Таг: Олимпијада

1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ
УКРАИНСКАТА МЕЧУВАЛКА ХАРЛАН ДОБИ СПЕЦИЈАЛНА ПОКАНА ЗА ОЛИМПИЈАДАТА ВО ПАРИЗ ОТКАКО БЕШЕ ДИСКВАЛИФИКУВАНА ЗАШТО ОДБИ ДА СЕ РАКУВА ПОРАЗЕНАТА РУСИНКА

УКРАИНСКАТА МЕЧУВАЛКА ХАРЛАН ДОБИ СПЕЦИЈАЛНА ПОКАНА ЗА ОЛИМПИЈАДАТА ВО ПАРИЗ ОТКАКО БЕШЕ ДИСКВАЛИФИКУВАНА ЗАШТО ОДБИ ДА СЕ РАКУВА ПОРАЗЕНАТА РУСИНКА

Украинската мечувалка Олха Харлан доби автоматско место на Олимпијадата во Париз следната година откако беше дисквалификувана на светскиот шампионат в ...
НА ФИНСКИОТ КРОС-КАНТРИ СКИЈАЧ ЛИНДХОЛМ МУ ЗАМРЗНА ПЕНИСОТ НА ОЛИМПИСКАТА ТРКА НА 50 КМ

НА ФИНСКИОТ КРОС-КАНТРИ СКИЈАЧ ЛИНДХОЛМ МУ ЗАМРЗНА ПЕНИСОТ НА ОЛИМПИСКАТА ТРКА НА 50 КМ

Трката во крос-кантри скијање на 50 километри на Олимпијадата во Пекинг беше скратена на 30 километри, но тоа не помогна многу на Финецот Реми Линдхол ...
ЗАВРШИ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ПЕКИНГ, НОРВЕШКА ОСВОИ РЕКОРДНИ 16 ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

ЗАВРШИ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ПЕКИНГ, НОРВЕШКА ОСВОИ РЕКОРДНИ 16 ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

Зимските олимписки игри во Пекинг завршија денеска, а Норвешка освои најмногу златни медали, 16, и најголем вкупен број медали, 37. Со рекордниот број ...
ВЕНЕЦУЕЛКАТА РОХАС ОСВОИ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ТРИСКОК, СОБОРУВАЈЌИ СВЕТСКИ РЕКОРД СТАР 26 ГОДИНИ

ВЕНЕЦУЕЛКАТА РОХАС ОСВОИ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ТРИСКОК, СОБОРУВАЈЌИ СВЕТСКИ РЕКОРД СТАР 26 ГОДИНИ

Венецуелката Јулимар Рохас собори долготраен светски рекорд во трискок и го освои златниот медал од Олимпијадата во Токио. Рохас скокна 15,67 метри во ...
ДВАЈЦА СПОРТИСТИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ВО ОЛИМПИСКОТО СЕЛО ВО ТОКИО, ПЕТ ДЕНА ПРЕД ОЛИМПИЈАДАТА

ДВАЈЦА СПОРТИСТИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ВО ОЛИМПИСКОТО СЕЛО ВО ТОКИО, ПЕТ ДЕНА ПРЕД ОЛИМПИЈАДАТА

Двајца спортисти се првите со позитивен тест за коронавирус во Олимпиското селото во Токио, на пет дена пред почетокот на Олимпијадата. Организаторите ...
ОЛИМПИЈАДАТА ВО ТОКИО ВО ОПАСНОСТ ОД НОВО ОДЛОЖУВАЊЕ ПОРАДИ ЧЕТВРТИОТ БРАН НА КОВИД ВО ЈАПОНИЈА

ОЛИМПИЈАДАТА ВО ТОКИО ВО ОПАСНОСТ ОД НОВО ОДЛОЖУВАЊЕ ПОРАДИ ЧЕТВРТИОТ БРАН НА КОВИД ВО ЈАПОНИЈА

На помалку од 100 дена од почетокот на одложената Олимпијада во Токио, во Јапонија зема замав четвртиот бран на пандемијата на ковид за кој има страво ...
СТРУШКА ОЛИМПИЈАДА

СТРУШКА ОЛИМПИЈАДА

1 Баш ми е гајле дека некојси Оливер Спасовски, како човек, е разочаран од масовниот верски собир во Струга во време на вонредна состојба поради панде ...
САМО ЕМИЛ ПАВЛОВ Е СИГУРЕН ПАТНИК ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ ВО ШПАНИЈА 

САМО ЕМИЛ ПАВЛОВ Е СИГУРЕН ПАТНИК ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ ВО ШПАНИЈА 

Од македонските каратисти само годинашниов европски шампион во карате од Нови Сад и носителот на златниот медал од шампионатот на стариот котнинент од ...
ИГРАЊЕТО НА ШИПКА И ОФИЦИЈАЛНО СТАНА СПОРТ

ИГРАЊЕТО НА ШИПКА И ОФИЦИЈАЛНО СТАНА СПОРТ

Играњето на шипка и официјално беше признато како спорт и следната цел е да биде вклучено во програмата на Олимписки игри. Најголеми заслуги за ова и ...
НА ОЛИМПИЈАДАТА ЌЕ ИМА МЕСТО САМО ЗА НЕНАСИЛНИ ВИДЕОИГРИ

НА ОЛИМПИЈАДАТА ЌЕ ИМА МЕСТО САМО ЗА НЕНАСИЛНИ ВИДЕОИГРИ

Меѓународниот олимписки комитет (ИОЦ) не ја отфрла можноста за вклучување на еспортот во програмата на Олимписките игри 2024 во Париз, но притоа би би ...
1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ