Таг: Мила Царовски

ШКОЛИТЕ ЗАСЕГА ОСТАНУВААТ ОТВОРЕНИ, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

ШКОЛИТЕ ЗАСЕГА ОСТАНУВААТ ОТВОРЕНИ, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

Министерката за образование и наука Мила Царовска вели дека училиштата остануваат отворени за учениците од прво до трето одделение и за оние ученици о ...
ЗАЕВ ОДМАРАШЕ ВО СТРУМИЦА И НА НЕКОЛКУ ДРУГИ ЛОКАЦИИ, ВЕЛАТ ОД СДСМ, ОД УТРЕ ГИ ПОЧНУВА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ВЛАДА

ЗАЕВ ОДМАРАШЕ ВО СТРУМИЦА И НА НЕКОЛКУ ДРУГИ ЛОКАЦИИ, ВЕЛАТ ОД СДСМ, ОД УТРЕ ГИ ПОЧНУВА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ВЛАДА

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со ...
2 / 2 НАПИСИ