Таг: мајка

1 2 3 20 / 22 НАПИСИ
НЕМА КОРОНАВИРУС МАЈКАТА НА ЗАБОЛЕНОТО ЧЕТИРИМЕСЕЧНО БЕБЕ ОД КОЧАНИ, СЕ ЧЕКА РЕЗУЛТАТ ЗА ТАТКОТО

НЕМА КОРОНАВИРУС МАЈКАТА НА ЗАБОЛЕНОТО ЧЕТИРИМЕСЕЧНО БЕБЕ ОД КОЧАНИ, СЕ ЧЕКА РЕЗУЛТАТ ЗА ТАТКОТО

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани кое е позитивно на коронавирусот е тестирана на 8 април и нејзиниот резултат е негативен на вирусот, соопшти ...
ПОЧИНАТАТА МАЈКА НА СОПРУГАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ БИЛА НЕГАТИВНА НА КОВИД-19

ПОЧИНАТАТА МАЈКА НА СОПРУГАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ БИЛА НЕГАТИВНА НА КОВИД-19

Резултатите од тестот за коронавирус од мајката на сопругата на претседателот Стево Пендаровски која почина вчера се негативни, соопшти неговиот Кабин ...
МАЈКА И СИН НАЈДЕНИ МРТВИ ВО СТАН ВО ВЕЛЕС ОТКАКО СОСЕДИТЕ СО МЕСЕЦИ НЕ ГИ ВИДЕЛЕ

МАЈКА И СИН НАЈДЕНИ МРТВИ ВО СТАН ВО ВЕЛЕС ОТКАКО СОСЕДИТЕ СО МЕСЕЦИ НЕ ГИ ВИДЕЛЕ

Мајка и син утрово се најдени мртви во нивниот стан во новиот дел на Велес, потврдија од СВР Велес. Станува збор за Катица (89) и Ванчо (53) Манојлови ...
ПОЧИНАТАТА МАЈКА НА СОПРУГАТА НА ПЕНДАРОВСКИ НЕМАЛА СИМПТОМИ НА КОВИД-19, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИ ОД ТЕСТОТ

ПОЧИНАТАТА МАЈКА НА СОПРУГАТА НА ПЕНДАРОВСКИ НЕМАЛА СИМПТОМИ НА КОВИД-19, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИ ОД ТЕСТОТ

Мајката на Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на претседателот Стево Пендаровски, почина денеска на Клиниката за пулмологија. Од кабинетот на шефот на држа ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ДОБИ ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА, УТРЕ ЌЕ БИДЕ ОДНЕСЕНА НА ПОГРЕБОТ НА МАЈКА СИ ВО ГЕВГЕЛИЈА

КАТИЦА ЈАНЕВА ДОБИ ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА, УТРЕ ЌЕ БИДЕ ОДНЕСЕНА НА ПОГРЕБОТ НА МАЈКА СИ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Специјалната обвинителка Катица Јанева доби мерка притвор во траење од 30 дена, како трета осомничена во случајот „Рекет“, покрај Бојан Јовановски-Бок ...
УТРИНАВА ПОЧИНАЛА МАЈКАТА НА КАТИЦА ЈАНЕВА

УТРИНАВА ПОЧИНАЛА МАЈКАТА НА КАТИЦА ЈАНЕВА

Утринава пред да биде уапсена специјалната обвинителка Катица Јанева, починала нејзината мајка по долго боледување. Погребот, велат извори блиски до с ...
ИНКЛУЗИЈАТА ДА БИДЕ СПОРЕД НАШИТЕ ПОТРЕБИ, А НЕ САМО ДА СЕ ПРЕЦРТУВА ОД ЗАПАД, ВЕЛИ МАЈКА НА ДЕТЕ СО ПОПРЕЧЕНОСТ

ИНКЛУЗИЈАТА ДА БИДЕ СПОРЕД НАШИТЕ ПОТРЕБИ, А НЕ САМО ДА СЕ ПРЕЦРТУВА ОД ЗАПАД, ВЕЛИ МАЈКА НА ДЕТЕ СО ПОПРЕЧЕНОСТ

Оливера Савеска, мајка на средношколката со попреченост, вели дека почнуваат да се придвижуваат работите за инклузија на лицата со попреченост, но дек ...
НЕ ЈА ЗАШТИТУВАЈТЕ ОКОЛИНАТА ОД СВОИТЕ ДЕЦА, ОСТАВЕТЕ ГИ ДА БИДАТ ОНА ШТО СЕ, ВЕЛИ МАЈКА НА ДЕТЕ СО АУТИЗАМ

НЕ ЈА ЗАШТИТУВАЈТЕ ОКОЛИНАТА ОД СВОИТЕ ДЕЦА, ОСТАВЕТЕ ГИ ДА БИДАТ ОНА ШТО СЕ, ВЕЛИ МАЈКА НА ДЕТЕ СО АУТИЗАМ

Mногу е важно самите семејства на деца со нетипичен развој да не се трудат да ги заштитат другите од своите деца, од страв да не повредат или навредат ...
МАМА ЗА 70. РОДЕНДЕН ПОСАКА ДА СКОКНЕ СО ПАДОБРАН, ВЕЛИ ИНСТРУКТОРОТ ЈАНЕ СТЕФАНОВ

МАМА ЗА 70. РОДЕНДЕН ПОСАКА ДА СКОКНЕ СО ПАДОБРАН, ВЕЛИ ИНСТРУКТОРОТ ЈАНЕ СТЕФАНОВ

Седумдесетгодишната скопјанка Марионка Стефанова вчера попладне во тандем со синот скокна со падобран. Ова ѝ е прв скок, а синот Јане Стефанов, кој е ...
МАЛОЛЕТНА ТЕТОВЧАНКА Е МАЈКА НА БЕБЕТО ОСТАВЕНО ПРЕД ДОМОТ ЗА ДОЕНЧИЊА ВО БИТОЛА

МАЛОЛЕТНА ТЕТОВЧАНКА Е МАЈКА НА БЕБЕТО ОСТАВЕНО ПРЕД ДОМОТ ЗА ДОЕНЧИЊА ВО БИТОЛА

Малолетна тетовчанка е мајка на нашутеното бебе кое во неделата вечерта било оставено пред велезот на Домот за доенчиња во Битола, потврди портпаролка ...
1 2 3 20 / 22 НАПИСИ