Таг: М-НАВ

1 2 3 5 10 / 45 НАПИСИ
ЗАВРШЕНА Е ИСТРАГАТА ЗА НАПАДОТ НА СКОПСКАТА КОНТРОЛНА КУЛА, СЕ ЧЕКА ЕУРОКОНТРОЛ КОЈА МОЖЕ ДА МУ ПРЕСУДИ НА ВИДОТ НА КРИВИЧНОТО ДЕЛО

ЗАВРШЕНА Е ИСТРАГАТА ЗА НАПАДОТ НА СКОПСКАТА КОНТРОЛНА КУЛА, СЕ ЧЕКА ЕУРОКОНТРОЛ КОЈА МОЖЕ ДА МУ ПРЕСУДИ НА ВИДОТ НА КРИВИЧНОТО ДЕЛО

Истрагата за нападот на Контролата на летање во М-НАВ на 4 јануари е 90 отсто завршена, се чека уште известувањето од Еуроконтрол – како го видела тој ...
ОСЛОБОДЕНИ ОД ПРИТВОР И КУЌЕН ПРИТВОР НАПАЃАЧИТЕ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА НА М-НАВ, ОДЗЕМЕНИ ИМ СЕ ПАСОШИТЕ, НЕ СМЕАТ ДА ГО НАПУШТАТ СКОПЈЕ, ТРЕБА ЕДНАШ НЕДЕЛНО ДА СЕ ЈАВУВААТ ВО СУД

ОСЛОБОДЕНИ ОД ПРИТВОР И КУЌЕН ПРИТВОР НАПАЃАЧИТЕ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА НА М-НАВ, ОДЗЕМЕНИ ИМ СЕ ПАСОШИТЕ, НЕ СМЕАТ ДА ГО НАПУШТАТ СКОПЈЕ, ТРЕБА ЕДНАШ НЕДЕЛНО ДА СЕ ЈАВУВААТ ВО СУД

Во врска со нападите на контролната кула на М-НАВ на 4 јануари, кога како бандити упаднаа 6 напаѓачи, поминаа 3 безбедносни зони и со картичката на вр ...
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА М-НАВ МИЃЕН СЕЛМАНИ ПРОТНАТ НА ВИКЕНД-ОГЛАС ЗА ДА СИ ОСТАНЕ ТАМУ НА ПЛАТА, ОВОЈПАТ КАКО СМЕТКОВОДИТЕЛ

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА М-НАВ МИЃЕН СЕЛМАНИ ПРОТНАТ НА ВИКЕНД-ОГЛАС ЗА ДА СИ ОСТАНЕ ТАМУ НА ПЛАТА, ОВОЈПАТ КАКО СМЕТКОВОДИТЕЛ

Миѓен Селмани, поранешниот директор и член на Управниот одбор на Македонска навигација (М-НАВ), и покрај гаранцијата на министерот Благој Бочварски да ...
ДОБРИ СЕ ПРОЦЕДУРИТЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ВО М-НАВ, НО НЕКОЈ СИ ЗЕЛ ЗА ПРАВО ДА НЕ ГИ ПОЧИТУВА, УТВРДИ ВОНРЕДНАТА ИНСПЕКЦИЈА НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ЦИВИЛНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО

ДОБРИ СЕ ПРОЦЕДУРИТЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ВО М-НАВ, НО НЕКОЈ СИ ЗЕЛ ЗА ПРАВО ДА НЕ ГИ ПОЧИТУВА, УТВРДИ ВОНРЕДНАТА ИНСПЕКЦИЈА НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ЦИВИЛНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО

Недостатоците утврдени во обезбедувањето на М-НАВ се резултат на континуирано непридржување кон пропишани процедури за обезбедување, вели директорот н ...
КОМПЛЕТИРАНО АПСЕЊЕТО НА СИТЕ 8 НАПАЃАЧИ НА РАДАРСКАТА СОБА ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА НА М-НАВ НА 4 ЈАНУАРИ

КОМПЛЕТИРАНО АПСЕЊЕТО НА СИТЕ 8 НАПАЃАЧИ НА РАДАРСКАТА СОБА ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА НА М-НАВ НА 4 ЈАНУАРИ

Основното јавно обвинителство Скопје извести дека се лишени од слобода сите осум лица опфатени во истрагата за кривично дело - Загрозување на воздушни ...
СЕСТРА МИ Е ВРАБОТЕНА ВО М-НАВ ПРЕД 15 ГОДИНИ, ЈАС НЕМАМ НИКАКВА УЛОГА ВО ТОА, КАЖА БУЈАР ОСМАНИ, КОЈ ПРЕД 15 ГОДИНИ БЕШЕ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО

СЕСТРА МИ Е ВРАБОТЕНА ВО М-НАВ ПРЕД 15 ГОДИНИ, ЈАС НЕМАМ НИКАКВА УЛОГА ВО ТОА, КАЖА БУЈАР ОСМАНИ, КОЈ ПРЕД 15 ГОДИНИ БЕШЕ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска кажа дека немал никаква улога при вработувањето на неговата сестра во М-НАВ пред 15 години. Тој в ...
ЧИЧКО МИ РАБОТИ ВО М-НАВ УШТЕ ПРЕД ДА СЕ РОДАМ, ВНУК МИ Е СТРУЧЕН КАДАР ШКОЛУВАН ВО ЈАПОНИЈА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ

ЧИЧКО МИ РАБОТИ ВО М-НАВ УШТЕ ПРЕД ДА СЕ РОДАМ, ВНУК МИ Е СТРУЧЕН КАДАР ШКОЛУВАН ВО ЈАПОНИЈА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ

Министерот за земјоделие Љупчо Николовски вели дека нема влијание врз вработувањето на неговите внук и чичко во М-НАВ. Николовски денеска, одговарајќи ...
ВО М-НАВ СЕ ВРАБОТЕНИ СЕСТРАТА НА БУЈАР ОСМАНИ, СНАА НА АРТАН ГРУБИ И ВНУК НА ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ, ОБЈАВИ „КОД“

ВО М-НАВ СЕ ВРАБОТЕНИ СЕСТРАТА НА БУЈАР ОСМАНИ, СНАА НА АРТАН ГРУБИ И ВНУК НА ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ, ОБЈАВИ „КОД“

Во М-НАВ се вработени сестра на министерот за надворешни работи Бујар Османи, снаа на вицепремиерот Артан Груби и внук на министерот за земјоделие Љуп ...
СУДОТ ОДРЕДИ ДОМАШЕН ПРИТВОР И ЗА ОСОМНИЧЕН ЗА НАСИЛНИОТ УПАД ВО М-НАВ КОЈ БЕШЕ ВО БЕГСТВО 8 ДЕНА

СУДОТ ОДРЕДИ ДОМАШЕН ПРИТВОР И ЗА ОСОМНИЧЕН ЗА НАСИЛНИОТ УПАД ВО М-НАВ КОЈ БЕШЕ ВО БЕГСТВО 8 ДЕНА

Основниот кривичен суд Скопје му одреди домашен притвор и на осомничениот за насилниот упад во М-НАВ, кој вчера беше фатен од полицијата по осум дена ...
ДУПЛИ ТРОШОК

ДУПЛИ ТРОШОК

Значи, и авион може да падне, ама ДУИ не смее да падне. ...
1 2 3 5 10 / 45 НАПИСИ