Таг: Охрид

1 50 51 52 53 54 520 / 534 НАПИСИ
НАЧАЛНИКОТ НА ОХРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДВАЈЦА ПАРТИСКИ ПРЕТСТАВНИЦИ ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ОБВИНИТЕЛИТЕ НА ЈАНЕВА

НАЧАЛНИКОТ НА ОХРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДВАЈЦА ПАРТИСКИ ПРЕТСТАВНИЦИ ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ОБВИНИТЕЛИТЕ НА ЈАНЕВА

Специјалната обвинителка Катица Јанева најави дека ќе поднесе кривични пријави против сите поединци, раководители на институции, државни институции и ...
ОВЕНАА ПАЛМИТЕ ВО ОХРИД, ДАЛИ ПРЕЖИВЕАЛЕ ЌЕ СЕ ЗНАЕ НАПРОЛЕТ

ОВЕНАА ПАЛМИТЕ ВО ОХРИД, ДАЛИ ПРЕЖИВЕАЛЕ ЌЕ СЕ ЗНАЕ НАПРОЛЕТ

Палмите на охридскиот кеј, кои се украс на сите приморски градови, измрзнаа. Ниските температури им ги овенаа листовите и покрај тоа што стеблата се п ...
ИСПРАЗНЕТОТO ЕЗЕРО ГО УНИШТИ ПРЕСАДЕНИОТ ЛОКВАЊ ВО ОХРИД

ИСПРАЗНЕТОТO ЕЗЕРО ГО УНИШТИ ПРЕСАДЕНИОТ ЛОКВАЊ ВО ОХРИД

Нискиот водостој на Охридското езеро го уништи живеалиштето на локвањот кој пред една деценија беше пресаден на охридскиот брег кај “Милениум Палас”. ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СО КОНТРАИСТРАГА ПРОТИВ СДСМ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ ВО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СО КОНТРАИСТРАГА ПРОТИВ СДСМ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ ВО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

Основното јавно обвинителство-Скопје отворило постапка против „едно лице организатор на изборна кампања и други лица“, како и против правно лице за кр ...
ИЗОРАНАТА ПАТЕКА КАЈ СТУДЕНЧИШТА ВО ОХРИД 4 МЕСЕЦИ ЧЕКА АСФАЛТ

ИЗОРАНАТА ПАТЕКА КАЈ СТУДЕНЧИШТА ВО ОХРИД 4 МЕСЕЦИ ЧЕКА АСФАЛТ

Патеката покрај Студенчишта во Охрид, која го поврзува мостот кај каналот со Билјанини Извори, пред неколку месеци ја ископа изведувачот што го ангажи ...

ТРАЈКО ДА ПЛАТИ

1 Кога Уставен суд одбива да се бави со својата работа, тоа сите нас нè чини пари. Значи - наши пари. Зборуваме конкретно. Не зборуваме за апстрактни ...
ВЛИЈАНИЕТО ВРЗ СВЕДОЦИ Е КРИВИЧНО ДЕЛО, СЕ ЈАВИ СЈО ЗА ПРОТЕСТОТ ВО ОХРИД

ВЛИЈАНИЕТО ВРЗ СВЕДОЦИ Е КРИВИЧНО ДЕЛО, СЕ ЈАВИ СЈО ЗА ПРОТЕСТОТ ВО ОХРИД

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) предупреди дека секое влијание врз сведоци е кривично дело, по повод протестот што ВМРО-ДПМНЕ го организираше п ...
ВО ОХРИД СИ ГИ КРАДАТ УМРЕНИТЕ

ВО ОХРИД СИ ГИ КРАДАТ УМРЕНИТЕ

Во Охрид се  разви права  кавга за мртовците помеѓу претставници на  ЈП „Градски гробишта“ и погребалното претпријатие „Мирен сон“. Се  спорат околу п ...
ИСПУСТОТ НА ДРИМ ЗАТВОРЕН ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ ПОНАТАМОШНО ПРАЗНЕЊЕТО НА ЕЗЕРОТО

ИСПУСТОТ НА ДРИМ ЗАТВОРЕН ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ ПОНАТАМОШНО ПРАЗНЕЊЕТО НА ЕЗЕРОТО

Водостојот во Охридското Езеро изнесува -12 сантиметри од нултата кота или е за пет сантиметри понизок од дозволениот минимум на кота 693.05 метри ...
УНЕСКО ЧЕКА НА НОВАТА ВЛАДА ДА ГО СПАСИ ОХРИД

УНЕСКО ЧЕКА НА НОВАТА ВЛАДА ДА ГО СПАСИ ОХРИД

На Охридскиот регион му се заканува да биде впишан на Листата на светско наследство во опасност на УНЕСКО поради плановите за изградба ски-центар на Г ...
1 50 51 52 53 54 520 / 534 НАПИСИ