Таг: МНР

1 2 3 4 5 12 30 / 116 НАПИСИ
КОМИСИЈАТА ЗА АНТИДИСКРИМИНАЦИЈА ЌЕ ЈА РАЗГЛЕДУВА БРЗАТА ЛЕНТА ЗА ВЛЕЗ ЗА УСПЕШНИ МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ ОД СТРАНСТВО КОЈА ЈА ВОВЕДЕ ОСМАНИ

КОМИСИЈАТА ЗА АНТИДИСКРИМИНАЦИЈА ЌЕ ЈА РАЗГЛЕДУВА БРЗАТА ЛЕНТА ЗА ВЛЕЗ ЗА УСПЕШНИ МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ ОД СТРАНСТВО КОЈА ЈА ВОВЕДЕ ОСМАНИ

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе ја разгледува одлуката на министерот за надворешни работи Бујар Османи, 69 македонски граѓани ...
МНР ЗА 100.000 ЕВРА АНГАЖИРАШЕ ПИАР АГЕНЦИЈА ЗА ДА ГО ПРОМОВИРА ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ОБСЕ

МНР ЗА 100.000 ЕВРА АНГАЖИРАШЕ ПИАР АГЕНЦИЈА ЗА ДА ГО ПРОМОВИРА ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ОБСЕ

Министерството за надворешни работи (МНР) ќе потроши околу 100.000 евра за пиар активности за претседавањето на Македонија со Организација за безбедно ...
ГЕРМАНСКОТО МНР ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ ПАТУВААТ ВО МАКЕДОНИЈА ДА БИДАТ ПРЕТПАЗЛИВИ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ

ГЕРМАНСКОТО МНР ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ ПАТУВААТ ВО МАКЕДОНИЈА ДА БИДАТ ПРЕТПАЗЛИВИ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ

Министерство за надворешни работи на Германија ги предупреди нивните граѓани да бидат претпазливи ако патуваат во Македонија поради заканите за бомби. ...
ДЕСЕТ УЧИЛИШТА, МНР, „ИСТ ГЕЈТ“, ГТЦ И ЏЕВАХИР СИТИ ЕВАКУИРАНИ ПОРАДИ ЗАКАНА ЗА ПОДМЕТНАТА БОМБА

ДЕСЕТ УЧИЛИШТА, МНР, „ИСТ ГЕЈТ“, ГТЦ И ЏЕВАХИР СИТИ ЕВАКУИРАНИ ПОРАДИ ЗАКАНА ЗА ПОДМЕТНАТА БОМБА

Девет скопски училишта и едно во Кавадарци, како и Министерството за надворешни работи, ГТЦ, Џевахир сити и трговскиот центар „Ист гејт“ утрово добиле ...
МНР ОТВОРА Е-КОНЗУЛАТ ЗА ДА МОЖАТ ИСЕЛЕНИЦИТЕ ЕЛЕКТРОНСКИ ДА АПЛИЦИРААТ ЗА ДОКУМЕНТИ

МНР ОТВОРА Е-КОНЗУЛАТ ЗА ДА МОЖАТ ИСЕЛЕНИЦИТЕ ЕЛЕКТРОНСКИ ДА АПЛИЦИРААТ ЗА ДОКУМЕНТИ

Министерството за надворешни работи отвора дигитализирана платформа на конзуларните услуги е-конзулат, а проектот засега е во прва фаза, кажа министер ...
ПИКОЛОМИНИ ЗА МОДЕРНО СКОПЈЕ

ПИКОЛОМИНИ ЗА МОДЕРНО СКОПЈЕ

Дај им пари. И не чепкај ги копчињата. ...
МНР РЕАГИРАШЕ СО НОТА ДО БУГАРИЈА ЗА ИЗЈАВАТА НА ЛИДЕРОТ НА ПРЕРОДБА ДЕКА МАКЕДОНИЈА Е ВТОРА БУГАРСКА ДРЖАВА

МНР РЕАГИРАШЕ СО НОТА ДО БУГАРИЈА ЗА ИЗЈАВАТА НА ЛИДЕРОТ НА ПРЕРОДБА ДЕКА МАКЕДОНИЈА Е ВТОРА БУГАРСКА ДРЖАВА

По повод изјавите на пратеникот и лидерот на политичката партија „Вазражадане“ (Преродба, н.з.), Костадин Костадинов за време на конститутивната седни ...
БУГАРИЈА ПОТВРДИ ПРЕД ЕУ ДЕКА НЕ ГО ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК СО ПОСЕБНА ДЕКЛАРАЦИЈА

БУГАРИЈА ПОТВРДИ ПРЕД ЕУ ДЕКА НЕ ГО ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК СО ПОСЕБНА ДЕКЛАРАЦИЈА

Во посебна декларација, дистрибуирана вечерва во Брисел од Министерството за надворешни работи на Бугарија, се укажува дека упатувањето во документите ...
ОСМАНИ И ГЕНЧОВСКА ГО ПОТПИШАА ВТОРИОТ БИЛАТЕРАЛЕН ПРОТОКОЛ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА

ОСМАНИ И ГЕНЧОВСКА ГО ПОТПИШАА ВТОРИОТ БИЛАТЕРАЛЕН ПРОТОКОЛ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА

Mинистрите за надворешни работи на Македонија и Бугарија, Теодора Генчовска и Бујар Османи, денеска во бугарското Министерството за надворешни работи ...
СО ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ПРВПАТ ИМАМЕ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК РАМНОПРАВЕН ВО ЕУ, НЕМА НИКАКВИ ФУСНОТИ НИТУ БУГАРИЗАЦИЈА, ВЕЛИ ОСМАНИ

СО ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ПРВПАТ ИМАМЕ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК РАМНОПРАВЕН ВО ЕУ, НЕМА НИКАКВИ ФУСНОТИ НИТУ БУГАРИЗАЦИЈА, ВЕЛИ ОСМАНИ

Со сета одговорност кажувам дека ова што го имаме е добар предлог и ги демантирам сите шпекулации кои вчера се појавија во врска со јазикот, дека ќе н ...
1 2 3 4 5 12 30 / 116 НАПИСИ