Таг: кошарка

1 2 10 / 20 НАПИСИ
НБА-ЛИГАТА ПРЕКИНАТА ОТКАКО КОШАРКАР НА ЈУТА ИМАЛ ПОЗИТИВЕН ТЕСТ НА КОРОНАВИРУС

НБА-ЛИГАТА ПРЕКИНАТА ОТКАКО КОШАРКАР НА ЈУТА ИМАЛ ПОЗИТИВЕН ТЕСТ НА КОРОНАВИРУС

НБА соопшти дека сите натпревари во лигата се запрени на неодредено време откако кошаркар на Јута џез имал позитивен тест на коронавирус. Ова беше ...
ЛОС АНЏЕЛЕС ГО СЛАВЕШЕ КОБИ БРАЈАНТ НА ПРВИОТ МЕЧ НА ЛЕЈКЕРС ПО НЕГОВАТА СМРТ

ЛОС АНЏЕЛЕС ГО СЛАВЕШЕ КОБИ БРАЈАНТ НА ПРВИОТ МЕЧ НА ЛЕЈКЕРС ПО НЕГОВАТА СМРТ

Играчите на Лос Анџелес лејкерс се вратија на терен пет дена по хеликоптерската несреќа во која загинаа Коби Брајант, неговата ќерка Џана и уште седум ...
БУШТУР, БИДИ ДОБАР ГОРЕ КАКО ШТО БЕШЕ ОВДЕКА ДОЛУ – МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОСТУВА ОД СВОЈАТА КОШАРКАРСКА ЛЕГЕНДА

БУШТУР, БИДИ ДОБАР ГОРЕ КАКО ШТО БЕШЕ ОВДЕКА ДОЛУ – МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОСТУВА ОД СВОЈАТА КОШАРКАРСКА ЛЕГЕНДА

„Биди добар горе, како што беше и овдека долу“, му порачаа на Буштур негови пријатели, другари, колеги, почитувачи на денешната комеморација во хотело ...
„ЗАСЕКОГАШ ЕДЕН ОД НАС“, КОБИ БРАЈАНТ БЕШЕ ГЛОБАЛНА ИКОНА

„ЗАСЕКОГАШ ЕДЕН ОД НАС“, КОБИ БРАЈАНТ БЕШЕ ГЛОБАЛНА ИКОНА

Коби Брајант беше еден од оние суперѕвезди кои го надминуваа спортот. Тој стана кошаркарска, културна и модна икона и беше чест гостин во Белата куќа, ...
КОШАРКАРИТЕ СО АЛЕКСАНДАР ТОДОРОВ КАКО СЕЛЕКТОР ЌЕ БРКААТ ПЛАСМАН НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

КОШАРКАРИТЕ СО АЛЕКСАНДАР ТОДОРОВ КАКО СЕЛЕКТОР ЌЕ БРКААТ ПЛАСМАН НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Александар Тодоров денеска беше промовиран во нов селектор на македонската кошаркарска репрезентација, функција што досега ја извршуваше Јорданчо Дави ...
ШТИПЈАНИ СЕ ПРИСЕТИЈА ДЕКА ВО НИВНИОТ ГРАД ПРЕД 86 ГОДИНИ СЕ ОДИГРАЛ ПРВИОТ КОШАРКАРСКИ МЕЧ НА БАЛКАНОТ

ШТИПЈАНИ СЕ ПРИСЕТИЈА ДЕКА ВО НИВНИОТ ГРАД ПРЕД 86 ГОДИНИ СЕ ОДИГРАЛ ПРВИОТ КОШАРКАРСКИ МЕЧ НА БАЛКАНОТ

На денешен ден пред 86 години во Штип се одиграл првиот кошаркарски натпревар на Балканот, на местото каде што денес се наоѓа ОУ „Ванчо Прќе“. За овој ...
ПЕРО АНТИЌ ИЗБРАН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАКЕДОНСКАТА КОШАРКАРСКА ФЕДЕРАЦИЈА

ПЕРО АНТИЌ ИЗБРАН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАКЕДОНСКАТА КОШАРКАРСКА ФЕДЕРАЦИЈА

Перо Антиќ едногласно беше избран за нов претседател на Македонската кошаркарска федерација. Единствениот македонски кошаркар со НБА-кариера немаше ...
ЛАЗО, ТИ СИ НЕШТО ПОСЕБНО – ЛЕГЕНДИТЕ НА КОШАРКАТА ГО УВЕЛИЧАА 80. РОДЕНДЕН НА ЛАЗАР ЛЕЧИЌ

ЛАЗО, ТИ СИ НЕШТО ПОСЕБНО – ЛЕГЕНДИТЕ НА КОШАРКАТА ГО УВЕЛИЧАА 80. РОДЕНДЕН НА ЛАЗАР ЛЕЧИЌ

Повеќе спортски легенди на едно место досега не се видени во Македонија. Дојдоа од Словенија до Грција за да му се поклонат на човекот и тренер кој, к ...
ЛЕГЕНДИ НА ЈУГОСЛОВЕНСКАТА КОШАРКА ЌЕ СЕ СОБЕРАТ ВО СКОПЈЕ ЗА 80. РОДЕНДЕН НА ЛАЗАР ЛЕЧИЌ

ЛЕГЕНДИ НА ЈУГОСЛОВЕНСКАТА КОШАРКА ЌЕ СЕ СОБЕРАТ ВО СКОПЈЕ ЗА 80. РОДЕНДЕН НА ЛАЗАР ЛЕЧИЌ

Повеќе од 30 играчи и тренери кои од Југославија направија кошаркарска велесила доаѓаат во Скопје в четврток за да му оддадат почит на легендарниот ма ...
ОД АНОНИМЕН СТРАНСКИ ТАЛЕНТ ДО ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ – ДИРК НОВИЦКИ ОБЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД КОШАРКАТА

ОД АНОНИМЕН СТРАНСКИ ТАЛЕНТ ДО ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ – ДИРК НОВИЦКИ ОБЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД КОШАРКАТА

Дирк Новицки, еден од најголемите европски кошаркари на сите времиња, го одигра последниот натпревар на домашен терен во салата на Далас маверикс и об ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ