Таг: лекување

1 2 3 4 6 20 / 53 НАПИСИ
39 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД КОИ 16 СЕ ОД СКОПЈЕ, УШТЕ 1.288 ПОЗИТИВНИ ОД 3.349 ТЕСТИРАЊА

39 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД КОИ 16 СЕ ОД СКОПЈЕ, УШТЕ 1.288 ПОЗИТИВНИ ОД 3.349 ТЕСТИРАЊА

Триесет и девет лица починаа од компликации од ковид-19 во изминатите 24 часа, а регистрирани се 1.288 нови случаи од 3.349 тестирања. Од починати 39 ...
ГРАЃАНИТЕ НЕМА ДА ПЛАЌААТ ЗА ЛЕКУВАЊЕ АКО СЕ РАЗБОЛАТ ОД КОВИД-19 ПРИ ПРЕСТОЈ ВО СРБИЈА И АЛБАНИЈА, ПРЕДВИДУВА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ, РАМА И ВУЧИЌ

ГРАЃАНИТЕ НЕМА ДА ПЛАЌААТ ЗА ЛЕКУВАЊЕ АКО СЕ РАЗБОЛАТ ОД КОВИД-19 ПРИ ПРЕСТОЈ ВО СРБИЈА И АЛБАНИЈА, ПРЕДВИДУВА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ, РАМА И ВУЧИЌ

Премиерите на Македонија и Албанија Зоран Заев и Еди Рама и претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска потпишаа Меморандум за разбирање и сорабо ...
НАЈНОВИТЕ ТЕРАПИИ ВО ЛЕКУВАЊЕТО ГИ ПРАВИМЕ ДОСТАПНИ ЗА ПАЦИЕНТИТЕ, ВЕЛАТ ОД КОМПАНИЈАТА „ВАРУС“ КОЈА СЛАВИ 30 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ

НАЈНОВИТЕ ТЕРАПИИ ВО ЛЕКУВАЊЕТО ГИ ПРАВИМЕ ДОСТАПНИ ЗА ПАЦИЕНТИТЕ, ВЕЛАТ ОД КОМПАНИЈАТА „ВАРУС“ КОЈА СЛАВИ 30 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ

Преку фармацевтската компанија „Варус“ најновите иновативни терапии за лекување се достапни во болниците кај нас. Годинава компанијата „Варус’ одбележ ...
УШТЕ ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ, 80 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 680 ТЕСТОВИ, 432 ПАЦИЕНТИ СЕ ЛЕКУВААТ ВО БОЛНИЦА

УШТЕ ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ, 80 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 680 ТЕСТОВИ, 432 ПАЦИЕНТИ СЕ ЛЕКУВААТ ВО БОЛНИЦА

Во изминатото деноноќие регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 од направени 680 тестирања, а три лица починаа. Повеќе од половина од новите случаи ...
ТРАМП ИМ КАЖА НА АМЕРИКАНЦИТЕ ДА НЕ СЕ ПЛАШАТ ОД КОВИД-19 ОТКАКО ГО ЛЕКУВАА ВО ЕЛИТНА БОЛНИЦА И СО РЕТКО ДОСТАПНИ ТРЕТМАНИ

ТРАМП ИМ КАЖА НА АМЕРИКАНЦИТЕ ДА НЕ СЕ ПЛАШАТ ОД КОВИД-19 ОТКАКО ГО ЛЕКУВАА ВО ЕЛИТНА БОЛНИЦА И СО РЕТКО ДОСТАПНИ ТРЕТМАНИ

„Не плашете се од ковид-19, ќе го победите“, им кажа Доналд Трамп на Американците по тридневниот престој во болница. Но, како што многумина посочиј ...
ПЕТ ДЕНА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ДРЖАВАТА ЈА ЧИНИ 41.250, ВО ДРУГИТЕ БОЛНИЦИ 30.844 ДЕНАРИ, НОВ ЦЕНОВНИК САМО ЗА КОВИД ПАЦИЕНТИ ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО

ПЕТ ДЕНА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ДРЖАВАТА ЈА ЧИНИ 41.250, ВО ДРУГИТЕ БОЛНИЦИ 30.844 ДЕНАРИ, НОВ ЦЕНОВНИК САМО ЗА КОВИД ПАЦИЕНТИ ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО

Пет дена лекување на пациенти болни од ковид-19 на Инфективна клиника ја чини државата 41.250 денари, а во во другите болници каде што се лекуваа овие ...
2.600 ЕВРА ЈА ЧИНИ ДРЖАВАТА БОЛНИЧКО ЛЕКУВАЊЕ НА ПАЦИЕНТ СО КОВИД-19, 5.700 ЕВРА ЗА БОЛНИ НА РЕСПИРАТОР

2.600 ЕВРА ЈА ЧИНИ ДРЖАВАТА БОЛНИЧКО ЛЕКУВАЊЕ НА ПАЦИЕНТ СО КОВИД-19, 5.700 ЕВРА ЗА БОЛНИ НА РЕСПИРАТОР

Околу 200 евра чини еден ден болничко лекување на пациент со ковид-19, додека болен приклучен на респиратор над 4 дена ја чини државата 5.700 евра. Ов ...
НОВ ТРЕТМАН СО ПРОТЕИН СПРЕЧУВА ДА СЕ РАЗВИЕ СЕРИОЗНА ФОРМА НА КОВИД-19 КАЈ ПАЦИЕНТИТЕ

НОВ ТРЕТМАН СО ПРОТЕИН СПРЕЧУВА ДА СЕ РАЗВИЕ СЕРИОЗНА ФОРМА НА КОВИД-19 КАЈ ПАЦИЕНТИТЕ

Нов третман за ковид-19 драматично го намалува бројот на пациенти на кои им треба интензивна нега, покажуваат резултатите од првото клиничко тестирање ...
САД ГИ КУПИЈА СИТЕ СВЕТСКИ ЗАЛИХИ НА РЕМДЕСИВИР, ЛЕК КОЈ ПОМАГА ВО ЗАЗДРАВУВАЊЕТО ОД КОВИД-19

САД ГИ КУПИЈА СИТЕ СВЕТСКИ ЗАЛИХИ НА РЕМДЕСИВИР, ЛЕК КОЈ ПОМАГА ВО ЗАЗДРАВУВАЊЕТО ОД КОВИД-19

САД ги купија речиси сите светски залихи на ремдесивир, еден од двата лека кои се покажаа ефикасни против ковид-19, оставајќи им ништо на Европа и ост ...
САД ГО ОТФРЛИЈА ХИДРОКСИХЛОРОКИНОТ КАКО ЛЕК ПРОТИВ КОВИД-19

САД ГО ОТФРЛИЈА ХИДРОКСИХЛОРОКИНОТ КАКО ЛЕК ПРОТИВ КОВИД-19

Американската администрација за храна и лекови (ФДА) го повлече лекот против маларија хидроксихлорокин како третман на пациенти со КОВИД-19. ФДА ка ...
1 2 3 4 6 20 / 53 НАПИСИ