Таг: обиколница

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
СООБРАЌАЈОТ ОД СТРУМИЦА И РАДОВИШ ЗА СКОПЈЕ И КОЧАНИ ПРЕНАСОЧЕН НИЗ ШТИП ПОКРАЈ ЗАШТИТЕНИТЕ КУЌИ ШТО ВО СЕКОЈ МОМЕНТ МОЖЕ ДА СЕ УРНАТ

СООБРАЌАЈОТ ОД СТРУМИЦА И РАДОВИШ ЗА СКОПЈЕ И КОЧАНИ ПРЕНАСОЧЕН НИЗ ШТИП ПОКРАЈ ЗАШТИТЕНИТЕ КУЌИ ШТО ВО СЕКОЈ МОМЕНТ МОЖЕ ДА СЕ УРНАТ

Поради изградбата на експресниот пат за Радовиш и обиколницата на четвртиот километар, како и изградбата на новиот мост и санацијата на стариот мост н ...
КОРИСТЕТЕ ЈА ОБИКОЛНИЦАТА ЗА ВЛЕЗ ВО СКОПЈЕ, КОГА СЕ РЕКОНСТРУИРА УЛИЦА НОРМАЛНО Е ДА ИМА ГУЖВА, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

КОРИСТЕТЕ ЈА ОБИКОЛНИЦАТА ЗА ВЛЕЗ ВО СКОПЈЕ, КОГА СЕ РЕКОНСТРУИРА УЛИЦА НОРМАЛНО Е ДА ИМА ГУЖВА, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

За влез во Скопје користете ги алтернативните рути, апелираат од Град Скопје откако вчера почна реконструкцијата на булеварот Александар Македонски од ...
СО НОВИОТ БУЛЕВАР ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ-КАРПОШ, ЖИТЕЛИТЕ НА ЧАИР И БУТЕЛ ДОБИЈА ДИРЕКТЕН ИЗЛЕЗ НА ОБИКОЛНИЦА, КАЖА ШИЛЕГОВ

СО НОВИОТ БУЛЕВАР ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ-КАРПОШ, ЖИТЕЛИТЕ НА ЧАИР И БУТЕЛ ДОБИЈА ДИРЕКТЕН ИЗЛЕЗ НА ОБИКОЛНИЦА, КАЖА ШИЛЕГОВ

Од денеска пуштен во сообраќај е новиот булевар Христијан Тодоровски-Карпош од крстосницата со улицата Босна и Херцеговина до обиколница. Со изградбат ...
СЕ ГРАДИ ЗАШТИТЕН ЅИД НА ОБИКОЛНИЦАТА НАД БИТОЛА

СЕ ГРАДИ ЗАШТИТЕН ЅИД НА ОБИКОЛНИЦАТА НАД БИТОЛА

Почна изградбата на заштитен ѕид на обиколницата над Битола која е дел од регионалниот пат Прилеп-Ресен , а минува низ дивата ромска населба. „Се р ...
САКАМЕ И ЗА НАШИТЕ ДЕЦА ДА БИДЕ ЧИСТО, ВЕЛИ МИРСАД МУХЕДИНОВ КОЈ САМ ЈА ЧИСТИ ОБИКОЛНИЦАТА НАД БИТОЛА

САКАМЕ И ЗА НАШИТЕ ДЕЦА ДА БИДЕ ЧИСТО, ВЕЛИ МИРСАД МУХЕДИНОВ КОЈ САМ ЈА ЧИСТИ ОБИКОЛНИЦАТА НАД БИТОЛА

Онаму каде што некогаш десетици луѓе валкаа, денес хигиената ја одржува едно лице. 39-годишниот Мирсад Мухединов е јунакот од битолската обиколница. О ...
ОД БИТОЛСКАТА ОБИКОЛНИЦА СОБРАНИ НАД 130 КУБИЦИ ЃУБРЕ

ОД БИТОЛСКАТА ОБИКОЛНИЦА СОБРАНИ НАД 130 КУБИЦИ ЃУБРЕ

Над 130 кубици ѓубре подигнаа јавните претпријатија од магистралниот пат А3, што минува над Битола во близина на дивата населба Картон Маало. Акцијата ...
НИТУ ДРЖАВАТА, НИТУ ОПШТИНАТА НЕ СЕ НАДЛЕЖНИ ЗА ДЕПОНИЈАТА ВО КОЈА Е ЗАТРУПАНА БИТОЛСКАТА ОБИКОЛНИЦА

НИТУ ДРЖАВАТА, НИТУ ОПШТИНАТА НЕ СЕ НАДЛЕЖНИ ЗА ДЕПОНИЈАТА ВО КОЈА Е ЗАТРУПАНА БИТОЛСКАТА ОБИКОЛНИЦА

Депонијата крај Картон Маало на обиколницата над Битола никако да ѝ се најде чаре. Ѓубре и секаков вид отпад се прелева на магистралниот пат, но никој ...
КРАЖБАТА НА СЕМАФОРИТЕ ОД ОБИКОЛНИЦАТА ВО БИТОЛА СЕПАК БИЛА ПРИЈАВЕНА ВО ПОЛИЦИЈА

КРАЖБАТА НА СЕМАФОРИТЕ ОД ОБИКОЛНИЦАТА ВО БИТОЛА СЕПАК БИЛА ПРИЈАВЕНА ВО ПОЛИЦИЈА

Кражбата на семафорите од обиколницата во Битола сепак била пријавена во битолската полиција. Портпаролката на СВР Битола Сања Стаматова телефонски нè ...
УКРАДЕНИ СЕМАФОРИТЕ ОД ОБИКОЛНИЦАТА ВО БИТОЛА, ПОСТАВЕНИ ВО ПЕТОКОТ

УКРАДЕНИ СЕМАФОРИТЕ ОД ОБИКОЛНИЦАТА ВО БИТОЛА, ПОСТАВЕНИ ВО ПЕТОКОТ

Засега нeпознати лица ги украле семафорите сосе акумулатори и патната сигнализација кои во петокот беа поставени кај свлечиштето на обиколницата над Б ...
ГОЛЕМ ДЕЛ ОД РИДОТ НАД БИТОЛА СЕ РУШИ, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ

ГОЛЕМ ДЕЛ ОД РИДОТ НАД БИТОЛА СЕ РУШИ, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ

Голем дел од ридот над Битола се руши, паѓа и во вакви услови е опасно да се пушти во употреба обиколницата, рече Валентин Груевски, претседател на Со ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ