Таг: одземање пасош

ПРОТОЃЕР НЕ ДОЈДЕ НА СУД ОТИ СЕ ЛЕКУВАЛ, КАЖА НЕГОВИОТ АДВОКАТ

ПРОТОЃЕР НЕ ДОЈДЕ НА СУД ОТИ СЕ ЛЕКУВАЛ, КАЖА НЕГОВИОТ АДВОКАТ

Мартин Протоѓер, обвинет во случајот „Титаник“ на СЈО, не дојде денеска во Апелациониот суд Скопје поради здравствени причини. Според адвокатот, тој, ...
СУДОТ НЕ МУ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ ЗА „ТРЕЗОР“

СУДОТ НЕ МУ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ ЗА „ТРЕЗОР“

Судија на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1 денеска го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за одземање на пасошот на поранешн ...
СУДОТ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ КАЖЕ ДАЛИ ЌЕ Ѝ ГО ОДЗЕМЕ ПАСОШОТ НА БЕТИ

СУДОТ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ КАЖЕ ДАЛИ ЌЕ Ѝ ГО ОДЗЕМЕ ПАСОШОТ НА БЕТИ

Судија на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1 денеска, по сослушувањето на министерката за култура Елизабета Канческа – Милевска, првоосомнич ...
3 / 3 НАПИСИ