Таг: Лос Анџелес

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ОСКАРИТЕ ВЕЧЕРВА ЌЕ СЕ ДОДЕЛАТ БЕЗ ВОДИТЕЛ И ПУБЛИКА, А ЅВЕЗДИТЕ ЌЕ СЕ СОБЕРАТ ВО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

ОСКАРИТЕ ВЕЧЕРВА ЌЕ СЕ ДОДЕЛАТ БЕЗ ВОДИТЕЛ И ПУБЛИКА, А ЅВЕЗДИТЕ ЌЕ СЕ СОБЕРАТ ВО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

Оскари како ниедни други ќе се одржат вечерва во Лос Анџелес, два месеца подоцна од вообичаено, при што нема да има водител и публика, а номинираните ...
ЛОС АНЏЕЛЕС ИМ НАРЕДИ НА АМБУЛАНТНИТЕ ВОЗИЛА ДА НЕ ПРИМААТ ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19 КОИ ИМААТ МАЛИ ШАНСИ ЗА ПРЕЖИВУВАЊЕ

ЛОС АНЏЕЛЕС ИМ НАРЕДИ НА АМБУЛАНТНИТЕ ВОЗИЛА ДА НЕ ПРИМААТ ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19 КОИ ИМААТ МАЛИ ШАНСИ ЗА ПРЕЖИВУВАЊЕ

Здравствените власти на Лос Анџелес им кажаа на амбулантните работници да престанат да примаат пациенти со ковид-19 кои имаат многу мали шанси за преж ...
ДЕНЕС ЌЕ СЕ ОБЈАВАТ НОМИНАЦИИТЕ ЗА ОСКАР, „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ КАНДИДАТ ВО ДВЕ КАТЕГОРИИ

ДЕНЕС ЌЕ СЕ ОБЈАВАТ НОМИНАЦИИТЕ ЗА ОСКАР, „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ КАНДИДАТ ВО ДВЕ КАТЕГОРИИ

Денеска во Лос Анџелес, во 14:18 часот по средноевропско време, актерите Џон Чо и Ајса Рае во име на американската Академија за филмска уметност и нау ...
„МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ДЕНЕС ВО БЕРЛИН СЕ БОРИ ЗА ЕВРОПСКИ ОСКАР, А ВО ЛОС АНЏЕЛЕС ЗА НАЈДОБАР ДОКУМЕНТАРЕЦ ВО СВЕТОТ

„МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ДЕНЕС ВО БЕРЛИН СЕ БОРИ ЗА ЕВРОПСКИ ОСКАР, А ВО ЛОС АНЏЕЛЕС ЗА НАЈДОБАР ДОКУМЕНТАРЕЦ ВО СВЕТОТ

Денес е бурен ден за екипата на македонскиот документарен филм „Медена земја“ на режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов - вечерва во Берлин ќе ...
ПЛАСИДО ДОМИНГО ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ОПЕРАТА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС И ГИ ОТКАЖА СИТЕ НАСТАПИ

ПЛАСИДО ДОМИНГО ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ОПЕРАТА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС И ГИ ОТКАЖА СИТЕ НАСТАПИ

Оперската ѕвезда Пласидо Доминго пoднесе оставка од функцијата на генерален директор на Операта на Лос Анџелес, и се повлече од сите закажани настапи, ...
ДВЕ МУЗИЧКИ КУЌИ ГИ ОТКАЖАА НАСТАПИТЕ НА ПЛАСИДО ДОМИНГО, ОПЕРАТА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС ПОЧНА ИСТРАГА ПО ОБВИНУВАЊАТА ЗА СЕКСУАЛНО МАЛТРЕТИРАЊЕ

ДВЕ МУЗИЧКИ КУЌИ ГИ ОТКАЖАА НАСТАПИТЕ НА ПЛАСИДО ДОМИНГО, ОПЕРАТА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС ПОЧНА ИСТРАГА ПО ОБВИНУВАЊАТА ЗА СЕКСУАЛНО МАЛТРЕТИРАЊЕ

Оркестарот во Филаделфија и Операта во Сан Франциско ги откажаа настапите на Пласидо Доминго, а Операта во Лос Анџелес најави истрага, по објавувањето ...
ФИЛИП ГЛАС ЈА НАПИША ТРЕТАТА СИМФОНИЈА СПОРЕД АЛБУМ НА БОУВИ ПО 20 ГОДИНИ ОДЛОЖУВАЊЕ

ФИЛИП ГЛАС ЈА НАПИША ТРЕТАТА СИМФОНИЈА СПОРЕД АЛБУМ НА БОУВИ ПО 20 ГОДИНИ ОДЛОЖУВАЊЕ

Три години по смртта на Дејвид Боуви, двaјца светски значајни композитори Филип Глас и Џон Адамс се соединија во Лос Анџелес за да му оддадат почит. Џ ...
КОМПАНИЈА ОД КАЛИФОРНИЈА ВРАБОТУВА САМО ЛИЦА СО АУТИЗАМ

КОМПАНИЈА ОД КАЛИФОРНИЈА ВРАБОТУВА САМО ЛИЦА СО АУТИЗАМ

Питер, Брајан и Еван работат во мала технолошка фирма што се наоѓа на плажа во Санта Моника и иако така се чини на прв поглед, тоа не е обична компани ...
ЕДЕН УБИЕН ВО ТРИЧАСОВНАТА ЗАЛОЖНИЧКА ДРАМА ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

ЕДЕН УБИЕН ВО ТРИЧАСОВНАТА ЗАЛОЖНИЧКА ДРАМА ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

Една жена е убиена во тричасовната заложничка драма во полн супермаркет во Лос Анџелес, пред напаѓачот да ѝ се предаде на полицијата. Два часа пред ...
ПОЛИЦИЈАТА ОД ЛОС АНЏЕЛЕС ВЕРУВА ДЕКА ИСЧЕЗНАТАТА АКТЕРКА ОД МАКЕДОНИЈА Е МРТВА ОТКАКО НЕЈЗИНОТО МОМЧЕ СЕ САМОУБИ

ПОЛИЦИЈАТА ОД ЛОС АНЏЕЛЕС ВЕРУВА ДЕКА ИСЧЕЗНАТАТА АКТЕРКА ОД МАКЕДОНИЈА Е МРТВА ОТКАКО НЕЈЗИНОТО МОМЧЕ СЕ САМОУБИ

Полицијата од Лос Анџелес верува дека исчезнатата актерка од Македонија Адеа Шабани е мртва, откако човекот со кој таа била во врска се самоуби по пол ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ