Таг: Магомедгаџи Нуров

ЗЛАТО ЗА БОРАЧОТ НУРОВ НА МЕДИТЕРАНСКИТЕ ИГРИ ВО АЛЖИР, ЕГОРОВ ОСВОИ БРОНЗА

ЗЛАТО ЗА БОРАЧОТ НУРОВ НА МЕДИТЕРАНСКИТЕ ИГРИ ВО АЛЖИР, ЕГОРОВ ОСВОИ БРОНЗА

Борачот Магомедгаџи Нуров го развиори македонското знаме откако го освои златото на Медитеранските игри во Алжир. Русинот, кој една деценија ги брани ...
БОРАЧОТ НУРОВ ИЗГУБИ ВО ЧЕТВРТФИНАЛЕТО, НО ОСТАНУВА ВО ИГРА ЗА БРОНЗА

БОРАЧОТ НУРОВ ИЗГУБИ ВО ЧЕТВРТФИНАЛЕТО, НО ОСТАНУВА ВО ИГРА ЗА БРОНЗА

Борачот Магомедгаџи Нуров, втората македонска надеж за медал на Олимписките игри во Токио, ја изгуби четвртфиналната борба со Кубанецот Реинерис Салас ...
2 / 2 НАПИСИ