Таг: налог за апсење

МЕЃУНАРОДНИОТ КРИВИЧЕН СУД ИЗДАДЕ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА ПУТИН ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА ВО УКРАИНА

МЕЃУНАРОДНИОТ КРИВИЧЕН СУД ИЗДАДЕ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА ПУТИН ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА ВО УКРАИНА

Меѓународниот кривичен суд (ИЦЦ) издаде налог за апсење на рускиот претседател Владимир Путин, обвинувајќи го дека е одговорен за руските воени злосто ...
ШПАНИЈА ГО ПОВЛЕЧЕ ЕВРОПСКИОТ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

ШПАНИЈА ГО ПОВЛЕЧЕ ЕВРОПСКИОТ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

Шпански судија го повлече меѓународниот налог за апсење на поранешниот претседател на Каталонија, Карлес Пуигдемонт, и на четворицата негови соработни ...
2 / 2 НАПИСИ