Таг: МНР

1 2 3 13 10 / 123 НАПИСИ
АВТОБУС СО МАКЕДОНСКИ ПАТНИЦИ СЕ СУДРИ ВО ТУНЕЛ ВО ИТАЛИЈА, ЗАГИНА ВОЗАЧОТ, 12 ПОВРЕДЕНИ СЕ ЗГРИЖЕНИ ВО БОЛНИЦА

АВТОБУС СО МАКЕДОНСКИ ПАТНИЦИ СЕ СУДРИ ВО ТУНЕЛ ВО ИТАЛИЈА, ЗАГИНА ВОЗАЧОТ, 12 ПОВРЕДЕНИ СЕ ЗГРИЖЕНИ ВО БОЛНИЦА

Автобус на македонска туристичка агенција имал сообраќајна несреќа во Италија, при што загинал возачот. Како што информираат од Министерството за надв ...
РОКОТ ОД ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ЗА ПРОМЕНА НА ПАСОШИТЕ МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВА, ВЕЛИ ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

РОКОТ ОД ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ЗА ПРОМЕНА НА ПАСОШИТЕ МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВА, ВЕЛИ ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Договорот од Преспа е меѓународен договор, има сила над сите законски одредби и не може еднострано да се менува од никоја од двете страни, па така и в ...
ХОЛОКАУСТОТ НЕ Е ТРАГЕДИЈА САМО НА ЕВРЕИТЕ, ТОА Е ПРОПАСТ НА ХУМАНОСТА, РЕЧЕ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ЕВРЕЈСКАТА ЗАЕДНИЦА ЗА 27 ЈАНУАРИ, ДЕН ВО СПОМЕН НА ЖРТВИТЕ

ХОЛОКАУСТОТ НЕ Е ТРАГЕДИЈА САМО НА ЕВРЕИТЕ, ТОА Е ПРОПАСТ НА ХУМАНОСТА, РЕЧЕ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ЕВРЕЈСКАТА ЗАЕДНИЦА ЗА 27 ЈАНУАРИ, ДЕН ВО СПОМЕН НА ЖРТВИТЕ

Да не ги забораваме злосторствата од Холокаустот за да не се повторат никогаш повеќе. Сега е моментот да превенираме. 27 Јануари е датум кој треба да ...
ВО ВТОРНИК ОД 9-12 ЧАСОТ ДЕЛ ОД СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ, ЌЕ СЕ ВЕЖБА ЗА МИНИСТЕРСКИОТ СОСТАНОК НА ОБСЕ

ВО ВТОРНИК ОД 9-12 ЧАСОТ ДЕЛ ОД СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ, ЌЕ СЕ ВЕЖБА ЗА МИНИСТЕРСКИОТ СОСТАНОК НА ОБСЕ

Булеварите Илинден и 8 Септември во Скопје во вторник, 28 ноември, утре од 9 до 12 часот ќе бидат затворени за сообраќај, бидејќи Министерството за вн ...
МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА ГО НАПУШТАТ ЛИБАН, НЕМАМЕ АМБАСАДА И ТЕШКО ЌЕ МОЖЕМЕ ДА ИНТЕРВЕНИРАМЕ АКО СЕ ВЛОШИ СОСТОЈБАТА, РЕЧЕ ОСМАНИ

МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА ГО НАПУШТАТ ЛИБАН, НЕМАМЕ АМБАСАДА И ТЕШКО ЌЕ МОЖЕМЕ ДА ИНТЕРВЕНИРАМЕ АКО СЕ ВЛОШИ СОСТОЈБАТА, РЕЧЕ ОСМАНИ

Македонските граѓани кои се наоѓаат во Либан треба да ја напуштат државата поради непредвидливата ситуација таму, соопшти денес министерот за надвореш ...
ОКОЛУ 200 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ СЕ НАОЃААТ ВО ИЗРАЕЛ, 20 СЕ ЕВАКУИРАНИ ОД ЗАГРОЗЕНИТЕ ПОДРАЧЈА

ОКОЛУ 200 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ СЕ НАОЃААТ ВО ИЗРАЕЛ, 20 СЕ ЕВАКУИРАНИ ОД ЗАГРОЗЕНИТЕ ПОДРАЧЈА

Дваесет македонски државјани досега се евакуирани од Израел по вчерашните напади на Хамас. Како што информираат од Министерството за надворешни работи ...
СЕДУММИНА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ СЕ НАОЃААТ ВО ЗАГРОЗЕНИТЕ ПОДРАЧЈА ВО ИЗРАЕЛ, МНР ОТВОРИ ДЕЖУРЕН ТЕЛЕФОН

СЕДУММИНА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ СЕ НАОЃААТ ВО ЗАГРОЗЕНИТЕ ПОДРАЧЈА ВО ИЗРАЕЛ, МНР ОТВОРИ ДЕЖУРЕН ТЕЛЕФОН

Седуммина македонски државјани се наоѓаат во градот Витлеем на Западниот Брег, кој не е погоден од актуелните случувања во Израел, соопшти Министерств ...
СЕДУМ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ, МЕЃУ КОИ И ДЕТЕ, СЕ ВО ХОТЕЛ БЛИЗУ МАНАСТИРОТ ВО КОЈ СЕ НАПАЃАЧИТЕ НА КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА, ВЕЛИ МНР

СЕДУМ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ, МЕЃУ КОИ И ДЕТЕ, СЕ ВО ХОТЕЛ БЛИЗУ МАНАСТИРОТ ВО КОЈ СЕ НАПАЃАЧИТЕ НА КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА, ВЕЛИ МНР

Седум македонски државјани, од кои едно дете, се сместени во хотел во непосредна близина на манастирот во селото Бањска на северот на Косово, каде ден ...
ПРОТЕРАНИ ТРОЈЦА РУСКИ ДИПЛОМАТИ ОД МАКЕДОНИЈА, РУСКОТО МНР ОДГОВОРИ ДЕКА ТОА Е НЕПРИЈАТЕЛСКИ НАПАД КОЈ НЕМА ДА ОСТАНЕ БЕЗ ОДГОВОР

ПРОТЕРАНИ ТРОЈЦА РУСКИ ДИПЛОМАТИ ОД МАКЕДОНИЈА, РУСКОТО МНР ОДГОВОРИ ДЕКА ТОА Е НЕПРИЈАТЕЛСКИ НАПАД КОЈ НЕМА ДА ОСТАНЕ БЕЗ ОДГОВОР

Министерството за надворешни работи на 12 септември протера тројца руски дипломати од земјава. Како што стои во соопштението од Министертвото, на амба ...
МНР ГИ ДОСТАВИ ДО АНТИКОРУПЦИСКА И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОКУМЕНТИТЕ ЗА ТЕНДЕРОТ ОД 1,8 МИЛИОНИ ЕВРА КОЈ ГО ДОБИ ДОНАТОР НА ДУИ

МНР ГИ ДОСТАВИ ДО АНТИКОРУПЦИСКА И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОКУМЕНТИТЕ ЗА ТЕНДЕРОТ ОД 1,8 МИЛИОНИ ЕВРА КОЈ ГО ДОБИ ДОНАТОР НА ДУИ

Министерството за надворешни работи (МНР) ја достави до Антикорупциската комисија и Обвинителството документацијата за тендерот од 1,8 милиони евра шт ...
1 2 3 13 10 / 123 НАПИСИ