Таг: министер за финансии

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ЗА ЗЕМЕН БРЗ КРЕДИТ ОД 9.000 ДЕНАРИ ГРАЃАНИН ВРАТИЛ 75.772 ДЕНАРИ, ОМБУДСМАНОТ ЗИБЕРИ БАРА МИНИСТЕРОТ ЗА ФИНАНСИИ ИТНО ДА ГИ ЗАШТИТИ ГРАЃАНИТЕ

ЗА ЗЕМЕН БРЗ КРЕДИТ ОД 9.000 ДЕНАРИ ГРАЃАНИН ВРАТИЛ 75.772 ДЕНАРИ, ОМБУДСМАНОТ ЗИБЕРИ БАРА МИНИСТЕРОТ ЗА ФИНАНСИИ ИТНО ДА ГИ ЗАШТИТИ ГРАЃАНИТЕ

За земен брз кредит од 9.000 денари, граѓанин, кој поднел претставка кај Народниот правобранител, бил принуден да плати сума за осум пати поголема од ...
ШАШАВ КАУЧ

ШАШАВ КАУЧ

1 Заев вика дека е логично тоа што специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од притвор во Шутка ги предала предметите од СЈО кај  јавниот обвините ...
ЗАЕВ ВО НАЈКУС РОК ДА ПОСТАВИ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, ВЕЛАТ ОД АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА

ЗАЕВ ВО НАЈКУС РОК ДА ПОСТАВИ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, ВЕЛАТ ОД АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА

Премиерот Зоран Заев треба во најкус рок да постави нов министер за финансии, велат од Антикорупциската комисија. По укажувањето на Антикорупцискат ...
ЌЕ ВИ ОДРЖАМ ЕКОНОМСКА ЛЕКЦИЈА И ТОА ЌЕ ВИ ДОНЕСЕ 4 НОВИ ГОДИНИ ОПОЗИЦИЈА, ИМ КАЖА ЗАЕВ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ЌЕ ВИ ОДРЖАМ ЕКОНОМСКА ЛЕКЦИЈА И ТОА ЌЕ ВИ ДОНЕСЕ 4 НОВИ ГОДИНИ ОПОЗИЦИЈА, ИМ КАЖА ЗАЕВ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Собраниската расправа за реконструкција на Владата продолжи со барање од ВМРО-ДПМНЕ премиерот Зоран Заев да го повлече предлогот да биде и министер за ...
ЗА БЕЛИЗЕ МНОГУ ВИ Е ПОЗНАТО, НЕ ЗНАМ ОД КАДЕ, МУ РЕЧЕ ЗАЕВ НА МИЛОШОСКИ ПО ЗАБЕЛЕШКАТА ДЕКА САМО ТАМУ ПРЕМИЕРОТ Е И МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ

ЗА БЕЛИЗЕ МНОГУ ВИ Е ПОЗНАТО, НЕ ЗНАМ ОД КАДЕ, МУ РЕЧЕ ЗАЕВ НА МИЛОШОСКИ ПО ЗАБЕЛЕШКАТА ДЕКА САМО ТАМУ ПРЕМИЕРОТ Е И МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ

Ако во иднина потпишете каков било документ како министер за финансии, а притоа таму си има заменик-министер Ширете Елези што го заменува министерот з ...
ТЕВДОВСКИ НЕ Е МЕЃУ МИНИСТРИТЕ ШТО СИ ПОДНЕЛЕ ОСТАВКА

ТЕВДОВСКИ НЕ Е МЕЃУ МИНИСТРИТЕ ШТО СИ ПОДНЕЛЕ ОСТАВКА

На почетокот на собраниската седница за владината реконструкција, претседателот на Собранието Талат Џафери ги прочита министрите кои си поднеле оставк ...
ГО ПОВЛЕКУВАМ ПРЕДЛОГОТ ДА БИДАМ И МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, ИАКО УСТАВОТ И ЗАКОНИТЕ ГО ДОЗВОЛУВААТ ТОА, КАЖА ЗАЕВ ВО СОБРАНИЕТО

ГО ПОВЛЕКУВАМ ПРЕДЛОГОТ ДА БИДАМ И МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, ИАКО УСТАВОТ И ЗАКОНИТЕ ГО ДОЗВОЛУВААТ ТОА, КАЖА ЗАЕВ ВО СОБРАНИЕТО

Премиерот Зоран Заев од собраниската говорница на седницата за владината реконструкција кажа дека го повлекува предлогот да биде и министер за финанси ...
АНТИКОРУПЦИСКА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ЗАЕВ НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР И МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ

АНТИКОРУПЦИСКА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ЗАЕВ НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР И МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ

Антикорупциската комисија го извести Собранието дека предлогот премиерот Зоран Заев да биде истовремено и министер за финансии е спротивен на Законот ...
ИДНИОТ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ ЗАЕВ Е СИНОНИМ ЗА ХРАБРОСТ И БОРБА ЗА ПРАВДА, СПОРЕД БИОГРАФИЈАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ДОСТАВЕНА ДО СОБРАНИЕТО

ИДНИОТ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ ЗАЕВ Е СИНОНИМ ЗА ХРАБРОСТ И БОРБА ЗА ПРАВДА, СПОРЕД БИОГРАФИЈАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ДОСТАВЕНА ДО СОБРАНИЕТО

Како лидер на политичката опозиција во земјата, Зоран Заев стана синоним за храброст и предводник во борбата за правда, слобода и демократија, наведен ...
ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ И ПРЕМИЕР И МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ

ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ И ПРЕМИЕР И МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ

Претседателот на Владата Зоран Заев покрај премиер ќе биде и министер за финансии. Заев на денешниот настан за отворање на втората фаза од системот ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ