Таг: Охрид

1 2 3 4 62 20 / 617 НАПИСИ
ПОЛНИ МОДУЛАРНИТЕ БОЛНИЦИ ВО СТРУГА И ОХРИД, ИНТЕРНИТЕ ОДДЕЛЕНИЈА ПОВТОРНО СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА КОВИД-ЦЕНТРИ

ПОЛНИ МОДУЛАРНИТЕ БОЛНИЦИ ВО СТРУГА И ОХРИД, ИНТЕРНИТЕ ОДДЕЛЕНИЈА ПОВТОРНО СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА КОВИД-ЦЕНТРИ

Болничките кревети во модуларните болници во Охрид и Струга се исполнија со ковид пациенти. Во струшката Болница има 32 хоспитализирани пациенти и има ...
ЗА СУДБИНАТА НА ОХРИД ДА РЕШАВААТ ОХРИЃАНИ, А НЕ ПАРТИСКИТЕ МОЌНИЦИ ВО СКОПЈЕ, КАЖАА КАНДИДАТИТЕ ЗА СОВЕТНИЦИ ОД „ОХРИД ПРЕД СÈ“

ЗА СУДБИНАТА НА ОХРИД ДА РЕШАВААТ ОХРИЃАНИ, А НЕ ПАРТИСКИТЕ МОЌНИЦИ ВО СКОПЈЕ, КАЖАА КАНДИДАТИТЕ ЗА СОВЕТНИЦИ ОД „ОХРИД ПРЕД СÈ“

Општиот интерес секогаш пред личниот и партискиот, квалитетно управување со човечкиот потенцијал, рационално и транспарентно управување со општинскиот ...
НАЈМЛАДИОТ КОЈ ЧЕКА СРЦЕ ИМА САМО 16 ГОДИНИ, КАЖАА ОД „ХРАБРО СРЦЕ“ НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА ОРГАНОДАРИТЕЛСТВОТО

НАЈМЛАДИОТ КОЈ ЧЕКА СРЦЕ ИМА САМО 16 ГОДИНИ, КАЖАА ОД „ХРАБРО СРЦЕ“ НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА ОРГАНОДАРИТЕЛСТВОТО

„Дарувањето органи е највозвишениот чин, тоа е спасување живот. Од еден починат донор можат да се спасат дури осум човечки животи. Во земјава, 20-ина ...
19-ГОДИШНИК Е НАЈМЛАДИОТ КОВИД ПАЦИЕНТ, ПОВТОРНО ОТВОРЕНИ И МОДУЛАРНИТЕ БОЛНИЦИ ВО СТРУГА И ОХРИД

19-ГОДИШНИК Е НАЈМЛАДИОТ КОВИД ПАЦИЕНТ, ПОВТОРНО ОТВОРЕНИ И МОДУЛАРНИТЕ БОЛНИЦИ ВО СТРУГА И ОХРИД

Mодуларните болници во Охрид и Струга повторно се во функција зашто расте бројот на заболени од ковид-19. Во Охрид има четворица хоспитализирани, од к ...
МЛАДИТЕ СО КОВИД СИМПТОМИ ВЕДНАШ ДА СЕ ИЗОЛИРААТ И ДА СЕ ТЕСТИРААТ, АПЕЛИРА БИТОЛСКИОТ ЕПИДЕМИОЛОГ ТОНИ КОЊАНОВСКИ

МЛАДИТЕ СО КОВИД СИМПТОМИ ВЕДНАШ ДА СЕ ИЗОЛИРААТ И ДА СЕ ТЕСТИРААТ, АПЕЛИРА БИТОЛСКИОТ ЕПИДЕМИОЛОГ ТОНИ КОЊАНОВСКИ

Во овој период во Битола од коронавирус најмногу заболува младата популација на возраст од 20 до 29 години, вели Тони Коњановски, специјалист епидемио ...
ОХРИДСКИ ГАЗДИ ПРЕКУ НОЌ ГИ ПОКАЧУВААТ ЦЕНИТЕ НА АПАРТМАНИТЕ УПЛАТЕНИ НА БУКИНГ ОТИ ИМА МНОГУ ГОСТИ

ОХРИДСКИ ГАЗДИ ПРЕКУ НОЌ ГИ ПОКАЧУВААТ ЦЕНИТЕ НА АПАРТМАНИТЕ УПЛАТЕНИ НА БУКИНГ ОТИ ИМА МНОГУ ГОСТИ

Дел од гостите кои го испланирале одморот во Охрид и резервирале сместувањe онлајн преку Букинг реагираат дека газдите на апартманите им ја покачиле ц ...
ПАТЕКИ ОД АНТИЧКО ВРЕМЕ НА ЈАБЛАНИЦА И ГАЛИЧИЦА ЌЕ БИДАТ НОВА ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА ВО ОХРИДСКО-СТРУШКИОТ РЕГИОН

ПАТЕКИ ОД АНТИЧКО ВРЕМЕ НА ЈАБЛАНИЦА И ГАЛИЧИЦА ЌЕ БИДАТ НОВА ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА ВО ОХРИДСКО-СТРУШКИОТ РЕГИОН

Патеки од античко време на Јабланица и Галичица за првпат ќе бидат достапни за туристите. Археолозите открија нови патни траси и делници од античко вр ...
УНЕСКО ДАДЕ УШТЕ 2 ГОДИНИ РОК ЗА ОХРИД ДА ГО ЗАШТИТИ ПРИРОДНОТО НАСЛЕДСТВО

УНЕСКО ДАДЕ УШТЕ 2 ГОДИНИ РОК ЗА ОХРИД ДА ГО ЗАШТИТИ ПРИРОДНОТО НАСЛЕДСТВО

Охридскиот Регион уште 2 години нема да биде впишан на Листата на светски културни и природни наследства во опасност, откако Комитетот за светско насл ...
КАКВА И ДА БИДЕ ОДЛУКАТА НА УНЕСКО ЌЕ ЈА ПОЧИТУВАМЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО ОХРИД

КАКВА И ДА БИДЕ ОДЛУКАТА НА УНЕСКО ЌЕ ЈА ПОЧИТУВАМЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО ОХРИД

„Каква и да биде одлуката на УНЕСКО ние ќе ја почитуваме. Доколку нè стават на Листата на светско наследство во опасност ќе биде аларм за нас, ако ни ...
УНЕСКО ЈА ОДЛОЖИ БЕЗ РОК ОДЛУКАТА ДАЛИ ОХРИД ДА СЕ СТАВИ НА ЛИСТАТА ЗАГРОЗЕНО СВЕТСКО НАСЛЕДСТВО

УНЕСКО ЈА ОДЛОЖИ БЕЗ РОК ОДЛУКАТА ДАЛИ ОХРИД ДА СЕ СТАВИ НА ЛИСТАТА ЗАГРОЗЕНО СВЕТСКО НАСЛЕДСТВО

Комитетот за светско наследство на УНЕСКО денеска го одложи гласањето за тоа дали Охридскиот Регион треба да се стави на Листата на светско наследство ...
1 2 3 4 62 20 / 617 НАПИСИ