Таг: млади

ВЛАДАТА ГО УКИНА ПОСЕБНИОТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ И МАЛОЛЕТНИ

ВЛАДАТА ГО УКИНА ПОСЕБНИОТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ И МАЛОЛЕТНИ

Со одлука на Владата од денеска и за пензионерите и за младите, полицискиот час ќе биде од 19 до 5 часот наутро, како за останатите граѓани. Со владин ...
ПРОШИРЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ЛИЦАТА НАД 67 ГОДИНИ ЌЕ МОЖАТ НАДВОР ОД 5 ДО 11, А МЛАДИТЕ ОД 12 ДО 21 ЧАСОТ

ПРОШИРЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ЛИЦАТА НАД 67 ГОДИНИ ЌЕ МОЖАТ НАДВОР ОД 5 ДО 11, А МЛАДИТЕ ОД 12 ДО 21 ЧАСОТ

Владата на вечерашната седница донесе уште една забрана за движење која се однесува на пензионерите и на младите до 18 години. Од утре лицата од 67 ...
СОНУВАЈТЕ НА ГОЛЕМО, НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ ДА БИДЕТЕ ПОДЕЛЕНИ, РЕЧЕ ПАПАТА ФРАЊО НА МЕЃУРЕЛИГИСКАТА СРЕДБА СО МЛАДИТЕ

СОНУВАЈТЕ НА ГОЛЕМО, НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ ДА БИДЕТЕ ПОДЕЛЕНИ, РЕЧЕ ПАПАТА ФРАЊО НА МЕЃУРЕЛИГИСКАТА СРЕДБА СО МЛАДИТЕ

Папата Фрањо, на историската прва посета на Македонија, попладнево во Католичка црква во Скопје имаше екуменска (на припадници на целата христијанска ...
КОЈ НЕ САКА БРАК НЕКА ОДИ В МАНАСТИР, ГИ ПОУЧИ МЛАДИТЕ ВЛАДИКАТА ПЕТАР НА ВЕРСКИ ПРАЗНИК ВО БИТОЛА

КОЈ НЕ САКА БРАК НЕКА ОДИ В МАНАСТИР, ГИ ПОУЧИ МЛАДИТЕ ВЛАДИКАТА ПЕТАР НА ВЕРСКИ ПРАЗНИК ВО БИТОЛА

Митополитот преспанско-пелагониски Петар  ги повика младите или рано да се женат и мажат и да формираат здрави семејства, пред сѐ духовно и физички и ...
ПОМАЛКУ ОД ТРИ ОТСТО ОД МЛАДИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА КОРИСТАТ КОНТРАЦЕПЦИЈА

ПОМАЛКУ ОД ТРИ ОТСТО ОД МЛАДИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА КОРИСТАТ КОНТРАЦЕПЦИЈА

Само 1,6 проценти од младите до 29 години во Македонија користат орална контрацепција, односно анти-беби пилули, а помалку од 3 проценти од паровите к ...
40 ОТСТО ОД МЛАДИТЕ ПУШАТ, ОД ВОЗРАСНИТЕ СЕКОЈ ВТОР

40 ОТСТО ОД МЛАДИТЕ ПУШАТ, ОД ВОЗРАСНИТЕ СЕКОЈ ВТОР

Еден од двајца возрасни е активен пушач, покажа истражувањето „Употреба на психоактивни супстанци кај општата популација“, кое Институтот за јавно здр ...
НЕВРАБОТЕНИ СЕ ПОЛА ЖИТЕЛИ НА КРУШЕВО

НЕВРАБОТЕНИ СЕ ПОЛА ЖИТЕЛИ НА КРУШЕВО

Во Крушево невработеноста е најголем проблем, повеќе од една деценија. Ако пред тоа младите од градот својата перспектива ја гледале во Скопје или дру ...
70 ОТСТО МЛАДИ ВО ПРИЛЕП ИДНИНАТА СИ ЈА ГЛЕДААТ НАДВОР ОД МАКЕДОНИЈА

70 ОТСТО МЛАДИ ВО ПРИЛЕП ИДНИНАТА СИ ЈА ГЛЕДААТ НАДВОР ОД МАКЕДОНИЈА

Прилепчанецот Александар Џ. (30) е дипломец на Економски факултет во Скопје и 8 години e без работа. Разочаран од системот, од економската стагнација ...
ФИЛМСКИОТ ФЕСТИВАЛ „ЏИФОНИ“ ОТВОРА СО „ИТАЛИЈАНСКА ТРКА-БРЗ КАКО ВЕТРОТ“

ФИЛМСКИОТ ФЕСТИВАЛ „ЏИФОНИ“ ОТВОРА СО „ИТАЛИЈАНСКА ТРКА-БРЗ КАКО ВЕТРОТ“

Четвртото издание на меѓународниот филмски фестивал за млади „Џифони“ ќе се одржи од 21 до 25 октомври во Скопје во МКЦ и Кинотека. Фестивалот, поддрж ...
9 / 9 НАПИСИ