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ШЕКЕРИНСКА

БОРБАТА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА БАРА СИСТЕМ ШТО ЌЕ СПРЕЧИ ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНА ДОЛЖНОСТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ШЕКЕРИНСКА

Државата треба да создаде систем на принципи кој нема да зависи од тоа кој е министер и ќе биде имун на секој обид на злоупотреба на службената должно ...
ГЛАВНО ПРАШАЊЕ Е ДАЛИ ИМА ЛУЃЕ ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ ВО ШТИП

ГЛАВНО ПРАШАЊЕ Е ДАЛИ ИМА ЛУЃЕ ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ ВО ШТИП

Корупцијата ја поткопува довербата во институциите, а главно прашање е дали има луѓе да се борат протв тоа, рече американскиот амбасадор во Македонија ...
НИКОЈ НЕМА ДА БИДЕ ИЗЗЕМЕН ОД ОДГОВОРНОСТ ЗА КОРУПЦИЈА, УВЕРУВА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ

НИКОЈ НЕМА ДА БИДЕ ИЗЗЕМЕН ОД ОДГОВОРНОСТ ЗА КОРУПЦИЈА, УВЕРУВА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев уверува дека никој нема да биде изземен од одговорност за корупција, во видео обраќањето по повод Меѓународниот ден за борба прот ...
ЧЛЕНОВИТЕ НА ДИК ЌЕ ГИ ВРАЌАAT БОНУСИТЕ ОТКАКО ГИ ИСКАРА БЕЈЛИ

ЧЛЕНОВИТЕ НА ДИК ЌЕ ГИ ВРАЌАAT БОНУСИТЕ ОТКАКО ГИ ИСКАРА БЕЈЛИ

Членовите и вработените во Државната изборна комисија ќе ги вратат бонусите што си поделија како награда за локaлните избори откако денеска ги искара ...
МАЛТА УАПСИ ОСУММИНА ЗА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА ГАЛИЦИЈА

МАЛТА УАПСИ ОСУММИНА ЗА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА ГАЛИЦИЈА

Малтeшката уапси осум лица во врска со убиството на блогерката Дафне Карвана Галиција со автомобил-бомба. Премиерот Џозеф Мускат кажа дека полициската ...
СОЗДАДЕНИ СЕ СИТЕ ОКОЛНОСТИ ВЛАДАТА ДА ГО ЗАСИЛИ ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И БОРБАТА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА, МУ РЕКОЛ БЕЈЛИ НА ЗАЕВ

СОЗДАДЕНИ СЕ СИТЕ ОКОЛНОСТИ ВЛАДАТА ДА ГО ЗАСИЛИ ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И БОРБАТА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА, МУ РЕКОЛ БЕЈЛИ НА ЗАЕВ

Државните институции да ги имплементираат препораките на набљудувачите на ОБСЕ/ОДИХР, му препорача амбасадор на САД во Македонија Џес Бејли на премиер ...
ЧЛЕНОВИ НА ЦРВЕН КРСТ ПРОНЕВЕРИЛЕ ШЕСТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ПРИ ЕПИДЕМИЈА НА ЕБОЛА

ЧЛЕНОВИ НА ЦРВЕН КРСТ ПРОНЕВЕРИЛЕ ШЕСТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ПРИ ЕПИДЕМИЈА НА ЕБОЛА

Членови на Црвен крст биле вклучени во шест милиони долари тежок корупциски скандал за време на епидемија на ебола, потврди организацијата. „Бесни ...
САУДИСКА АРАБИЈА УАПСИ 11-МИНА ПРИНЦОВИ ПОРАДИ КОРУПЦИЈА

САУДИСКА АРАБИЈА УАПСИ 11-МИНА ПРИНЦОВИ ПОРАДИ КОРУПЦИЈА

Новото антикорупциско тело на Саудиска Арабија одреди притвор за 11-мина принцови, четворица сегашни и за уште десетина поранешни министри, објави тел ...
СЕ ВОДИ ИСТРАГА ПРОТИВ ПРЕТСТАВНИЦИ НА ВЛАСТА, А НЕ ЧЛЕНОВИ НА ВЛАДАТА, ПОЈАСНУВАЊЕ НА ИЗЈАВАТА НА ЗАЕВ

СЕ ВОДИ ИСТРАГА ПРОТИВ ПРЕТСТАВНИЦИ НА ВЛАСТА, А НЕ ЧЛЕНОВИ НА ВЛАДАТА, ПОЈАСНУВАЊЕ НА ИЗЈАВАТА НА ЗАЕВ

Владата денеска попладне испрати соопштение со појаснување и со делумна корекција на изјавата на премиерот Зоран Заев, дадена во рамките на неговото о ...
ДВАЈЦА ВЛАДИНИ ФУНКЦИОНЕРИ СЕ ПОД ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА, ИЗЈАВИ ЗАЕВ

ДВАЈЦА ВЛАДИНИ ФУНКЦИОНЕРИ СЕ ПОД ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА, ИЗЈАВИ ЗАЕВ

Двајца членови на Владата се под истрага за корупција, рече денеска премиерот Зоран Заев на панел дискусијата на Самит „Македонија 2025“, објави агенц ...
1 2 3 4 5 6 7 40 / 66 НАПИСИ