Таг: лотарија

СРБИЈА ЌЕ ВОВЕДУВА ЛОТАРИЈА ЗА ДА СЕ СТИМУЛИРА ВАКЦИНАЦИЈАТА

СРБИЈА ЌЕ ВОВЕДУВА ЛОТАРИЈА ЗА ДА СЕ СТИМУЛИРА ВАКЦИНАЦИЈАТА

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска најави дека ќе воведат лотарија и повторно ќе даваат пари за да се стимулира вакцинација против ковид-19 ...
ОХАЈО ГИ ДОДЕЛИ ПРВИТЕ МИЛИОН ДОЛАРИ И ШКОЛАРИНА ЗА КОЛЕЏ НА СВОЈАТА ЛОТАРИЈА ЗА ВАКЦИНИРАНИ

ОХАЈО ГИ ДОДЕЛИ ПРВИТЕ МИЛИОН ДОЛАРИ И ШКОЛАРИНА ЗА КОЛЕЏ НА СВОЈАТА ЛОТАРИЈА ЗА ВАКЦИНИРАНИ

Американската сојузна држава Охајо ги објави првите победници на својата лотарија во која можат да учествуваат само лицата вакцинирани против ковид-19 ...
УТРЕ ПОЧНУВА ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ЗА САД

УТРЕ ПОЧНУВА ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ЗА САД

Пријавувањето за лотаријата за зелена карта за САД за 2022 почнува утре во 18 часот, објави Американската амбасада во Скопје. Таа ќе трае до 10 ноемвр ...
ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ВО САД ПОПОЛНУВАЈТЕ САМО ТОЧНИ ПОДАТОЦИ ЗА ДА НЕ ВЕ ДИСКВАЛИФИКУВААТ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ВО САД ПОПОЛНУВАЈТЕ САМО ТОЧНИ ПОДАТОЦИ ЗА ДА НЕ ВЕ ДИСКВАЛИФИКУВААТ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

Лотаријата за добивање зелена карта за 2021 година, која овозможува легален постојан престој во САД, ќе биде отворена до 5 ноември, објави американска ...
ВО ЈУЖНА КАРОЛИНА ПОГОДЕН ЏЕКПОТОТ ОД 1,6 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

ВО ЈУЖНА КАРОЛИНА ПОГОДЕН ЏЕКПОТОТ ОД 1,6 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Најмалку едно добитно ливче, во Јужна Каролина, е пријавено за најголемиот џекпот во историјата на американската лотарија, што на победникот ќе му дон ...
ЏЕКПОТОТ ВО АМЕРИКАНСКАТА ЛОТАРИЈА МЕГА МИЛИОНС СЕ ЗГОЛЕМИ НА РЕКОРДНИ 1,6 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

ЏЕКПОТОТ ВО АМЕРИКАНСКАТА ЛОТАРИЈА МЕГА МИЛИОНС СЕ ЗГОЛЕМИ НА РЕКОРДНИ 1,6 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Џекпотот во американската лотарија Мега милионс порасна на рекордни 1,6 милијарди долари, откако на последното извлекување никој не успеа да ја освои ...
ПОПЛАДНЕВО ПОЧНУВА ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ВО САД

ПОПЛАДНЕВО ПОЧНУВА ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ВО САД

Лотаријата за зелена карта за 2020 година, со која се овозможува легален постојан престој во САД, започнува денеска (среда) во 18 часот, а завршува на ...
„МАКЕДОНСКИ ШУМИ“ НА ОГЛАС БАРА 325 ДРВОСЕЧАЧИ, А ВРАБОТИ 1.600 АДМИНИСТРАТИВЦИ НА ЛОТАРИЈА

„МАКЕДОНСКИ ШУМИ“ НА ОГЛАС БАРА 325 ДРВОСЕЧАЧИ, А ВРАБОТИ 1.600 АДМИНИСТРАТИВЦИ НА ЛОТАРИЈА

Јавното претпријатие „Македонски шуми“ објави оглас за 325 работници на определено време. Се бараат 216 сечачи и 109 дотурачи, кои ќе бидат вработени ...
БИТОЛЧАНИ ИГРАЛЕ ЛОТАРИЈА ПРЕД СТО ГОДИНИ

БИТОЛЧАНИ ИГРАЛЕ ЛОТАРИЈА ПРЕД СТО ГОДИНИ

Дали битолчани за време на најкрвавите борби и разурнувања во Првата светска војна, бегство на моменти од суровата реалност гледале во игрите на среќа ...
ИСЕЛЕНИЧКАТА ЛОТАРИЈА ЗА САД СЕ ОТВАРА ДЕНЕСКА ВО ШЕСТ ПОПЛАДНЕ

ИСЕЛЕНИЧКАТА ЛОТАРИЈА ЗА САД СЕ ОТВАРА ДЕНЕСКА ВО ШЕСТ ПОПЛАДНЕ

Лотаријата за зелена карта за 2018 година, со која се овозможува легален постојан престој во САД започнува денеска (вторник) во 18 часот, а завршува н ...
10 / 10 НАПИСИ