Таг: нуклеарно оружје

1 2 3 20 / 27 НАПИСИ
ШЈИ ЏИНПИНГ ГО ПРЕДУПРЕДИ ПУТИН ДА НЕ КОРИСТИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА

ШЈИ ЏИНПИНГ ГО ПРЕДУПРЕДИ ПУТИН ДА НЕ КОРИСТИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА

Кинескиот лидер Шји Џинпинг го предупреди Владимир Путин да не користи нуклеарно оружје во Украина, а на германскиот канцелар Олаф Шолц, кого го нагос ...
СЕ СООЧУВАМЕ СО НАЈГОЛЕМИОТ РИЗИК ОД НУКЛЕАРЕН АРМАГЕДОН ОД 1962, КАЖА БАЈДЕН

СЕ СООЧУВАМЕ СО НАЈГОЛЕМИОТ РИЗИК ОД НУКЛЕАРЕН АРМАГЕДОН ОД 1962, КАЖА БАЈДЕН

Ризикот од нуклеарен армагедон е на највисокото ниво од Кубанската криза во 1962 година, изјави Џо Бајден. „Владимир Путин не се шегува кога зборува ...
АНЕКТИРАНИТЕ УКРАИНСКИ РЕГИОНИ ЌЕ ИМААТ ПОЛНА ЗАШТИТА ОД РУСИЈА, ПА И СО НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ, КАЖА ЛАВРОВ ВО ОН

АНЕКТИРАНИТЕ УКРАИНСКИ РЕГИОНИ ЌЕ ИМААТ ПОЛНА ЗАШТИТА ОД РУСИЈА, ПА И СО НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ, КАЖА ЛАВРОВ ВО ОН

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека украинските региони во кои што се одржуваат референдуми ќе добијат полна заштита од Ру ...
ПУТИН НЕ БЛЕФИРА КОГА СЕ ЗАКАНУВА СО НУКЛЕАРНОТО ОРУЖЈЕ, ВЕЛИ БРИСЕЛ

ПУТИН НЕ БЛЕФИРА КОГА СЕ ЗАКАНУВА СО НУКЛЕАРНОТО ОРУЖЈЕ, ВЕЛИ БРИСЕЛ

Европската Унија мора сериозно да ги сфати заканите на Владимир Путин дека би можел да употреби нуклеарно оружје во Украина, изјави еврокомесарот за н ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА НУКЛЕАРНА СИЛА КОЈА МОЖЕ ДА ИЗВЕДЕ АТОМСКИ НАПАД

СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА НУКЛЕАРНА СИЛА КОЈА МОЖЕ ДА ИЗВЕДЕ АТОМСКИ НАПАД

Северна Кореја усвои закон со кој се прогласи за нуклеарна сила, објави државната новинска агенција КЦНА. Лидерот Ким Џонг-ун ја опиша одлуката како н ...
РУСИЈА НЕМА ДА КОРИСТИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА, ВЕЛИ ЛАВРОВ

РУСИЈА НЕМА ДА КОРИСТИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА, ВЕЛИ ЛАВРОВ

Русија нема да користи нуклеарно оружје во Украина, изјави министерот за надворешни работи Сергеј Лавров. Запрашан за ова во интервјуто за ТВ-каналот ...
РУСИЈА БИ МОЖЕЛА ДА УПОТРЕБИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ АКО СЕ НАЈДЕ ПОД ЗАКАНА, ВЕЛИ КРЕМЉ

РУСИЈА БИ МОЖЕЛА ДА УПОТРЕБИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ АКО СЕ НАЈДЕ ПОД ЗАКАНА, ВЕЛИ КРЕМЉ

Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков, во интервјуто за Си-Ен-Ен призна дека Русија досега не ги остварила своите воени цели во Украина и одби да негира ...
ИРАН ГО ОБВИНИ ИЗРАЕЛ ЗА АТЕНТАТОТ ВРЗ НУКЛЕАРНИОТ НАУЧНИК ФАХРИЗАДЕХ И ВЕТИ ЖЕСТОКА ОДМАЗДА

ИРАН ГО ОБВИНИ ИЗРАЕЛ ЗА АТЕНТАТОТ ВРЗ НУКЛЕАРНИОТ НАУЧНИК ФАХРИЗАДЕХ И ВЕТИ ЖЕСТОКА ОДМАЗДА

Иран го обвини Израел за убиството на водечкиот ирански нуклеарен научник Мохсен Фахризадех и вети дека жестоко ќе се одмазди. Фахризадех почина во бо ...
ВОДЕЧКИОТ ИРАНСКИ НУКЛЕАРЕН НАУЧНИК МОХСЕН ФАХРИЗАДЕХ УБИЕН ВО АТЕНТАТ

ВОДЕЧКИОТ ИРАНСКИ НУКЛЕАРЕН НАУЧНИК МОХСЕН ФАХРИЗАДЕХ УБИЕН ВО АТЕНТАТ

Водечкиот ирански нуклеарен научник Мохсен Фахризадех е убиен во атентат во близина на Техеран, потврди министерството за одбрана. Иранската влада го ...
ИРАН ВЕЛИ ДЕКА ВЕЌЕ НИШТО НЕ ГО СПРЕЧУВА ДА РАЗВИЕ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ

ИРАН ВЕЛИ ДЕКА ВЕЌЕ НИШТО НЕ ГО СПРЕЧУВА ДА РАЗВИЕ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ

Иран објави дека веќе не го обврзуваат никакви ограничувања од нуклеарниот договор што во 2015 година го потпиша со светските сили, откако завчера во ...
1 2 3 20 / 27 НАПИСИ