Таг: Мотори

1 2 10 / 13 НАПИСИ
90 ОТСТО ОД ЗАПЛЕНЕТИТЕ МОТОРИ ВО ВЕЛЕШКО БИЛЕ ПОБУЧНИ ОД ДОЗВОЛЕНОТО

90 ОТСТО ОД ЗАПЛЕНЕТИТЕ МОТОРИ ВО ВЕЛЕШКО БИЛЕ ПОБУЧНИ ОД ДОЗВОЛЕНОТО

Дури 90 отсто од моторите кои биле сопрени поради сомение за преголема бучава, по извршеното тестирање во пракса се покажало дека произведуваат голема ...
ФОНДАЦИЈАТА НА ЗАЕВ Ѝ ПОДАРИ НА ПОЛИЦИЈАТА ШЕСТ МОТОРИ

ФОНДАЦИЈАТА НА ЗАЕВ Ѝ ПОДАРИ НА ПОЛИЦИЈАТА ШЕСТ МОТОРИ

Фондацијата Заев на поранешниот премиер Зоран Заев ѝ донираше 6 скутери на полицијата, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. „Во ...
ЕУ ГО ОДЛОЖИ ГЛАСАЊЕТО ЗА ЦЕЛОСНА ЗАБРАНА НА БЕНЗИНСКИТЕ МОТОРИ ПОД ПРИТИСОК НА ГЕРМАНИЈА

ЕУ ГО ОДЛОЖИ ГЛАСАЊЕТО ЗА ЦЕЛОСНА ЗАБРАНА НА БЕНЗИНСКИТЕ МОТОРИ ПОД ПРИТИСОК НА ГЕРМАНИЈА

Европската комисија под притисок на Германија го одложи гласањето за општа забрана за регистрација на нови автомобили на мотори со внатрешно согорувањ ...
КРОС ПАТЕКА ЗА ТРКИ СО МОТОРИ СЕ ГРАДИ КАЈ АКВАДУКТОТ, ИНСПЕКТОРИ НА ГРАД СКОПЈЕ БАРААТ КОЈ ЈА ПРАВИ

КРОС ПАТЕКА ЗА ТРКИ СО МОТОРИ СЕ ГРАДИ КАЈ АКВАДУКТОТ, ИНСПЕКТОРИ НА ГРАД СКОПЈЕ БАРААТ КОЈ ЈА ПРАВИ

Крос патека за трки со мотори се гради кај скопскиот аквадукт. Околу аквадуктот кој лани Владата го прогласи за споменик од особено значење деновиве с ...
ДОТЕРАНИ МОТОРЏИИ ВОЗЕА НИЗ СКОПЈЕ ЗА ПОДИГНУВАЊЕ НА СВЕСТА ЗА МАШКОТО ЗДРАВЈЕ – ФОТОГАЛЕРИЈА

ДОТЕРАНИ МОТОРЏИИ ВОЗЕА НИЗ СКОПЈЕ ЗА ПОДИГНУВАЊЕ НА СВЕСТА ЗА МАШКОТО ЗДРАВЈЕ – ФОТОГАЛЕРИЈА

По шести пат, денес низ скопските улици моторџии продефилираа дотерани во елегантни костуми на трката чија цел е да се подигне свеста кај јавноста за ...
РОДИТЕЛИТЕ ДА НЕ ИМ КУПУВААТ ВЕСПИ НА ДЕЦАТА ПРЕД 16 ГОДИНИ, АПЕЛИРААТ БИТОЛСКИТЕ МОТОРЏИИ

РОДИТЕЛИТЕ ДА НЕ ИМ КУПУВААТ ВЕСПИ НА ДЕЦАТА ПРЕД 16 ГОДИНИ, АПЕЛИРААТ БИТОЛСКИТЕ МОТОРЏИИ

Со дефиле низ битолските улици, мото клубовите од градот во соработка со полицијата испратија порака до родителите да не им купуваат веспи и други мот ...
150 КАЗНИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ ИЗРЕКУВА ДНЕВНО ПОЛИЦИЈАТА ВО СКОПЈЕ, ГОЛЕМ БРОЈ КАЗНЕТИ ИМА И ЗА НЕРЕГИСТРИРАНА КОЛА

150 КАЗНИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ ИЗРЕКУВА ДНЕВНО ПОЛИЦИЈАТА ВО СКОПЈЕ, ГОЛЕМ БРОЈ КАЗНЕТИ ИМА И ЗА НЕРЕГИСТРИРАНА КОЛА

Најмногу казни пишуваме за брзо возење низ Скопје, велат од Министерството за внатрешни работи, една недела откако терен има засилени акции за сообраќ ...
КАЗНЕТИ 22 МОТОРЏИИ КОИ ДИВЕЕЛЕ И СЕ ТРКАЛЕ НИЗ СКОПСКИТЕ УЛИЦИ

КАЗНЕТИ 22 МОТОРЏИИ КОИ ДИВЕЕЛЕ И СЕ ТРКАЛЕ НИЗ СКОПСКИТЕ УЛИЦИ

Министерството за внатрешни работи викендов спроведе акција за казнување на возачи на мотори кои во вечерните часови организираат диви трки низ скопск ...
ПОЛИЦИЈАТА БРКАШЕ МОТОРЏИИ ОТКАКО ЗА ЕДЕН ДЕН ВО СКОПЈЕ БЕА ПРЕГАЗЕНИ 5 ЛИЦА

ПОЛИЦИЈАТА БРКАШЕ МОТОРЏИИ ОТКАКО ЗА ЕДЕН ДЕН ВО СКОПЈЕ БЕА ПРЕГАЗЕНИ 5 ЛИЦА

Полицајци на мотори синоќа ги бркаа и казнуваа моторџиите кои дивеат низ скопските улици. Министерството за внатрешни работи Оливер Спасовски на социј ...
МОТОРЏИИТЕ НЕ САКААТ ДА ПЛАЌААТ ЗА ПАРКИРАЊЕ, ШИЛЕГОВ ЌЕ ФОРМИРА РАБОТНИ ГРУПИ ДА СЕ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ

МОТОРЏИИТЕ НЕ САКААТ ДА ПЛАЌААТ ЗА ПАРКИРАЊЕ, ШИЛЕГОВ ЌЕ ФОРМИРА РАБОТНИ ГРУПИ ДА СЕ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ

Не сакаме да плаќаме за паркираме, со одредување на паркинг места ни ја земате слободата, му рекоа денеска моторџиите на градоначалникот на Скопје Пет ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ