Таг: напад

1 2 3 4 16 20 / 155 НАПИСИ
БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ НАПАД НА СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ДНЕПАР ПОРАСНА НА 29, УШТЕ 43 ЛИЦА СЕ ИСЧЕЗНАТИ

БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ НАПАД НА СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ДНЕПАР ПОРАСНА НА 29, УШТЕ 43 ЛИЦА СЕ ИСЧЕЗНАТИ

Бројот на загинати од вчерашниот руски ракетен напад врз станбена зграда во југоисточниот украински град Днепар денеска се искачи на 29, објави регион ...
ПЕТ ЗАГИНАТИ И НАД 60 ПОВРЕДЕНИ ОД КОИ 12 ДЕЦА ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД ВРЗ СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ДНЕПАР

ПЕТ ЗАГИНАТИ И НАД 60 ПОВРЕДЕНИ ОД КОИ 12 ДЕЦА ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД ВРЗ СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ДНЕПАР

Русија денеска изврши голем ракетен напад врз Украина, кој уништи деветкат станбен блок во градот Днепар при што загинаа најмалку пет лица, а беа пого ...
ТРОЈЦА ПРИВЕДЕНИ ОТИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА НАПАДНАТ БИТОЛСКИ СОВЕТНИЦИ В КАФЕАНА

ТРОЈЦА ПРИВЕДЕНИ ОТИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА НАПАДНАТ БИТОЛСКИ СОВЕТНИЦИ В КАФЕАНА

Синоќа околу 21.20 часот во угостителски објект во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги привеле А. Т.(48), А. Т.(26) и М. Т.(27), сите од Бит ...
ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО НАПАД НА КУРДСКИ ЦЕНТАР ВО ПАРИЗ

ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО НАПАД НА КУРДСКИ ЦЕНТАР ВО ПАРИЗ

По пукањето чија цел беше курдски културен центар во Париз денеска загинаа три лица, а тројца беа ранети, соопштија властите. 69-годишен осомничен е р ...
МЕДИЦИНСКА СЕСТРА НАПАДНАЛА И ПОВРЕДИЛА ТРИ КОЛЕШКИ НОЌЕСКА НА ДЕЖУРСТВО НА РАДИОЛОГИЈА ВО КОЧАНСКАТА БОЛНИЦА

МЕДИЦИНСКА СЕСТРА НАПАДНАЛА И ПОВРЕДИЛА ТРИ КОЛЕШКИ НОЌЕСКА НА ДЕЖУРСТВО НА РАДИОЛОГИЈА ВО КОЧАНСКАТА БОЛНИЦА

Медицинска сестра од Одделот за радиологија во Кочанската болница, ноќеска на дежурство нападнала три колешки од смената. Нападнатите имаат искубена к ...
ПРАВОСИЛНО ОСУДЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ 2017 ПОДНЕЛЕ БАРАЊЕ ДО ВРХОВНИОТ СУД ДА ИМ ГИ ПОНИШТИ ПРЕСУДИТЕ

ПРАВОСИЛНО ОСУДЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ 2017 ПОДНЕЛЕ БАРАЊЕ ДО ВРХОВНИОТ СУД ДА ИМ ГИ ПОНИШТИ ПРЕСУДИТЕ

Адвокатите на осудените за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 година, ...
СНИМАТЕЛИТЕ ПОБАРАА СО ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ НАПАДОТ НА МЕДИУМСКИ РАБОТНИЦИ ДА СЕ СМЕТА ЗА НАПАД НА СЛУЖБЕНО ЛИЦЕ

СНИМАТЕЛИТЕ ПОБАРАА СО ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ НАПАДОТ НА МЕДИУМСКИ РАБОТНИЦИ ДА СЕ СМЕТА ЗА НАПАД НА СЛУЖБЕНО ЛИЦЕ

Секцијата на сниматели при Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) денеска побара законски измени со кои нападот врз медиумските работници ќе се с ...
ГЕРМАНСКИ КЛИМАТСКИ АКТИВИСТИ ФРЛИЈА ПИРЕ ВРЗ ДЕЛО НА МОНЕ ВРЕДНО 111 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ГЕРМАНСКИ КЛИМАТСКИ АКТИВИСТИ ФРЛИЈА ПИРЕ ВРЗ ДЕЛО НА МОНЕ ВРЕДНО 111 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Активисти на германско здружение за заштита на животната средина фрлија пире врз уметничко дело на Клод Моне во Музејот Барберини во Потсдам. По девет ...
САЛМАН РУЖДИ ЌЕ ПРЕЖИВЕЕ, НО ВО НАПАДОТ ГО ИЗГУБИ ЕДНОТО ОКО И РАКА, ВЕЛИ НЕГОВИОТ АГЕНТ

САЛМАН РУЖДИ ЌЕ ПРЕЖИВЕЕ, НО ВО НАПАДОТ ГО ИЗГУБИ ЕДНОТО ОКО И РАКА, ВЕЛИ НЕГОВИОТ АГЕНТ

Агентот на Салман Ружид изјави дека славниот ирански писател го изгубил видот на едното око и раката. Ружди се опоравува од нападот на 12 август годин ...
НАПАДНАТА СО НОЖИЦИ И ПОВРЕДЕНА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА, УАПСЕН НАПАЃАЧОТ

НАПАДНАТА СО НОЖИЦИ И ПОВРЕДЕНА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА, УАПСЕН НАПАЃАЧОТ

Медицинска сестра вработена на Инфективното одделение во Општата болница во Куманово, ноќеска е повредена откако била нападната додека била дежурна во ...
1 2 3 4 16 20 / 155 НАПИСИ