Таг: напад

1 2 3 4 5 16 30 / 152 НАПИСИ
САЛМАН РУЖДИ ВЕЌЕ НЕ Е НА РЕСПИРАТОР И МОЖЕ ДА ЗБОРУВА

САЛМАН РУЖДИ ВЕЌЕ НЕ Е НА РЕСПИРАТОР И МОЖЕ ДА ЗБОРУВА

Салман Ружди веќе не е приклучен на респиратор и може да зборува, изјави неговиот менаџер Ендрју Вајли. Седумдесет и петгодишниот писател пред два ден ...
НАПАЃАЧОТ НА РУЖДИ ОБВИНЕТ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО И НАПАД

НАПАЃАЧОТ НА РУЖДИ ОБВИНЕТ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО И НАПАД

Дваесет и четиригодишниот Хади Матар од Њу Џерси е обвинет за обид за убиство и напад, откако вчера го избоде славниот писател Салман Ружди на јавен н ...
РУЖДИ Е ПРИКЛУЧЕН НА РЕСПИРАТОР И ИМА ПОВРЕДИ НА РАКАТА, ОКОТО И ЦРНИОТ ДРОБ ПО ВЧЕРАШНИОТ НАПАД ВО ЊУЈОРК

РУЖДИ Е ПРИКЛУЧЕН НА РЕСПИРАТОР И ИМА ПОВРЕДИ НА РАКАТА, ОКОТО И ЦРНИОТ ДРОБ ПО ВЧЕРАШНИОТ НАПАД ВО ЊУЈОРК

Менаџерот на Салман Ружди изјави дека вестите не се добри, откако славниот писател беше нападнат и избоден на настан во сојузната држава Њујорк. „Ру ...
САЛМАН РУЖДИ ИМА НЕКОЛКУ УБОДНИ РАНИ ПО НАПАДОТ ВО ЊУЈОРК, ГУВЕРНЕРКАТА ПОТВРДИ ДЕКА Е ЖИВ

САЛМАН РУЖДИ ИМА НЕКОЛКУ УБОДНИ РАНИ ПО НАПАДОТ ВО ЊУЈОРК, ГУВЕРНЕРКАТА ПОТВРДИ ДЕКА Е ЖИВ

Гувернерката на Њујорк, Кејти Хочал, изјави дека писателот Салман Ружди е сè уште жив откако беше избоден на предавање во една библиотека во оваа амер ...
ПАЛЕСТИНСКИТЕ МИЛИТАНТИ ГО РАКЕТИРАА ЕРУСАЛИМ, ИЗРАЕЛ ПРОДОЛЖИ СО БОМБАРДИРАЊЕ НА ГАЗА, ЗАГИНАА 30 ПАЛЕСТИНЦИ

ПАЛЕСТИНСКИТЕ МИЛИТАНТИ ГО РАКЕТИРАА ЕРУСАЛИМ, ИЗРАЕЛ ПРОДОЛЖИ СО БОМБАРДИРАЊЕ НА ГАЗА, ЗАГИНАА 30 ПАЛЕСТИНЦИ

Сирени и експлозии се слушнаа денеска во западното предградие на Ерусалим поради палестински ракетни напади додека Израел продолжува со бомбардирањето ...
КИНЕСКИТЕ ВОЕНИ БРОДОВИ И АВИОНИ ВЕЖБАЛЕ НАПАД НА ТАЈВАН, КАКО ОДМАЗДА ЗА ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ

КИНЕСКИТЕ ВОЕНИ БРОДОВИ И АВИОНИ ВЕЖБАЛЕ НАПАД НА ТАЈВАН, КАКО ОДМАЗДА ЗА ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ

Кинески авиони и воени бродови денеска вежбаа за напад на Тајван, рекоа тајванските власти. Ова се смета за одмазда за посетата на претседателката на ...
ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НЕ ОЧЕКУВА НАПАД НА СОБРАНИЕТО УТРЕ, ГО ПОЗДРАВИ ДЕМОКРАТСКИОТ ДУХ НА ПРОТЕСТИТЕ ОД ПОСЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НЕ ОЧЕКУВА НАПАД НА СОБРАНИЕТО УТРЕ, ГО ПОЗДРАВИ ДЕМОКРАТСКИОТ ДУХ НА ПРОТЕСТИТЕ ОД ПОСЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го поздрави демократскиот дух на протестите од последните неколку дена и одговори дека утре не очекува ...
МАЖ МАСКИРАН ВО СТАРИЦА ВО ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ЈА НАПАДНА „МОНА ЛИЗА“ СО КОЛАЧ

МАЖ МАСКИРАН ВО СТАРИЦА ВО ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ЈА НАПАДНА „МОНА ЛИЗА“ СО КОЛАЧ

„Мона Лиза“ остана неоштетена откако посетител на „Лувр“ се обидел да го искрши заштитното стакло на најпознатата слика на светот, пред да фрли колач ...
ПОЛИЦИЈАТА ИСТРАЖУВА КОЈ ЈА НАПАДНАЛ ЖЕНАТА КОЈА ГОЛА БЕГАЛА ВО КУМАНОВО

ПОЛИЦИЈАТА ИСТРАЖУВА КОЈ ЈА НАПАДНАЛ ЖЕНАТА КОЈА ГОЛА БЕГАЛА ВО КУМАНОВО

Вчера попладне, на периферијата на Куманово жена на возраст околу 30 години трчала гола барајќи помош, зашто бега од напад, како што кажала самата. Жи ...
ПЕТМИНА УБИЕНИ ВО ТРЕТИОТ СМРТОНОСЕН НАПАД ВО ИЗРАЕЛ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

ПЕТМИНА УБИЕНИ ВО ТРЕТИОТ СМРТОНОСЕН НАПАД ВО ИЗРАЕЛ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

Пет луѓе се убиени на периферијата на Тел Авив, што е трет смртоносен напад во Израел за една недела. Тој се случи во Бнеи Брак, една од најнаселените ...
1 2 3 4 5 16 30 / 152 НАПИСИ