Таг: Мон Блан

БИТОЛЧАНЕЦ НА 70 ГОДИНИ ПО ПЕТТИ ПАТ СЕ КАЧИ НА НАЈВИСОКИОТ ВРВ НА АЛПИТЕ

БИТОЛЧАНЕЦ НА 70 ГОДИНИ ПО ПЕТТИ ПАТ СЕ КАЧИ НА НАЈВИСОКИОТ ВРВ НА АЛПИТЕ

Професорот по физичко воспитание во пензија Томе Лозановски е највозрасниот битолчанец кој на 70 години и седум месеци го искачи највисокиот врв на Ал ...
ПИРКОВСКИ, ЈОВАНОВСКИ И ИВАНОВСКИ  ГО ИСТРЧАА УЛТРАМАРАТОНОТ ОД 171 КИЛОМЕТАР НА МОН БЛАН ЗА 35,37 ЧАСА

ПИРКОВСКИ, ЈОВАНОВСКИ И ИВАНОВСКИ  ГО ИСТРЧАА УЛТРАМАРАТОНОТ ОД 171 КИЛОМЕТАР НА МОН БЛАН ЗА 35,37 ЧАСА

Тројца од петчлениот македонски тим успеаја да го истрчаат 171 километри долгиот ултрамаратон УТМБ, што традиционално се одржува на Мон Блан. Игор Пир ...
ТРГНАА ВЧЕРА, ЌЕ СТИГНАТ УТРЕ – ПЕТМИНА МАКЕДОНЦИ ТРЧААТ УЛТРАМАРАТОН ОД 171 КИЛОМЕТАР НА МОН БЛАН

ТРГНАА ВЧЕРА, ЌЕ СТИГНАТ УТРЕ – ПЕТМИНА МАКЕДОНЦИ ТРЧААТ УЛТРАМАРАТОН ОД 171 КИЛОМЕТАР НА МОН БЛАН

Тргнаа вчера, а на целта треба да стигнат утре. Петмина македонски тркачи ќе се обидат да го совладаат 171 километри долгиот ултрамаратон УТМБ, што ...
СПАСЕНИ ТУРИСТИТЕ КОИ ВИСЕА ЦЕЛА НОЌ НА ЖИЧНИЦА НАД ФРАНЦУСКИТЕ АЛПИ

СПАСЕНИ ТУРИСТИТЕ КОИ ВИСЕА ЦЕЛА НОЌ НА ЖИЧНИЦА НАД ФРАНЦУСКИТЕ АЛПИ

Најмалку 33-ца туристи , кои поминаа студена ноќ заробени во неколку гондоли од жичницата високо над Француските Алпи близу Шамони, беа спасени денеск ...
4 / 4 НАПИСИ