Таг: кошарка

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
МЗТ ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ЗА КАЗНИТЕ ЗА НАВОДНИ НАВРЕДИ НА ПЕРО АНТИЌ НА ФЕЈСБУК И ТВРДИ ДЕКА НЕМА ПРАВНА ОСНОВА ЗА НИВ

МЗТ ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ЗА КАЗНИТЕ ЗА НАВОДНИ НАВРЕДИ НА ПЕРО АНТИЌ НА ФЕЈСБУК И ТВРДИ ДЕКА НЕМА ПРАВНА ОСНОВА ЗА НИВ

МЗТ Скопје поднесе жалба за казните што минатата недела ги добија клубот и директорот Тони Грнчаров по пријава од претседателот на Кошаркарската федер ...
ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ КОШАРКАРСКИ ТРЕНЕР ДУШАН ИВКОВИЌ

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ КОШАРКАРСКИ ТРЕНЕР ДУШАН ИВКОВИЌ

Легендарниот кошаркарски тренер Душан Дуда Ивковиќ почина денеска во болница во Белград на 78 години. „Душан почина утрово од последиците на вода в ...
ПРОСЛАВЕНИОТ КОШАРКАРСКИ ТРЕНЕР МАРЈАН ЛАЗОВСКИ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

ПРОСЛАВЕНИОТ КОШАРКАРСКИ ТРЕНЕР МАРЈАН ЛАЗОВСКИ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

Еден од најпознатите македонски кошаркарски тренери Марјан Лазовски почина денеска на 58 години од последиците на коронавирусот. Лазовски пред една не ...
ЗНАЕМЕ ДЕКА НЀ ГЛЕДА ОД ГОРЕ И ДЕКА Е ГОРД НА НАС – ЛЕЈКЕРС ЈА ОСВОИ 17. НБА ТИТУЛА ВО ЧЕСТ НА КОБИ БРАЈАНТ

ЗНАЕМЕ ДЕКА НЀ ГЛЕДА ОД ГОРЕ И ДЕКА Е ГОРД НА НАС – ЛЕЈКЕРС ЈА ОСВОИ 17. НБА ТИТУЛА ВО ЧЕСТ НА КОБИ БРАЈАНТ

Коби Брајант беше во мислите на сите откако Лос Анџелес Лејкерс ја освои првата титула во НБА по десет години пауза. Сега предводен од Леброн Џејмс, Л ...
ШТИП ОСТАНА БЕЗ КОШАРКА, А ПРЕД 87 ГОДИНИ БЕШЕ ПРВ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА СО КОШАРКАРСКА ТОПКА, ВЕЛИ 86-ГОДИШНИОТ ТРЕНЕР МЕТОДИ ШИШКОВ

ШТИП ОСТАНА БЕЗ КОШАРКА, А ПРЕД 87 ГОДИНИ БЕШЕ ПРВ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА СО КОШАРКАРСКА ТОПКА, ВЕЛИ 86-ГОДИШНИОТ ТРЕНЕР МЕТОДИ ШИШКОВ

Во предвечерието на празникот Голема Богородица, на 27 август 1933 во Штип се одиграл првиот кошаркарски натпревар во Македонија, а, можеби, и на Балк ...
НБА-ЛИГАТА ПРЕКИНАТА ОТКАКО КОШАРКАР НА ЈУТА ИМАЛ ПОЗИТИВЕН ТЕСТ НА КОРОНАВИРУС

НБА-ЛИГАТА ПРЕКИНАТА ОТКАКО КОШАРКАР НА ЈУТА ИМАЛ ПОЗИТИВЕН ТЕСТ НА КОРОНАВИРУС

НБА соопшти дека сите натпревари во лигата се запрени на неодредено време откако кошаркар на Јута џез имал позитивен тест на коронавирус. Ова беше ...
ЛОС АНЏЕЛЕС ГО СЛАВЕШЕ КОБИ БРАЈАНТ НА ПРВИОТ МЕЧ НА ЛЕЈКЕРС ПО НЕГОВАТА СМРТ

ЛОС АНЏЕЛЕС ГО СЛАВЕШЕ КОБИ БРАЈАНТ НА ПРВИОТ МЕЧ НА ЛЕЈКЕРС ПО НЕГОВАТА СМРТ

Играчите на Лос Анџелес лејкерс се вратија на терен пет дена по хеликоптерската несреќа во која загинаа Коби Брајант, неговата ќерка Џана и уште седум ...
БУШТУР, БИДИ ДОБАР ГОРЕ КАКО ШТО БЕШЕ ОВДЕКА ДОЛУ – МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОСТУВА ОД СВОЈАТА КОШАРКАРСКА ЛЕГЕНДА

БУШТУР, БИДИ ДОБАР ГОРЕ КАКО ШТО БЕШЕ ОВДЕКА ДОЛУ – МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОСТУВА ОД СВОЈАТА КОШАРКАРСКА ЛЕГЕНДА

„Биди добар горе, како што беше и овдека долу“, му порачаа на Буштур негови пријатели, другари, колеги, почитувачи на денешната комеморација во хотело ...
„ЗАСЕКОГАШ ЕДЕН ОД НАС“, КОБИ БРАЈАНТ БЕШЕ ГЛОБАЛНА ИКОНА

„ЗАСЕКОГАШ ЕДЕН ОД НАС“, КОБИ БРАЈАНТ БЕШЕ ГЛОБАЛНА ИКОНА

Коби Брајант беше еден од оние суперѕвезди кои го надминуваа спортот. Тој стана кошаркарска, културна и модна икона и беше чест гостин во Белата куќа, ...
КОШАРКАРИТЕ СО АЛЕКСАНДАР ТОДОРОВ КАКО СЕЛЕКТОР ЌЕ БРКААТ ПЛАСМАН НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

КОШАРКАРИТЕ СО АЛЕКСАНДАР ТОДОРОВ КАКО СЕЛЕКТОР ЌЕ БРКААТ ПЛАСМАН НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Александар Тодоров денеска беше промовиран во нов селектор на македонската кошаркарска репрезентација, функција што досега ја извршуваше Јорданчо Дави ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ