Таг: нуклеарно оружје

1 212 / 12 НАПИСИ
СЕВЕРНА КОРЕЈА СИ ЈА БАРА БЕЉАТА, ПРЕДУПРЕДИ ТРАМП

СЕВЕРНА КОРЕЈА СИ ЈА БАРА БЕЉАТА, ПРЕДУПРЕДИ ТРАМП

Помалку од една недела откако одобри ракетен напад против Сирија, американскиот претседател Доналд Трамп ѝ се закани на Северна Кореја преку социјални ...
ДАЛИ СЕ БЕЗБЕДНИ АМЕРИКАНСКИТЕ НУКЛЕАРНИ БОМБИ ВО ИНЏИРЛИК?

ДАЛИ СЕ БЕЗБЕДНИ АМЕРИКАНСКИТЕ НУКЛЕАРНИ БОМБИ ВО ИНЏИРЛИК?

Меѓу многуте неодговорени прашања по обидот за воен удар во Турција од петокот е и она што има импликации за безбедноста на САД и за целиот свет: Колк ...
1 212 / 12 НАПИСИ