Таг: неуспешен

ИВАНОВ ИМ ЧЕСТИТАШЕ НА ТИЕ ШТО НЕ ГЛАСАЛЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ

ИВАНОВ ИМ ЧЕСТИТАШЕ НА ТИЕ ШТО НЕ ГЛАСАЛЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ

Претседателот Ѓорге Иванов рече дека референдумот за името е неуспешен бидејќи со негласањето народот се изјаснил против Преспанскиот договор, и го по ...
НЕУСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМОТ ПРОТИВ РУДНИЦИ ВО НОВО СЕЛО ОТИ ПОЛОВИНА ЖИТЕЛИ СЕ ИСЕЛЕНИ ВО СТРАНСТВО

НЕУСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМОТ ПРОТИВ РУДНИЦИ ВО НОВО СЕЛО ОТИ ПОЛОВИНА ЖИТЕЛИ СЕ ИСЕЛЕНИ ВО СТРАНСТВО

По Босилово, и референдумот против рудници во Ново Село не успеа. На 20-те гласачки места во Општина Ново Село не излегоа потребните 5.720 граѓани за ...
ТУРСКАТА ВЛАДА ЈА ВРАТИ КОНТРОЛАТА, ТВРДИ ПРЕМИЕРОТ

ТУРСКАТА ВЛАДА ЈА ВРАТИ КОНТРОЛАТА, ТВРДИ ПРЕМИЕРОТ

Турскиот премиер Бинали Јилдирим рече дека ситуацијата е во голема мерка под контрола. И висок турски функционер потврди дека пучот бил неуспешен и си ...
3 / 3 НАПИСИ