Таг: министерка

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ПОЧИНА ИЛИНКА МИТРЕВА, ПОРАНЕШНА ПРАТЕНИЧКА И МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

ПОЧИНА ИЛИНКА МИТРЕВА, ПОРАНЕШНА ПРАТЕНИЧКА И МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Илинка Митрева, поранешна пратеничка од редовите на СДСМ и министерка за надворешни работи, почина вчера во Скопје, соопшти партијата. Имаше 72 години ...
ВИНИЧАНКАТА СТОЈМЕНОВА ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕРКА ЗА ДИГИТАЛНА ТРАНСФОРМАЦИЈА ВО НОВАТА СЛОВЕНЕЧКА ВЛАДА

ВИНИЧАНКАТА СТОЈМЕНОВА ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕРКА ЗА ДИГИТАЛНА ТРАНСФОРМАЦИЈА ВО НОВАТА СЛОВЕНЕЧКА ВЛАДА

Мандатарот за словенечка влада, претседателот на Движењето Слобода Роберт Голоб, кажа дека кандидат за министер за дигитална трансформација ќе биде Ма ...
МОБИЛКИТЕ НА ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПРИСЛУШУВАНИ СО ИЗРАЕЛСКИОТ СОФТВЕР „ПЕГАЗ“

МОБИЛКИТЕ НА ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПРИСЛУШУВАНИ СО ИЗРАЕЛСКИОТ СОФТВЕР „ПЕГАЗ“

Мобилните телефони на шпанскиот премиер Педро Санчез и на министерката за одбрана Маргарита Роблес биле „нелегално" и „надворешно“ прислушкувани со по ...
СО ВРТЕЊЕ ВЕЛОСИПЕД ОХРИДСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ ПРОИЗВЕДОА СТРУЈА ЗА ДА ГЛЕДААТ ФИЛМ

СО ВРТЕЊЕ ВЕЛОСИПЕД ОХРИДСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ ПРОИЗВЕДОА СТРУЈА ЗА ДА ГЛЕДААТ ФИЛМ

Младите од Охрид денеска во Центарот за култура „Григор Прличев“ имаа прилика за гледаат проекција на филм со чиста струја произведена од возење велос ...
МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА СТЕФОСКА Е ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ОТИ ЧЛЕН НА КАБИНЕТОТ Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА СТЕФОСКА Е ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ОТИ ЧЛЕН НА КАБИНЕТОТ Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Министерката за култура Ирена Стефоска од денеска е во самоизолација откако член од нејзиниот кабинет е позитивен на ковид-19, објави таа на Фејсбук. ...
МИЗРАХИ НЕКА ЈА ЗАМЕНИ НЕКОЈ ОД ПРАТЕНИЦИТЕ КОИ ГЛАСАА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО, МУ ПРЕДЛОЖИ СПАСОВСКИ НА МИЦКОСКИ

МИЗРАХИ НЕКА ЈА ЗАМЕНИ НЕКОЈ ОД ПРАТЕНИЦИТЕ КОИ ГЛАСАА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО, МУ ПРЕДЛОЖИ СПАСОВСКИ НА МИЦКОСКИ

Техничкиот премиер Оливер Спасовски очекува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да достави нов предлог за технички министер за труд и социјална п ...
МЕКСИКАНСКА МИНИСТЕРКА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТКАКО ПРЕДИЗВИКАЛА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЛЕТ ЗА 38 МИНУТИ

МЕКСИКАНСКА МИНИСТЕРКА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТКАКО ПРЕДИЗВИКАЛА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЛЕТ ЗА 38 МИНУТИ

Министерката за животна средина на Мексико беше принудена да поднесе оставка откако предизвикала 38-минутно доцнење на лет, што било во спротивност со ...
ПУТИН ТАНЦУВАШЕ СО АВСТРИСКАТА МИНИСТЕРКА КНАЈСЕЛ НА НЕЈЗИНАТА СВАДБА ПРЕД СРЕДБАТА СО МЕРКЕЛ

ПУТИН ТАНЦУВАШЕ СО АВСТРИСКАТА МИНИСТЕРКА КНАЈСЕЛ НА НЕЈЗИНАТА СВАДБА ПРЕД СРЕДБАТА СО МЕРКЕЛ

Рускиот претседател Владимир Путин денеска дојде на свадбата на австриската министерка за надворешни работи Карин Кнајсел, која доби многу критики што ...
ШЕЌЕРИНСКА НАЈАВИ ДВА КОНКУРСА ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ ВОЈНИЦИ ВО 2018

ШЕЌЕРИНСКА НАЈАВИ ДВА КОНКУРСА ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ ВОЈНИЦИ ВО 2018

Два конкурса за прием на професионални војници во АРМ во 2018 и подобрување на условите и средствата за работа, најави денеска министерката за одбрана ...
ПОЧИНА СИМОН ВЕЛ, ФРАНЦУЗИНКАТА ШТО ГО ПРЕЖИВЕА АУШВИЦ И ГО ЛЕГАЛИЗИРА АБОРТУСОТ

ПОЧИНА СИМОН ВЕЛ, ФРАНЦУЗИНКАТА ШТО ГО ПРЕЖИВЕА АУШВИЦ И ГО ЛЕГАЛИЗИРА АБОРТУСОТ

Француската политичарка Симон Вел, борец за права на жените која го преживеа холокаустот, почина на 89 години. Најпозната во Франција по нејзината клу ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ